Каков мобилен користите во моментов?

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Имам Сони xperia P,од телефонот сум задоволен,екранот е 4 инчи,има whitme magic tehnology,значи и на сонце екранот е светол,камерата е добра(8МР),едино ноќните слики не се нешто најдобри,видеото е супер 1080p,меморијата е 13 гига,без можност за мемориска,ама мислам дека ќе ти биде доволна,така да земај го Xperia P ич не му ја мисли.п.с.-најверојатно до март ќе има официјален апдејт на Jelly Bean за P-то:)
Тогаш би ја одиграл таа опција, преку вип во М тарифа- 15.500, со 300 мкд месечно на 24 рати.
Но доколку има некој друг предлог нека пише додека не сум го купил ( додека соберам уште 2-3 илјади)
 
A

Avenger99

Гостин
Тогаш би ја одиграл таа опција, преку вип во М тарифа- 15.500, со 300 мкд месечно на 24 рати.
Но доколку има некој друг предлог нека пише додека не сум го купил ( додека соберам уште 2-3 илјади)
Исто така заборавив да ти напоменам дека батеријата не е нешто нај нај,само 1305mAH,што за еден смартфон е малце,и батеријата неможе да се вади,слично како кај iPhone,задниот дел од телефонот е направен од алуминиум..
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Би сакал да слушнам ваши предлози во врска со добар мобилен со андроид оперативен систем.
Ги разгледував Sony xperia P, Sony xperia U, HTC Desire X па би сакал да ми дадите совет иако не се баш исти со цените. ( доколку имаат голема разлика во перформансите би земал и поскап, но доколку ги задоволуваат барањата што ќе ги напишам подолу да земам поефтин)

Важно ми е мобилниот да поседува голема интерна меморија, екран од 3,5 - 4" екран, квалитетна камера со блиц и видео 720p или 1080p.

Можете да ми предложите и други квалитетни телефони до цена од 15.000 мкд на пост-пејд.
Другар јас имав Сони У... телефонот е мал добар има брз процесор, не загрева многу, камерата му е подобра од просечните пет мп камери, само шо има мала меморија достапна за корисникот а нема можност да се прошири. Е сега имав еден проблем со телефонот заради кој и го продадов, имено имаше некој проблем со микрофонот и го дисторзираше звукот и нишо не се разбираше шо се зборува исто ко да ти паднала мрежа а уствари до микрофонот беше... само тоа беше проблем, а да и ако си употребувал телефон со поголем екран сигурно 3.5 инчи екранот ќе ти биде мал :)
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Исто така заборавив да ти напоменам дека батеријата не е нешто нај нај,само 1305mAH,што за еден смартфон е малце,и батеријата неможе да се вади,слично како кај iPhone,задниот дел од телефонот е направен од алуминиум..
Кога би бирал сега повторно помеѓу xperia P и некој модел на HTC со иста цена, дали би го земал xperia -та или би земал нешто ново. Имаш веќе искуство со овој, ме интересира додека не сум земал и да направам грешка, а и важно ми е траењето на батеријата зошто работам доста на мобилниот.
 
A

Avenger99

Гостин
Кога би бирал сега повторно помеѓу xperia P и некој модел на HTC со иста цена, дали би го земал xperia -та или би земал нешто ново. Имаш веќе искуство со овој, ме интересира додека не сум земал и да направам грешка, а и важно ми е траењето на батеријата зошто работам доста на мобилниот.
Би го земал Сонито пак,меѓутоа ако доста работиш на телефонот тогаш не го земај,5 часа сурфање на нет со фул батерија е малце,со апдејтот на ICS малце се подобри батеријата меѓутоа е подпросечна
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Ми нудат еден ваков за 2.5 илјадарки, беше добро сочуван, шо викаш да го зеам ?
Јас го зедов во замена за мобилен шо вреди 2500, кастом ром FloyoBread 0.30, 2.2.9, лета:D
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Би сакал да слушнам ваши предлози во врска со добар мобилен со андроид оперативен систем.
Ги разгледував Sony xperia P, Sony xperia U, HTC Desire X па би сакал да ми дадите совет иако не се баш исти со цените. ( доколку имаат голема разлика во перформансите би земал и поскап, но доколку ги задоволуваат барањата што ќе ги напишам подолу да земам поефтин)

Важно ми е мобилниот да поседува голема интерна меморија, екран од 3,5 - 4" екран, квалитетна камера со блиц и видео 720p или 1080p.

Можете да ми предложите и други квалитетни телефони до цена од 15.000 мкд на пост-пејд.
17 000 denari imas htc one V jas iam ist takov i prezadovolen sum imas i blic,snimas na 720p,baterija drzi 2-3 dena ako ne go rabotis mnogu,ali ako si non-stop normalno kako i site drugi smartfoni nekolku casa...512 ram 1 ghz 4.0.1 ICS.baterijata isto kako iphone ne se vadi,aluminium ti e pozadi,abe koska.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Некој ако има што е запознает со овој телефон http://www.phonegg.com/Alcatel/OT-995/Alcatel-OT-995.html нека пише искуства. Во цената е многу понизок од тие погоре што ги пишував, но има солидни перформанси и ова.
Мислења за него?
 
A

Avenger99

Гостин
Некој ако има што е запознает со овој телефон http://www.phonegg.com/Alcatel/OT-995/Alcatel-OT-995.html нека пише искуства. Во цената е многу понизок од тие погоре што ги пишував, но има солидни перформанси и ова.
Мислења за него?
Единствен проблем кој не се јавува кај сите телефони е проблемот со wi-fi колку што имам слушнато,иначе телефонот е супер за тие пари,меѓутоа е многу тешко да го најдеш кај некој од нашиве оператори,во вип мислам и дека веќе го тргнаа од понудата,едниствено во приватни мобилари да прашаш
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
iPhone 4s, андроид е за лузери

--- надополнето: 9 ноември 2012 во 10:01 ---
17 000 denari imas htc one V jas iam ist takov i prezadovolen sum imas i blic,snimas na 720p,baterija drzi 2-3 dena ako ne go rabotis mnogu,ali ako si non-stop normalno kako i site drugi smartfoni nekolku casa...512 ram 1 ghz 4.0.1 ICS.baterijata isto kako iphone ne se vadi,aluminium ti e pozadi,abe koska.
Не се споредува One V со Sony P ни од далеку, и плус да дадеш 17.000 за One V треба да си луд или ептен да те стрижнат.
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Brate zemi si Sony Ericsson arc s vo VIP ti e 11500 na pretplata so dogovor na dve godini mesecna pretplata 500 denari plus dobivas neogranicen net besplatno a telefonot e strasen jas go imam dva meseci 8mp kamera 1.2 procesor 4.2 inci ekran 8 giga memorija ima se duri I poveke od sto treba ;-).:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Сега го разгледував на gsmarena, солидно изгледа ми ги задоволува барањата само интерната меморија ме плаши 1 GB (320 MB user-available) зошто претходно имав еден модел од алкател- от 991 мислам беше и ми се преполнуваше интерната меморија и немаше можност да се префрлат апликациите во екстерната ( во картичката) со што бев ограничен да симнувам некои апликации од playstore. Ако го нема овој тој проблем би го земал, само дали го има сеуште во VIP, да не им е застарен модел. И ако го имаат ме интересира на M тарифа (300 денари месечно) колку е во таа тарифа цената на телефонот.
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Neznam koja mu e cenata za na 300 denari pretplata a mislam deka go ima uste vo VIP edno drugarce skoro prasuvase za nego oti saka da go obnovuva dogovorot so VIP I saka I on da go zeme istiot otidi vo VIP prasaj ke ti go uklucat ke go razgledas.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom