Канал 5 спортска редакција - дали се нормални?

Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Денес дојдов до информација дека спортската редакција на Канал 5 телевизија одлучила наместо натпреварот Арсенал - Барселона ќе го пренесува помалку атрактивниот Интер - ЦСКА Москва. Јасно е дека сите сакаме што повеќе да го гледаме Пандев и да успее во ЛШ, но ова е премногу. Освен Пандев, нема никаква друга причина овој натпревар да се најде на програмата пред Арсенал - Барселона. Дури не може ни да стане збор за размислување кој натпревар да оди, со оглед на тоа што во Лондон се среќаваат два гиганти на европскиот фудбал, кои играат најотворен и најатрактивен фудбал, а од друга страна во Милано силниот Интер ќе го пречека аутсајдерот ЦСКА. Прашањето ми е, дали луѓето од спортската редакција на Канал 5 се нормални? Поканете ги сите љубители на ДОБАР фудбал, да извршиме притисок да ја променат одлуката, или во најмала рака да го слушнат мислењето на љубителите на фудбалот.

П.С. Бидејќи и тука а и на многу други форуми го напаѓаат Филе и ја префрлаат вината на него, треба да знаете дека Филе не одлучува за тоа кој натпревар ќе оди на Канал 5, туку тоа го прави спортската редакција!

Фејсбук групата.
Now spread the word.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Денес дојдов до информација дека спортската редакција на Канал 5 телевизија одлучила наместо натпреварот Арсенал - Барселона ќе го пренесува помалку атрактивниот Интер - ЦСКА Москва. Јасно е дека сите сакаме што повеќе да го гледаме Пандев и да успее во ЛШ, но ова е премногу. Освен Пандев, нема никаква друга причина овој натпревар да се најде на програмата пред Арсенал - Барселона. Дури не може ни да стане збор за размислување кој натпревар да оди, со оглед на тоа што во Лондон се среќаваат два гиганти на европскиот фудбал, кои играат најотворен и најатрактивен фудбал, а од друга страна во Милано силниот Интер ќе го пречека аутсајдерот ЦСКА. Прашањето ми е, дали луѓето од спортската редакција на Канал 5 се нормални? Поканете ги сите љубители на ДОБАР фудбал, да извршиме притисок да ја променат одлуката, или во најмала рака да го слушнат мислењето на љубителите на фудбалот.

П.С. Бидејќи и тука а и на многу други форуми го напаѓаат Филе и ја префрлаат вината на него, треба да знаете дека Филе не одлучува за тоа кој натпревар ќе оди на Канал 5, туку тоа го прави спортската редакција!

Фејсбук групата.
Now spread the word.
Според сево ова дефинитивно не се нормални...тешки дроги се вртат по Скопјево..
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Баш сакам еден од тие спортски таму педери нивни во редакција кој со овој потег докажуваат дека немаат врска од фудбал да ми дадат една проста причина зошто да не се емитува Арсенал- Барселона...Треба да си луд бре оваа утакмица да не ја даваш...Мамето нивно редакциско :nerv: :nerv:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Очигледно не се нормални...:nesvest:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Фановите се молеа за ваква прекрасна утакмица со двата најдобри тима со офанзивен фудбал они ке давале интер и пандев па преку кур ако е македонец пичка му мајчина што телевизија ке беше...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Дефинитивно не се нормални,
Ајде една добра причина од одговорните луге во К5 зашто да не иде Арсенал Барса а да иде Интер ЦСКА ??

И не знам зашто не иде по еден натпревар на К5 и К5+, што има врска тоа што во некои делови не се фаќа К5+, тие што не ја факаат ќе си гледаат на К5, тие што ѓи факаат и двата канали ќе имаат можност за избор, вака сите сме лишени од подобриот, поинтересниот натпревар.

Добро почнаа К5, али очигледно е дека на крај јако ќе се усерат...
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Бардовци :tapp::tapp::tapp:

И шо кур сеа тие што немаат 5+ нема да гледаат Арсенал-Барса
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Хахаха , да видат навивачите на Арсенал и Барселона и другиве у глобала како ни е мачно на нас навивачите на Милан, Јуве и Рома со Телма (Интер ТВ).
Преку К ми е више од тој сељакот од Сушица

Се зачленив и викнав све пријателите :pos:
 
F

fantomX

Гостин
Јас ја разбирам желбата и мотивот на Канал 5 за маркетиншко искористување на Пандев, ама Интер - ЦСКА пред Барселона - Арсенал? Уште тројца или четворица наши да имаше во Интер или во ЦСКА, можи и ќе размислев да следам еден таков дуел, а не Барселона - Арсенал. Еден апел да не му прават анти-реклама на Пандев. Иако има една реченица дека секоја реклама е добра реклама, сепак претераната реклама не е добра реклама. Нека ја чуваат „дрогата Пандев“ за полуфинале. :toe:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Бардовци :tapp::tapp::tapp:

И шо кур сеа тие што немаат 5+ нема да гледаат Арсенал-Барса
Друже не си во тек изгледа лошо си разбрал...ни на канал5 ни на 5+ нема да иде Арсенал-Барса...:tapp::tapp:
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Само претпоставувам, но, можеби вака прават затоа што реваншот планираат барса-арсенал да го дадат, сепак тоа е на прв поглед понеизвесен натпревар, и најверојатно ќе се решава на вториот натпревар, па не бива двата меча од тој дуел да се пренесуваат, а интер да остане игнориран. Секако дека поатрактивен е мечот меѓу Арсенал и Барселона, за неутралните љубители, но Интер има голема публика, и на овој начин веројатно се прави некаков компромис.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.274
Поени од реакции
41.851
Ej, не зафркавајте, планираме собиранка за Среда а у Ајриш немаат сателитска. :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Само претпоставувам, но, можеби вака прават затоа што реваншот планираат барса-арсенал да го дадат, сепак тоа е на прв поглед понеизвесен натпревар, и најверојатно ќе се решава на вториот натпревар, па не бива двата меча од тој дуел да се пренесуваат, а интер да остане игнориран. Секако дека поатрактивен е мечот меѓу Арсенал и Барселона, за неутралните љубители, но Интер има голема публика, и на овој начин веројатно се прави некаков компромис.
Друже, ова може многу лесно да се реши.
ПР: Првата недела нека иде на К5 Арсенал Барса а на К5+ Интер ЦСКА, реваншто нека биде обратно пренесуван, на К5 нека иде Интер ЦСКА а на 5+ Барса Арсенал. Вака бар ќе бидеме колку толку задоволни иако Барса Арсенал е доста поквалитетен натпревар а и сигурен сум дека поголемиот дел го сакаат токму овој натпревар а не Интер ЦСКА, а со самото тоа и повеќе заслужува да се пренесува како главен натпревар
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.274
Поени од реакции
41.851
Друже, ова може многу лесно да се реши.
ПР: Првата недела нека иде на К5 Арсенал Барса а на К5+ Интер ЦСКА, реваншто нека биде обратно пренесуван, на К5 нека иде Интер ЦСКА а на 5+ Барса Арсенал. Вака бар ќе бидеме колку толку задоволни иако Барса Арсенал е доста поквалитетен натпревар а и сигурен сум дека поголемиот дел го сакаат токму овој натпревар а не Интер ЦСКА, а со самото тоа и повеќе заслужува да се пренесува како главен натпревар
Сфаќаш дека Канал 5 + не планираат да пренесуваат мечеви од ЛШ, иначе немаше да има волкава бука, мене сеедно би ми било на кој канал ќе иде натпреварот на Интер, али проблем е што само 1 меч ке даваат а од другиот ке се уклучуваат кога ке падне гол. :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom