Каква шминка користите? (пудра, маскара, кармин..)

Член од
26 август 2008
Мислења
20
Поени од реакции
2
Значи,да споделиме мислења на козметички план:јас користам bourjous течна пудра (задоволна сум), маскара на maybelline (жолтата), моливи за очи avon,кармини имам разни (golden rose,avon,aura),руменило планирам да си купам кремасто оти ич нејкам четка да користам.Вие женски? :pipi:
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Essence pudra i moliv, Golden rose sjaj, H&M labelo a maskara najcesto od Avon :)
Toa si go dozvoluvam posto sestra mi kupuva i ja koristam haha. Inace od molivceto sum posebno zadovolna :D
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Preku den ne koristam voopsto sminka samo kremce za lice i sibam na faks ..a navecer stavam make up na AVON i sum prezadovolna (pudra i maskara i ponekogas kreon i rumenilo tolku e moeto sminkanje):pipi:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
севентин пудра,маскара од лаш од орифлејм а кармин од голден роус...
шминката е тема за здравје пошто од шминката ти зависи и самата кожа т.с шминката содржи олово и е штетно за кожата па можеби по одреден број ан години ке се согледа штетноста
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
Tecna pudra max factor color adapt,bi skala da ja probam i novata second skin,a i revlon e mnogu dobra,maskara od avon,ruz od oriflame momentalno ma da za ruz i ne sum tolku prebirliva isto kako i za molivcinja i senki,najbiten mi e kvalitetot na tecnata pudra i maskarata.:wink:
 
К

Кики.

Гостин
Tечна пудра Max factor second skin, маскара Revlon, моливче Gosh и коректор на Artdeco :toe:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Mary Kay (во последно време). ептен ако ми снема пудра Џордани ставам.
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Јас користам пудра Maybelline и ептен е добра единствена пудра шо не ја мењам за ниедна делува ко крем и дури не се познава дека имаш ставено а и прикрива све, маскара и креонче на max faktor црни стандард:pipi:руж имам од авон а сјаеви разни
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Течна пудра Glordani gold, моливче Brooklin, маскара Golden Rose [во моментов].
Иначе не ги користам често, само некогаш онака... Повеќе сакам природен изглед :helou:
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
НЕ ВИ ТРЕБААТ ШМИНКИ ! ПОУБАВИ СТЕ БЕЗ НИВ!:smir:
 
Член од
12 јануари 2010
Мислења
130
Поени од реакции
4
никако не можам да си ја пронајдам соодветната пудра :(
Маскарата на Golden Rose од секогаш ми одговарала, моливче не користам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom