Како да си фатам девојка?

A

Aexil Kong

Гостин
Секогаш се соочувуаме барем ние машките кога треба да пријдеме и да се запознаеме со некоја девојка па бидеме одбиени или ке се запознаеме некое време и после се изгубува таа личност што сме ја запознале не враќање на социјалните мрежи и пред тоа не сме згрешиле ништо односно која е причината дали е материјалното или незз.... едноставно лично ја имам пробано многу пати али немам успеано секогаш почнуваме како пријатели додека да дознаеме кој каков карактер носи па многу пати сум сретнал исти карактер како и ја али не сум груба личност интересен ги смеам лугето али не помага во таа цел то е тоа доколку имате искуство би ми помогнално да пробам на таков начин кој би ми го предложиле ..
1. Да не си од село зашто постојат стереотипи одма дека си земјоделец и инстантно си подолу на ранг-листата;
2. Да имаш слики и доста фоловерси на инстаграм (заеднички фоловерси што повеќе тоа подобро);
3. Да имаш добар социјален статус, да те бие некој „добар глас“ меѓу граџанството;
4. Да имаш пари за провод, поточно пари ако имаш ќе си дозволиш во секое време и секс за пари;
5. Да си поседуваш добри црти (убавец).
------
10. Да си фраериште со многу измислени приказни за да бидеш поинтересен и entertainer, ама ризикот овде е што после таа употреба може во канта ќе завршиш.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Што ќе ти е?

Оди шетај, прцај шо мојш појќе.
 
C

CoolIris

Гостин
1. Да не си од село зашто ќе те помислат одма дека си земјоделец и инстантно си подолу на ранг-листата;
2. Да имаш слики и доста фоловерси на инстаграм (заеднички фоловерси што повеќе тоа подобро);
3. Да имаш добар социјален статус, да те бие некој „добар глас“ меѓу граџанството;
4. Да имаш пари за провод, поточно пари ако имаш ќе си дозволиш во секое време и секс за пари;
5. Да си поседуваш добри црти (убавец).
------
10. Да си фраериште со многу измислени приказни за да бидеш поинтересен и entertainer, ама ризикот овде е што после таа употреба може во канта ќе завршиш.
И најважното да не размишљаш како Aexil Kong.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Па нема потреба од размислување ако ги поседува овие ствари. Инстант успех има, размислувањето не дава на тежина/не е пресудно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
И најважното да не размишљаш како Aexil Kong.
@Silcevic е за овие ти зборев овде
Внимавај, на форумов може да се појават некои и да ти кажат дека ова не е вистина меѓутоа размисли, ако женска е на форум по аутоматизам е некоја максимум 6/10, скромна, дури и за нив овие совети некогаш функционираат, но некогаш не, ама ти 6/10 не сакаш.
 
T

Torchyrus

Гостин
Уште нешто.
Знаеме дека жените се палат на кеш ама веруј повеќе се палат и на социјален статус или она што јас го викам public recognition. Значи, кога ќе договориш дејт со некоја обавезно треба да биде тоа некаде каде што ќе ги знаеш луѓето. Ако ти се шеташ со некоја женска, и се поздравиш со неколкумина, веднаш ќе и се крене мислењето за тебе. По потреба, вакви ситуации можеш и сам да наместиш. Кога ќе се сретнеш со познаниците мора да се осети дека они имаат почит кон тебе, а ти си горе-долу лабав. Треба да свртиш некој бош муабет од типот на „ееееј кај си бе баце, мора да се видиме брат еј, мора да праиме кафана нешто и да се договориме за онаа работа“ а во суштина ќе локате го говеда.
После кога ќе ја однесеш во кафич ако таму се поздравиш со уште некој, а и келнерот ако те знае, ти 90% ќе ја ебеш девојката.

Мора да ја најдеш златната средина помеѓу сељачиште и фраер.
Ова за една вечер или за сериозно?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
Ова за една вечер или за сериозно?
Не е важно, целта е девојката да има повисоко мислење за тебе.
Е сеа за сериозно, ако не си ваков и глумиш, фала Богу дека ќе те примети/нема да издржиш.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Секогаш се соочувуаме барем ние машките кога треба да пријдеме и да се запознаеме со некоја девојка па бидеме одбиени или ке се запознаеме некое време и после се изгубува таа личност што сме ја запознале не враќање на социјалните мрежи и пред тоа не сме згрешиле ништо односно која е причината дали е материјалното или незз.... едноставно лично ја имам пробано многу пати али немам успеано секогаш почнуваме како пријатели додека да дознаеме кој каков карактер носи па многу пати сум сретнал исти карактер како и ја али не сум груба личност интересен ги смеам лугето али не помага во таа цел то е тоа доколку имате искуство би ми помогнално да пробам на таков начин кој би ми го предложиле ..
Другар значи заборавив да кажам. Со овој „проблем“ не си ниту прв ниту последен само да знаеш дека мнозинство момци во денешно модерно време се препознаваат во твоето прашање. Јас познавам 30+ дури и 40+ кои низ годините кога биле млади да речам низ својот прајм со голема самодоверба ама останале со празни раце, оти биле само со самодоверба, а немале да понудат материјална сигурност на девојка што е пресудно за да те избере таа да биде со тебе поради големиот број на понуда и избор. Значи, самодовербата ќе ја имаш ама на денови, недели или месеци и ќе ти се случи некој пресврт како животот што е постојано променлив и ќе бидеш скршен и ќе почнеш да се споредуваш со останативе на платенава и отиде у курац работава. Ќе дојдеш до благи симптоми на депресија и повредено его.
Оттука муабетиве за ако сакаш 9/10 или 10/10 топ риби, кај нив мора да бидеш обезбеден материјално. Ако сакаш просек или нешто испод просек, може да ти помогне и поскромна работа што ја имаш ти кај себе а да биде тоа некоја си самодоверба оти веќе не се замараш за ништо.
 
T

Torchyrus

Гостин
Не е важно, целта е девојката да има повисоко мислење за тебе.
Е сеа за сериозно, ако не си ваков и глумиш, фала Богу дека ќе те примети/нема да издржиш.
Значи поголемиот дел глумат...затоа и ситуацијата во општеството е таква каква што е...Разврат на сите страни.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Секогаш се соочувуаме барем ние машките кога треба да пријдеме и да се запознаеме со некоја девојка па бидеме одбиени или ке се запознаеме некое време и после се изгубува таа личност што сме ја запознале не враќање на социјалните мрежи и пред тоа не сме згрешиле ништо односно која е причината дали е материјалното или незз.... едноставно лично ја имам пробано многу пати али немам успеано секогаш почнуваме како пријатели додека да дознаеме кој каков карактер носи па многу пати сум сретнал исти карактер како и ја али не сум груба личност интересен ги смеам лугето али не помага во таа цел то е тоа доколку имате искуство би ми помогнално да пробам на таков начин кој би ми го предложиле ..
Другар значи заборавив да кажам. Со овој „проблем“ не си ниту прв ниту последен само да знаеш дека мнозинство момци во денешно модерно време се препознаваат во твоето прашање. Јас познавам 30+ дури и 40+ кои низ годините кога биле млади да речам низ својот прајм со голема самодоверба ама останале со празни раце, оти биле само со самодоверба, а немале да понудат материјална сигурност на девојка што е пресудно за да те избере таа да биде со тебе поради големиот број на понуда и избор. Значи, самодовербата ќе ја имаш ама на денови, недели или месеци и ќе ти се случи некој пресврт како животот што е постојано променлив и ќе бидеш скршен и ќе почнеш да се споредуваш со останативе на платенава и отиде у курац работава. Ќе дојдеш до благи симптоми на депресија и повредено его.
Оттука муабетиве за ако сакаш 9/10 или 10/10 топ риби, кај нив мора да бидеш обезбеден материјално. Ако сакаш просек или нешто испод просек, може да ти помогне и поскромна работа што ја имаш ти кај себе а да биде тоа некоја си самодоверба оти веќе не се замараш за ништо.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Да се надополнам.
Еве ти мислења кои се малку постари, но сепак потајно го потврдуваат моето тврдење. 21ви век сме. Некои информации остануваат и може да се најдат со години.
Ај ВЕ МОЛАМ за совет!
Бев во 3 годишна врска со една девојка. Јас сум од село а таа е од град и одржувавме врска на далечина меѓутоа далечината и се останато не беше проблем се додека не ја фатеше кризен период и тогаш нити ми пишуваше нити ми се јавуваше нити пак сакаше јас да ја барам некои 3-4 дена па ќе ми пишеше да ми каже дека повеќе неможе со мене и толку (се случи 2-3 пати додека бевме во врска). Ја сакам многу а знам и таа дека ме сака. Секогаш кога правевме нешто заедно таа многу се радуваше и многу често ми викаше дека кога е со мене заборава на се останато дека ја правам многу среќна, дека и е многу убаво со мене, дека ја разбирам за се и дека сака така и да остане. Ме запозна со цело нејзино друштво и со колешките од работа и сите ме прифатија и ме почитуваа многу. Имавме планови да се преселам јас во нејзиниот град и да живееме заедно меѓутоа не се снајдовме како што треба и јас се вратив. Е сега, бидејќи претходно се плашеше како ќе биде пред некое време некако собра храброст им кажа на нејзините дека е со мене во врска и тие почнале да и се противат да зборуваат секако за мене, и вршеле притисок за да се тргне од мене итн... Пред една недела бев отиден во нејзиниот град и и пишав дека сакам да се видиме барем на 5 мин иако знаев дека е на работа и неможе да излегува кога ќе сака и на тоа ми врати дека неможе да се видиме. После тоа ми пиша на фб дека неможе повеќе да биде со мене дека не ме сакала исто како порано дека неможела да одржува врска на далечина и дека тоа не го осекја од сега туку подолго време, дека не сакала да живее во село.... Кога ми кажа така јас и реков дека последниот пат кога се видовме пред 3 недели не ми изгледаше воопшто така и дека не и верувам во тоа што кажува. Ми рече као демек тогаш се обидела да даде втора шанса на врската ама видела дека не оди, али јас не верувам дека е така зошто ја познавам многу добро и осекјам дека ме излажа. Причината зошто така наеднаш се промени спрема мене мислам дека е во нејзините родители зашто како што кажав погоре и вршат многу голем притисок, ја навредуваат и зборат се и сешто ја окривуваат за се. И сега еве веќе недела дена не контактираме воопшто. :(

P.S. Неколку пати ми напомена дека од поодамна имале некој проблем фамилијарен и дека неможело да се најде решение. И плус има сестра помалечка, многу е добра и приврзана е многу за неа и ми викаше дека што и да се деси од неа не се разделува.

Дали после ова мислите дека пак би ме побарала и како би можел да и помогнам, да ја охрабрам???
Vo se ti odgovarala? Kako toa?
Ti zivees vo selo, ona vo grad.
Vo MESTO NA ZIVEENJE ne si odgovarate.
Biten element na edna vrska. Si odgovarale hahahhah :-D
Porano koa nemalo telefoni, skype, viber, fb.. Znaes kako odrzuvale vrska na dalecina?
Ne odrzuvale.
Vrskava e utka u sam pocetok.
I da ne e utka u pocetok, utka e. Poso nejzinite te mrazat. Ne se toa drugarki, pa da gi otkaci da ne gi gledas. Roditeli. Teska utka. Pri sekoja karanica ke bide "Ete ti kazav deka ne treba da se mazis za ovoj", za sekoja sitnica ke ti obesuvaat. Cel zivot.
Postojano ke bide pod vlijanie nivno. Ete gledas i sega ti raskinuva "Nejkam na selo da ziveam".
Pa koj saka vo Makedonija toa... Samo obratno site sakaat.
Ako mozes da gi trpis...bori se, razvod sekogas postoi :-D
Понатаму,
You're missing the point.
Vo selo rabotat na њиву, a u grad u kancelarija.
Razum?
Ова е мислење од женски член на форумот, претпоставка според никот.
Pretty much.
Moze da brka i od tamu vamu, ama prvo treba da bide nafuran decko so saati i karticki i kariera (ako toa e tvojata definicija za decko od grad) :-D
Еве, за тоа ако премногу вложеш труд и на крајот што може да ти се случи..
Се разочарав во една прилика кога вложив голем труд за една девојка(пријателка), и посветив големо внимание, се ризикував себеси (физички) со цел да ја заштитам нејзината репутација од група Срби, излегував со неа ја гледав како божица. Играв стабилна игра со отворени карти, не избрзував полека но сигурно беше мојот однос спрема неа. Уживав во нејзиното присуство, се трудев да го искористам цел мој шарм и на заем би зел кога би можел, само да таа ја абсорбира таа позитивна енергија се осека срекна и почитувана. На секој нејзин проблем бев спремен да најдам решение би наштетил некому за да го решиме нејзиниот случај од проблеми. Прв пат во мојот живот бев папучар. Го изгубив рејтингот што години сум го стекнувал кај другарите, и кај некои познаници и непознати го нарушив мојот углед , за да ја заштитам да не ја повредат и не зборуваат и ''измислуваат'' приказни со кои го угрдуваат имиџот на истата.
Целта беше да девојката го смени нијзиниот карактер беше добар но наивен и многу глупав, што често одредена група на луге го користеа. Иделна беше за мене за општеството не. Ја прифатив со цело нејзино минато ја тешев, и укажав заштита само ако и таа тоа го прифака ама под одреден услов да сака и таа да се корегира и да не го повторува истото- постанавме блиски.
За среќа не помина долг период кога научив дека старата песна си ја тера, секс со двајца албанци и клип на телефон како доказ за тоа. Секоја чест. Во тој миг немав коментар, сакав само да ја најдам да ја избоксовам па макар и затвор ми лежел за таа постапка. Не ја најдов не ми креваше на телефон. После 2 дена ми се јавува плаче и се извинува.
Се испразнав без боксови со говор тежок и навредлив, како карпа од срце да ми падна после разговорот (мада според мене физички е подобро, така би преферирал:D ). Од тој ден кога и да ја сретнам не сум направил ни здраво а немам ни намера. Се разочарав за моето изгубено време и труд и како се што можела да има го фрли во неповрат. Ме разочара таа ороспоѓица и за крај и песна и посветив
, и кога и да ја слушнам ме подсеќа на неа племето нејзино.
Едно заклучив- Волкот крзното го менува но не и умот. Некои луге едноставно се непоправливи
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
Некој со аватарите, некој со бизарноста и квазифраерчење. :)
Не знам зошто мора да ги браниш само затоа што сте ист пол :S
Да ја кажеш следнава вистина ти, дека повеќето мажи само сакаат секс, да јадат, да пијат пиво и гледаат фудбал, автомобили ово но, ја не би те нарекол квазифраерка или бизарна, баш би те пофалил :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom