Каде може да најдам? (Општи прашања)

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.488
Дали некој знае од каде може да се набави вентилаторче за во кола ама да е со фреон или нешто слично, оти овие што се продаваат се или со вода или само дуваат воздух а и немаат добри коментари и искуства
Ауто лидер ако не ти се чека од али
 
Член од
25 јули 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, дали знае некој од каде можам да набавам вакви стегачи/ленти за коса? stegaci.jpeg
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.327
Поени од реакции
4.752
Член од
24 март 2012
Мислења
137
Поени од реакции
119
Здраво
Сакам да ве прашам, кој автобус минува од партизанска до систина болницата.
Фала
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
464
Поени од реакции
385
Каде да најдам ново метално буре со капак налик ова

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.015
Поени од реакции
34.599
Каде можам да најдам во Скопје ваков или сличен валјак за бојадисување кој се полни внатре со боја и не капе при фарбањето? Најдов на 3-4 места по тие купипродај фејсбук страниците, ама секаде го продаваат, а го немаат на залиха. На едно место дури го платив, па после ми ги враќаа парите.

1690454239720.png
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.914
Поени од реакции
39.405
Каде можам да најдам во Скопје ваков или сличен валјак за бојадисување кој се полни внатре со боја и не капе при фарбањето? Најдов на 3-4 места по тие купипродај фејсбук страниците, ама секаде го продаваат, а го немаат на залиха. На едно место дури го платив, па после ми ги враќаа парите.

Прегледај го приврзокот 385668
овие се за некоја америчка боја. Поликолор тешко дека можеш да фарбаш со вакви ваљаци.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.015
Поени од реакции
34.599
овие се за некоја америчка боја. Поликолор тешко дека можеш да фарбаш со вакви ваљаци.
Не, може. И во Топ Шоп имаше сличен на времето, сум зборувал со луѓе што ги користеле, супер се ваљаците.

Каква е таа америчка боја, btw? :cautious:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.914
Поени од реакции
39.405
Не, може. И во Топ Шоп имаше сличен на времето, сум зборувал со луѓе што ги користеле, супер се ваљаците.

Каква е таа америчка боја, btw? :cautious:
па видов на сликата дека фарба гипс картон со таква боја. Они користат некаква специјална мрсна боја, не користат поликолори како нас, затоа не им капе. Поликолорот е друга фарба, на вода се базира.

Иначе за да не ти капе поликолорот, има пластична решетка ќе појдеш до пазар у железарите ќе ти дадат, и ќе го разваљаш малце врз неа вишокот да падне.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Дали некој знае каде е најефтина меѓународна дозвола за вадење,бидејки цената и се движи од некои 700 до 1100 денари зависно од компанијата?
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
батерија за самсунг геар с3 кај може да се најде у скопјево?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
Mah Jong плочки, нешто налик кинеско домино?
mahjong-game.jpg

И онлајн не е опција јер не ми се чека у декември да стигне пратката.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.547
Поени од реакции
703
Дали некој знае каде е најефтина меѓународна дозвола за вадење,бидејки цената и се движи од некои 700 до 1100 денари зависно од компанијата?
Пред да одиш некаде провери дали воопшто имаат шалтер на МВР односно дали има полициски службеник ако нема нема да можеш да ја извадиш меѓународната возачка дозвола без потврда од МВР дека немаш некоја забрана за управување на моторно возило од некоја категорија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom