Како се емигрира во Австралија и Нов Зеланд?

Член од
29 март 2015
Мислења
13
Поени од реакции
1
Jas imam zavrseno masinski fakultet a mazotmi praven. Imam 32 god i nemam rabotno iskustvo vo strukata. Angliskiot go poznavam mnogu dobro,mislam deka mozam da dobijam dobri poeni na IELTS.Me interesira dali realno mozam da dobijam iselenicka viza za Nov Zeland ili Avstralija?
 
Член од
24 јануари 2012
Мислења
514
Поени од реакции
536
Jas imam zavrseno masinski fakultet a mazotmi praven. Imam 32 god i nemam rabotno iskustvo vo strukata. Angliskiot go poznavam mnogu dobro,mislam deka mozam da dobijam dobri poeni na IELTS.Me interesira dali realno mozam da dobijam iselenicka viza za Nov Zeland ili Avstralija?
Imas barana struka no bidejki nemas staz od minimum 2 godini nemas sansi za uspeh ni za AU, NZ ili Canada. Dodeka praven ne e baran nikade vo svetot.
 
Член од
29 март 2015
Мислења
13
Поени од реакции
1
Blagodaram lion888. Dobro a postoi li nekoj drug nacin, poznavam mnogu luge sto vo 2001-vata zaminaa bez nikakvo obrazovanie nitu rabotno iskustvo? dali nekoj znae kako se slucuva toa?
 
Член од
24 јануари 2012
Мислења
514
Поени од реакции
536
Blagodaram lion888. Dobro a postoi li nekoj drug nacin, poznavam mnogu luge sto vo 2001-vata zaminaa bez nikakvo obrazovanie nitu rabotno iskustvo? dali nekoj znae kako se slucuva toa?
Zakonite I uslovite za migracija se menuvaat sekoja godina no za zal tie stanuvaat sve postrogi I postrogi. Ako se vrakas nazad do pred 1980 godina za da te primat vo Avstralija trebalo samo da si mlad I zdrav.

No vremeto ne se vraka nazad, toa sto bilo pominalo. Ti preporacuvam napravi si konsultacija so registriran agent da ti gi kaze opciite koi ti se na raspolaganje.
 
Член од
26 април 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
lion888 gledam deka se razbiras okolu celava rabota za migracija, zatoa baram mislenje od tebe.
Jas seushte sum student na fakultetot za dizajn na mebel i enterier, slednata godina ke zavrsham. Sakam da migriram so majka mi. Taa ima zavrsheno Filoloshki fakultet i e profesorka po makedonski jazik. Imam dalechni rodnini vo Avstralija. Sega prashanjeto mi e: dali imame shansa da zememe viza i koja e procedurata? Jas barav na internet informacii, no sepak ima tolku razlicni migracioni vizi sto vise se zbuniv..
 
Член од
3 јули 2012
Мислења
22
Поени од реакции
12
Najednostavno i najeftino e da se zapisis na angliski ke dobies 1 godina viza i plus ke mozis da rabotish po 4 sati i sega ima nekoj izmeni za vreme koga ne se uci po malku poveke, majkati ke mozi da ti se pridruzi ili vednas ili za nekojlu meseci poveke informacii
email:alex@ozziestudycare.com
skype: ozziestudycare.alex
web: www.ozziestudycare.com
so sreka
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Najednostavno i najeftino e da se zapisis na angliski ke dobies 1 godina viza i plus ke mozis da rabotish po 4 sati i sega ima nekoj izmeni za vreme koga ne se uci po malku poveke, majkati ke mozi da ti se pridruzi ili vednas ili za nekojlu meseci poveke informacii
email:alex@ozziestudycare.com
skype: ozziestudycare.alex
web: www.ozziestudycare.com
so sreka
А колку чини студирањето англиски јазик? и дали после тоа се наоѓа работа? зашто ако не најде работа ќе мора да се врати назад во мкд, без пари. и мене ме интересира ова
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Алекс, зошто може да се работи по "4 сати"? Од каде 4, зошто не повеќе или помалку?
Барбара, внимавај. Доколку ти дадат виза исклучиво за една година и за таа година завршиш англиски курс, сигурно нема да најдеш никаква работа потоа затоа што визата веќе ти е фактички истечена и немаш право на престој. Можеш да се презапишеш на други студии што би ти ја продолжила визата со што и би можела да работиш со пола работно време, само што единствен проблем е што нема да заработиш доволно за да си ги покриеш трошоците доколку нема некој друг да ти помогне финансиски.

После години поминати на форумов станат сум алергичен на луѓе што се зачленуваат и уште од првите неколку постови почнуваат веднаш со лично рекламирање. Посебно во вакви случаи каде грешен совет може да чини големи пари.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.878
да се надоврзам на претходниот текст, со 4 сати работа во АУС не се живее, затоа без залетување и палење на убави зборови кој сакате да ги слушате, виртуалниот свет е едно, соочувањето со улицата е сосема нешто друго и посурово него што многу можат да замислат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
да се надоврзам на претходниот текст, со 4 сати работа во АУС не се живее, затоа без залетување и палење на убави зборови кој сакате да ги слушате, виртуалниот свет е едно, соочувањето со улицата е сосема нешто друго и посурово него што многу можат да замислат.
Но, сигурно не посурово од 12+ саати у три смени, у индустриска зона, оддалечена 2 саати возење. Знаеш, тоа се тие работни места на кои не претендираш.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.878
Но, сигурно не посурово од 12+ саати у три смени, у индустриска зона, оддалечена 2 саати возење. Знаеш, тоа се тие работни места на кои не претендираш.
на жалост посурово и од тоа што си го спомнал, и таму не очекувај дека работата ке ти биде до газот, друга работа која што ти не сакаш да ја знаеш е тоа што со тие 4 сати што се споманти во последниве постови не мошеш да прежиевееш дури и кога чајот би ти бил мрсен, а друго и таму ке треба да лупаш 10-12 сати.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
на жалост посурово и од тоа што си го спомнал, и таму не очекувај дека работата ке ти биде до газот, друга работа која што ти не сакаш да ја знаеш е тоа што со тие 4 сати што се споманти во последниве постови не мошеш да прежиевееш дури и кога чајот би ти бил мрсен, а друго и таму ке треба да лупаш 10-12 сати.
сето тоа за 10.000 денари?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.878
сето тоа за 10.000 денари?
бегаме од тема, не вреди да дискутирам на ваква тема со човек кој нема никакви познавања туку светот го познава само виртуелно преку ФБ и форуми а не ја запознал ни улицата каде што живее а не па нешто подалеку.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
бегаме од тема, не вреди да дискутирам на ваква тема со човек кој нема никакви познавања туку светот го познава само виртуелно преку ФБ и форуми а не ја запознал ни улицата каде што живее а не па нешто подалеку.
А ти свеќа ми држиш или си ми личен биограф, па знаеш све за мене.
Или можда си ми психотичен обожавател, личен stalker.
Дали да бидам загрижен?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Дечки губите допир со темата. Со 4 саати работа во Австралија не би направиле ништо, нема потреба од тоа што како и споредби со Македонија. Кога нема пари нема ништо без разлика дали сте во Чаир или Мелбурн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom