Калиопи и англискиот јазик

P

Princ

Гостин
УПМ, јавна фаца, пола свет (ако не и цел) прошетала, знае дека ке оди на Евровизија и дека ќе ја прашуваат какви гаќи носи веќе ~5 месеци, и ПАК не знае да сврзе 2 збора англиски. Јазк.
Shut up, I won't give you my voice.
Ѓоко, врати се и пливај ко риба ако ти е толку мерак, се ти е простено.
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
kaliopi bila prosta oduvek. i ja ne znam mnogu raboti angliski znam nesto ama mozel nekoj da i sostae od doma da go nauci a ne vaka da ni ja bruka drzavata! ama izgleda tolku i raboti k likerot nejzi, ne mi se zivi vise u drzavava:cautious:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
А замислете да требаше да пее на Англиски Јазик?

Брука невидена,срамотилаци.

Па добро бе кога не знаеш енглески кој кур ми глумиш пичка ипол краво една ?

Не знам еј...ми се згади додека ја слушав.

И трета година по ред нема да го гледам ова срање,ќе си пукам само сеир.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Просто че незнам какво да се изјаснам....просто чудесно.





NOT
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
:mad:
Неможам да ја гледам !

"You give me your voice" ?!
"You give me your voice" ?!
"You give me your voice" ?!
"You give me your voice" ?!
"You give me your voice" ?!
"You give me your voice" ?!
"You give me your voice" ?!
Но кога ќе размислам втор пат ...
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
374
Поени од реакции
388
Е браво за сите што се испофалија дека знаат повеќе англиски од Каљопа, а и за оние кои ветија дека и да им се даде можност да ја претстават некаде земјава нема да одат или нема уста да отворат за да не не` посрамотат. Фала им на скромноста и свесноста.
Точно е дека женската прави смешни грешки и дека половина петтодделенци знаат десетпати поточно да зборуваат англиски. Но, таа разбра се` што ја праша новинарот и одговори соодветно и разбирливо, иако со граматика и вокабулар на женски Тарзан. Кој сака да ја сфати поентата, ќе ја сфати. Јазикот пред се`, служи за комуникација, а комуникацијата во интервјуто беше одржана скоро 6 минути без проблем. Калиопи не оди да импресионира со совршениот англиски на Англовизија (како што со право рече), туку да го прави тоа што најдобро го знае - да пее. Така и заврши интервјуто.
Тоа што е drama queen, што со тие емоциите претерува до посер и мене ме нервира, но кој е совршен? Сепак, не заслужува така да ја навредиваме и понижуваме, ние големите патриоти и полиглоти што сме силни само на зборови, фалење и плукање во далечина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom