Каков крвен притисок имате?

Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Каков крвен притосок, висок или низок?
Мене ми е низок, и ако не пијам по 3-4 кафиња дневно само ми се спие:pipi:
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
pretezno visok iako sum mlada.najcesto mi se kacuva posle nerviranje,stres i dodeka ne primam inekcija nemozam da se stabiliziram.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
најчесто имам многу низок!затоа пијам многу течности!
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
lele Krs "kakov krven pritisok imate?"
abe luge so vi e moreeeee, ova dane e form za starici!!!
leleee smeski
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
lele Krs "kakov krven pritisok imate?"
abe luge so vi e moreeeee, ova dane e form za starici!!!
leleee smeski
Грижливоста за здравјето ја имаат само пензионерите?
Па има тука и повозрасни и посериозни, па и пензионери....А тебе ти пречи ли тоа?
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
Grizlivosta za zdravjeto ja poseduva sekoj covek no sekoj da razlicen nacin...

64 godisen gospodin zaminal na planinarenje. Site vo negovata grupa bile gospoda nad 50 godini! Koga zastanal na recepcija vo planinarskot dom posakal da spie vo soba so mladi luge pod 30 godini. Recepcionerkata go poglednala "somnitelno" i go zaprasala zosto bas saka da spie vo soba so pomladi luge!
Gospodinot blago odgovoril deka so mladite luge poveke ke se relaksira ke nema koj da mu se zali i ke slusne nesto poveke od "bolka" i "apcinja"! A ako spie so negovi vrsnici cela vecer te nekoj ke se zali "kolkot me zabole" "ne si gi zedov apcinjata"....

Naprotiv ne mi precat stari luge ili penzioneri, a ako se pronajde vo mojot predhoden citat izvini! :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Прилично низок ми е, ми се случува понекогаш да морам да испијам литар нескафе за да се одржам во живот до крајот на денот.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Мојот крвен притисок е низок, дури и претерано. Обично ми е 80/60 иако имало моменти кога ми е 75/65.
Како преживувам?
- Искрено не знам ни јас, кафе пијам се поретко а спијам 6 до 8 часа.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Шо би рекла баба ми : Јас бабе немам притисок :)

Шала на страна. Прилично низок ми е ... 100 со 60. А ни кафе пијам ни ми се спие. Немам мака од притисокот највероватно така сум навикнат.
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Низок,низок и само низок:nerv:Затоа ако не се напијам барем едно кафе во денот,не ни можам да функционирам како што треба.Скоро секој ден ми паѓа и ме боли главата,не можам да ги отворам очите,станувам флегматична(уште повеќе,бидејќи и обично сум таква:icon_lol:).Во повеќето случаи ми е 90(горниот)со 70(долниот),а понекогаш и 80 со 60,е тогаш е веќе густо,почнувам да се губам и ми се зацрнува пред очи:toe:
Затоа:coffee: рулз!
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Висок бе мајку му али што да правам наследно е во фамилија изгледа сите роднини вклучувајки го и татко ми со висок притисок па и јас како за баксуз наследив.Поздрав
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Мојот крвен притисок е низок, дури и претерано. Обично ми е 80/60 иако имало моменти кога ми е 75/65.
Потполно исто...не пијам нешо многу кафе...
и ако легнам на ручек помалце од 4 саати не спијам а богами и навечер сум спанка:pipi:
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Низок,низок и само низок:nerv:Затоа ако не се напијам барем едно кафе во денот,не ни можам да функционирам како што треба.Скоро секој ден ми паѓа и ме боли главата,не можам да ги отворам очите,станувам флегматична(уште повеќе,бидејќи и обично сум таква:icon_lol:).Во повеќето случаи ми е 90(горниот)со 70(долниот),а понекогаш и 80 со 60,е тогаш е веќе густо,почнувам да се губам и ми се зацрнува пред очи:toe:
Затоа:coffee: рулз!
се пронајдов во горенаведеново, само + ќе додадам и колабирање, ми се има 3-4 пати случено... е тоа се веќе екстремности! колку само инфузии имам примено... не сакам да помислам дека имам 16 год!:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom