Како ќе реагирате ако ја/го виделе вашиот/а партнер/ка со друг/а?

Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Ќе го удрам таму кадешто најмногу го боли. Ќе му го земам телефонот (зашто душа и се дава за него) и ќе му го искршам, и ќе заминам, ќе остане без телефон и без мене, за телефонот ќе го боли некое време ама ќе може да купи друг, а мене кога ќе ме види со друг, е тоа незнам како ќе го преболи, тоа ќе му биде најголема казна што ќе не може уште еднаш да ме допре.:pipi:
 
P

parvati

Гостин
Ќе го удрам таму кадешто најмногу го боли. Ќе му го земам телефонот (зашто душа и се дава за него) и ќе му го искршам, и ќе заминам, ќе остане без телефон и без мене, за телефонот ќе го боли некое време ама ќе може да купи друг, а мене кога ќе ме види со друг, е тоа незнам како ќе го преболи, тоа ќе му биде најголема казна што ќе не може уште еднаш да ме допре.:pipi:
Tи нешто као ке му кршиш муда и ке му кршиш срце тоес његоф телефон? Ако он те вара значи сака и другу да допира, а не само тебе, такој да нема да му биде тој најголема казна. Одма сакате да враќате, као демек одма да те види сс другога, зшто мора да има осфета? Зшто мора да се одмаздиш? Едноставно зшто сакаш да га урадиш и да му га скршиш јајце устфари телефон? Mислиш дека сс тој правда ке биде задоволена?
Што човек ке беше душу да дава за телефон,што има он ајфон седмицу, унапред купен преко врске?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Tи нешто као ке му кршиш муда и ке му кршиш срце тоес његоф телефон? Ако он те вара значи сака и другу да допира, а не само тебе, такој да нема да му биде тој најголема казна. Одма сакате да враќате, као демек одма да те види сс другога, зшто мора да има осфета? Зшто мора да се одмаздиш? Едноставно зшто сакаш да га урадиш и да му га скршиш јајце устфари телефон? Mислиш дека сс тој правда ке биде задоволена?
Што човек ке беше душу да дава за телефон,што има он ајфон седмицу, унапред купен преко врске?
па нема цел живот да патам по него, нормално ќе бидам со друг, не од инат или освета.
а со телефонот многу заакан е по технологија :)
 
Член од
2 мај 2013
Мислења
11
Поени од реакции
1
Ништо нема да направам,ќе си отидам ко ништо да не било :sneaky:
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Ќе одам и ќе му речам ако му треба сведок за свадба I'm the one.. нека сметаат на мене и во мој стил нога пред нога со осмех од 6 до 6 ќе си заминам. :cool:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Се зависи од ситуација. Може ќе речете дека ќе направите едно а на крај сосема друго ќе биде. Јас на пример би спиздел моментално, ама искрено не знам како би изреагирал. Во никој случај дечкото со кој е мојата девојка не е крив, тој само начекал кец на десетка (знам како е сум бил во таква ситуација) ама затоа цела кривица ќе падне на (читај) бившата.
 
Член од
21 јануари 2014
Мислења
210
Поени од реакции
444
Дефинитивно ќе се смеам одкако ќе го поминам но не би реагирала никако.
Само би го поминала и аста ла виста бејбе.
 

zakaculko

skinhead '03
Член од
24 март 2009
Мислења
201
Поени од реакции
33
свака част, пе'ес поена, браво
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Би шизнал , би бил толку нервозен но истовремено би се смирувал дека конечно сум го видел нејзиното вистинско лице.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom