Како да се дојде до девојка?

Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
ниедна, од каде јас пари :cautious:
--- надополнето: 4 јануари 2014 во 19:39 ---

јбг, може у следниот живот ке бидам класа а богами и за тебе има надеж да бидеш :)

Ама не сум јас таа што бара класа маж.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Другарче ценето, еден искусен швалер ми кажа една работа која се граничи со мудрост: "Не постои на светов лоша жена, туку само лош маж".

Размисли малку во овој правец, остави шовинизам и предрасуди накалемени од балкансково поднебје.
Нема врска со шовинизам,едноставно работите се такви,мене ми е јасно дека не се сите жени такви,ама има голем процент шо многу лукаво си играат доста игри,не дека нема и мажи шо се служат со истите манипулации!Друго,баш лошите мажи се најголеми швалери!
--- надополнето: 4 јануари 2014 во 21:24 ---
Решение: Барање на девојки што не се такви.
Решение: Барање на девојки што не се такви.
Точно има и такви девојки,нормално е дека не се сите манипулативни и арогнтни далеку од тоа!:)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Па самите вие (машки пол) си направивте да е тешко да си најдете девојка.
Скроз се согласувам со постот за фб страница пред оваа.

Колку лигавења имам прочитано под слики на секоја што ставила минич или купачи, па реално е дека таа ќе си умисли дека е којзнае што.
Имам колешка што реално не е ни нешто посебно убава, тежок просек, но ради тоа лигавење од машкиве и лајковите кои и стигаат со брзина на светлината, таа сега не сака ни да сврти муабет со дечко кој да речеме не е нешто посебно или е некој рандом тип. Трагично е што не е само она таква. Многу ги има.

Престанете да им се лигавите, симнете ги малце од ѕвездите, секоја втора денес е ко манекенка прикажана на овој смотаниов фб, а тоа е далеку од манекенка.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Па самите вие (машки пол) си направивте да е тешко да си најдете девојка.
Скроз се согласувам со постот за фб страница пред оваа.

Колку лигавења имам прочитано под слики на секоја што ставила минич или купачи, па реално е дека таа ќе си умисли дека е којзнае што.
Имам колешка што реално не е ни нешто посебно убава, тежок просек, но ради тоа лигавење од машкиве и лајковите кои и стигаат со брзина на светлината, таа сега не сака ни да сврти муабет со дечко кој да речеме не е нешто посебно или е некој рандом тип. Трагично е што не е само она таква. Многу ги има.

Престанете да им се лигавите, симнете ги малце од ѕвездите, секоја втора денес е ко манекенка прикажана на овој смотаниов фб, а тоа е далеку од манекенка.
Точно Маја,ние мажите станавме многу лигави,кога ќе видиш некоја со475 лајкови на слика нормано дека нејзиното его е напумпано до облаци и ни еден смртник нема да е достоен за нејзе!
 
B

Blade Torch

Гостин
браво за напишаното на последниве страни . Доста точно . Штета што џабе на свесноста од каде доаѓа проблемот , кога преувеличувањето и издиганата недостапност на просечната слободна женска ќе останат и понатаму.

од мене некој tips :

- не се расфрлај со комплименти . Колку повеќе ја величиш , толку повеќе ја оддалечуваш од себе и можноста да бидеш со неа.
- колку и да ти се допаѓа , остани на земја . Не давај премногу знаци на очајност да ја имаш . Стеј кул.
- ако планираш нешто со неа за озбилно , не давај знаци дека некоја врска од минатото ти е мака што прекинала . Те сметаат за емотивец и сеуште приврзан со минатото. И да кажуваш нешто за твојата историја , кажи го смирено , фраерски , во стил "ќе најдам подобра" , а не "ме остави , а толку бев добар" и слично.
 

AntiSpamMaster

Supreme Сasual Dating - Authentic Damsels
Член од
18 август 2011
Мислења
112
Поени од реакции
83
Како да се дојде до девојка? Па сигурно не со дремење на Кајгана и пишување патетични приказни за бившите(да, свесен сум дека јас бев еден од оние кои има напишано огромни реферати на таа тема).. Всушност, вистинското прашање би требало да е, како да се тргне во поход по избраничката?
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Огласите се :pos::pos::pos:

Солзи ми потекоа од смеење
И јас ги читав, мејк мај деј жими се...

Ако се озбилни, ептен расипани и недомајкини сме имале во оваа наша мала државичка....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom