Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.110
ок е тоа но ако гледаш така треба да бидеш и реална и за другите работи.)
Бугарија срање море
зошто? што и фали на пр. на Варна ?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Стварно, зошто? Или на Сончев Брег, што му фали на морето?
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
зошто? што и фали на пр. на Варна ?
Стварно, зошто? Или на Сончев Брег, што му фали на морето?
Бугарија е за ноќен живот добра, морето е тиња! Прво опасно е зошто поголемиот дел од подлогата е песок и ствара вртлози! од истата причин песок - само насабајле водата не е матна!
Варна е студентски град, раздвижен загаден! Бургас е едно големо загадено пристаниште! Бидејќе имам малу бугарско потекло, имам и другари од таму и знам дека тие кога идат на море во бугарски туристички центри, идат у хотел, пливаат во базен а на плажа идат само за сончање, зашто им е јасно каква е водата! Не ви го знам муабетот од пртходни страни, мое мислење е дена неможе бугарија да се рамни со ц.Гора, Хрватска или Грција пример во моркси туризам
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Има некој да ми даде повеќе информации за Несебар - Бугарија, какви се цените околу смештај ( приватно ) и како може да се дојде до истиот , вака општо скапо ли е не ли .. ?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Бугарија е за ноќен живот добра, морето е тиња! Прво опасно е зошто поголемиот дел од подлогата е песок и ствара вртлози! од истата причин песок - само насабајле водата не е матна!
Варна е студентски град, раздвижен загаден! Бургас е едно големо загадено пристаниште! Бидејќе имам малу бугарско потекло, имам и другари од таму и знам дека тие кога идат на море во бугарски туристички центри, идат у хотел, пливаат во базен а на плажа идат само за сончање, зашто им е јасно каква е водата! Не ви го знам муабетот од пртходни страни, мое мислење е дена неможе бугарија да се рамни со ц.Гора, Хрватска или Грција пример во моркси туризам
За ноќен живот зависи од вкус.Мене ноќниот живот во Бугарија ( на туристичките места) ми е одвратен.Од секаде ечат Цеци меци,планет фаци,некој бугарски рап.некои хитови од 90те.Со кандило да бараш место со добра музика и кога ќе го најдеш,внатре 13 души се гледаат во очи.
За морето се сложувам,најлошото море на свет кое зема многу жртви.Најлесно е да се удавиш на Црно море,за 5 секунди морето почнува да влече назад без разлика каков пливач си.Затоа сите се во плиткото или во базенти.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
За ноќен живот зависи од вкус.Мене ноќниот живот во Бугарија ( на туристичките места) ми е одвратен.Од секаде ечат Цеци меци,планет фаци,некој бугарски рап.некои хитови од 90те.Со кандило да бараш место со добра музика и кога ќе го најдеш,внатре 13 души се гледаат во очи.
За морето се сложувам,најлошото море на свет кое зема многу жртви.Најлесно е да се удавиш на Црно море,за 5 секунди морето почнува да влече назад без разлика каков пливач си.Затоа сите се во плиткото или во базенти.
Точно, недај боже на андерграунд место да помислиш, или музика :icon_lol::icon_lol:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Па и тоа храната одвратна...мислев дека прекина да се оди за Бугарија,ама гледам дека сум била грешка,сеуште има заинтереирани :)
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
Има некој да ми даде повеќе информации за Несебар - Бугарија, какви се цените околу смештај ( приватно ) и како може да се дојде до истиот , вака општо скапо ли е не ли .. ?
Da ti kazam Nesebar moze mn da ti pruzi za ne mn pari .... Sea za hoteli, bas i ne sum najupaten zas jas bev vo privaten smestaj ... ama lani site znam sto bea velea deka e eftino vo hotel.. na primer jas plakav okolu 10e za soba privaten smestaj kaj postata vo Nesebar ...
ne znam kolku ova ti pomogna ...
Pozdrav
 
?

..........

Гостин
Кај да одам со 300 евра? ај кажете луге, а мислам кај и да одам ке немам ни за пиво:kesa:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
375
Поени од реакции
7
За ноќен живот зависи од вкус.Мене ноќниот живот во Бугарија ( на туристичките места) ми е одвратен.Од секаде ечат Цеци меци,планет фаци,некој бугарски рап.некои хитови од 90те.Со кандило да бараш место со добра музика и кога ќе го најдеш,внатре 13 души се гледаат во очи.
Наj-вероватно немаш одено во туристичките места во Бугариjа, али нешто си чула. Еве неколку места со малку повеке от 13 души кои не пуштат Цеца Меца во Сончев Брег :

Dance Club Mania :


Lazur :


Oranje :


Den Glade Viking :


За морето се сложувам,најлошото море на свет кое зема многу жртви.Најлесно е да се удавиш на Црно море,за 5 секунди морето почнува да влече назад без разлика каков пливач си.Затоа сите се во плиткото или во базенти.
За таа работа си има спасители и кога има мртво течение не те пускат во морето - jас лично немам чуено скоро некоj да се е удавил на плажовите со спасители.

Па и тоа храната одвратна...мислев дека прекина да се оди за Бугарија,ама гледам дека сум била грешка,сеуште има заинтереирани :)
Сеуште се лажат некоj луге - http://www.facebook.com/#!/pages/SUNNY-BEACH-BULGARIA-OFFICIAL-GROUP-2010/114078061939320?ref=ts
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
За ноќен живот зависи од вкус.Мене ноќниот живот во Бугарија ( на туристичките места) ми е одвратен.Од секаде ечат Цеци меци,планет фаци,некој бугарски рап.некои хитови од 90те.Со кандило да бараш место со добра музика и кога ќе го најдеш,внатре 13 души се гледаат во очи.
За морето се сложувам,најлошото море на свет кое зема многу жртви.Најлесно е да се удавиш на Црно море,за 5 секунди морето почнува да влече назад без разлика каков пливач си.Затоа сите се во плиткото или во базенти.
Затоа и се стаени знамињата на плажите.Дури има и денови каде е што забрането да влезеш во вода.Во длабокото не ни се иде.Ептен ептен заебано море.Еднаш бев и другпат тешко.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
За ноќен живот зависи од вкус.Мене ноќниот живот во Бугарија ( на туристичките места) ми е одвратен.Од секаде ечат Цеци меци,планет фаци,некој бугарски рап.некои хитови од 90те.Со кандило да бараш место со добра музика и кога ќе го најдеш,внатре 13 души се гледаат во очи.
Погрешно се изразив, зборот ми беше дека е жив ноќниот живот.... во споредба со грција пример каде во 11 саат сите спијат
 

dummy

AaaaaaAaaaaaA
Член од
16 јуни 2009
Мислења
43
Поени од реакции
8
Луѓе, зошто ,ам стварно зошто идете у Бугарија? :nesum: Па таму нема никакво чувство дека си на море. Нема никаков медитерански дух... Хрватска затоа е друга приказна. И немојте да ми казувате колку била поскапа или не знам што.. Освен ако сакате секоја вечжжер да идете по клубови и рсторани , ее тоа е друга приказна. Иначе лани, 10 дена у Дубровник- 55евра превоз, 14 евра ноќевање по човек приватно, ама на локација... сон , таму јадење дома, значи купување од супермаркети и плус шетња до Цавтат, Корчула, Млјет... се околу 300-330 евра.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Погрешно се изразив, зборот ми беше дека е жив ноќниот живот.... во споредба со грција пример каде во 11 саат сите спијат
Таа споредба си е на место. :)
Бугаров се попали на афирмација на најлошото море,за храна не ни правам муабет,тоа зачинот што сегде го ставаат доволно говори колку лоша кујна имаат.
Иако немаме море,може вода да ни носите за ноќен живот,журки на плажи и одлична храна:



И за крај предлог песна за во кафана:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom