Како си го замислувате сопствениот погреб

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Дали и како си го замислувате сопственото последно испраќање? :vozbud:

Што мислите,има ли вистина во тврдењето кое кажува - најдобар начин да видиш на кои луѓе можеш да сметаш во животот се оние за кои си целосно сигурен дека во случај да се упокоиш ќе се појават на погребот,без разлика на се без изговори...

Интересно е да се види каква перцепција се има по ова прашање кое е табу и за кое не се зборува (фрст рул абаут фајт клаб,ако не зборуваш за тоа - тоа ќе си седи некаде настрана)...иако не ми се верува да постои човек кој не се фатил себеси некогаш во ваква помисла...

Јас на пример шо знам...нешто посебно галама знам дека нема да има,лица по службена должност (гробари) или техничари во креамториум...некако тивко и набрзина,понекој пес скитник или мачка наоколу...времето сончево накај горештина...залудно испратени музички желби (“и онака не може да чуе, го заборавив цедето некаде“) и тоа е тоа...

Како ја замислувате последната станица...?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.120
Поени од реакции
830
Не верувам да има многу луѓе и се` си мислам ќе биде времето облачно и ќе врне дожд.
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
не сум размислувал на оваа тема, т.е. годините сеуште не ми дозволуваат да размислувам за ова, но сепак, како и на сите, така и на мене еден ден ке ме сместат 2 метра под земјата, каде што ке останам засекогаш... Верувам дека на денот на моето испраќање ке има многу тажни лица и многу солзи :'(
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Чудно ама никад не сум мислел на оваа тема.:)
A у секој случај нејќам да бидам закопан у гроб.
На некое вакво место заедно со гаврани и мршојадци да го напуштам телото.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Мех... џабе ти е мислење кога друг ќе ти го смисли... и онака нема да може да се буниме како и да не украсат, инаку дупка... 2 метра длабочина, дожд за да е позаебано за публиката (ама па така нема да се продадат сите билети :() дрн дрн брн туп и ајт. Не верувам да плаче некој (плус нема да се сети во дождот)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.458
Две работи знам само за сигурно,
1.кога ќе ме симнуваат доле ќе свират гајди(која песна ќе ја свират, не знам уште)
2. нема да се јаде пченица, пошто никад не сум ја сакал и не ме интересира дали е така редо или шо ти знам, сутлијаш ќе се јаде кај мене со големи лажици!!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Па органите ако се функционални ќе ги дам за пресадување и нема шо да ми закопаат.
И сите ќе плачат и ќе викаат е шоарен чоек беше :D
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Пудинг Апо подобро е.

Ја не би да ме погребуваат. Нека ме кремираат и после ке им стојам ко украс на идните генерации, повремено ке бришат прашина од мојата урна, али не мора стално да е, да не им стварам обврска:pipi:
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Ке оставам во тестаментот барање да ми ја истурат пепелта во планина во густа шума и ветерот да ме разнесува
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Па органите ако се функционални ќе ги дам за пресадување и нема шо да ми закопаат.
И сите ќе плачат и ќе викаат е шоарен чоек беше :D
Ако има кој да плаче добар си...за мене изгледа ќе мора професионални тажачки (ако дозволува буџетот,ако не касетофонот...)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Ако им се слизне ковчегот аир нема да видат од мене МИЕ.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ако има кој да плаче добар си...за мене изгледа ќе мора професионални тажачки (ако дозволува буџетот,ако не касетофонот...)
Ќе се снимаш сам од сега или ќе тркнеш до кај некои гласити баби?
Ако им се слизне ковчегот аир нема да видат од мене МИЕ.
Ќе ги прогонуваш на сон?
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Само да не праат адети ќе им бидам благодарен...пари џабе џиткање...може колку за споменик ова она,ограда покрив такви ствари не ми требаат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom