Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Дали се споменува колку вежба , како тренира или поише е за неговото семејство и потекло ?
Искрено да не те лажам не знам, бидејќи ниту јас ја немам сеуште книгава.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Порано знам дека се продаваа на Топ Шоп едни како пенкала со кои ги премачкуваш забите и личат силно бели. Знае некој каде можат да се најдат и по која цена?:)
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Марама за на глава, машка?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.685
Поени од реакции
38.872
Порано знам дека се продаваа на Топ Шоп едни како пенкала со кои ги премачкуваш забите и личат силно бели. Знае некој каде можат да се најдат и по која цена?:)
Kupi si bel lak za nokti. Ne znam zs bi staval takvo nesto na zabite:facepalm:
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Порано знам дека се продаваа на Топ Шоп едни како пенкала со кои ги премачкуваш забите и личат силно бели. Знае некој каде можат да се најдат и по која цена?:)
Конкретно за пенкала не знам, ама ми кажаа дека на Али Експрес имало по ниски цени нешто како лампа за избелување заби. Види побарај таму.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Каде можам да најдам вакви ногари за биро (статични, и со симплиситчки дизајн?) во солопром нема.

 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.711
Поени од реакции
6.862
Каде можам да најдам вакви ногари за биро (статични, и со симплиситчки дизајн?) во солопром нема.
Мислам дека ги има во Блажич. Ама, нема да бидеш многу среќен со цената
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Барам некој што принтаат маици, принтот да е подобар квалитет а не после едно перење да се изљупи, и да праќаат по карго.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Конкретно за пенкала не знам, ама ми кажаа дека на Али Експрес имало по ниски цени нешто како лампа за избелување заби. Види побарај таму.
Знам, имам видено дека на Али Експрес се продаваат такви работи, дури и по долар два, но од таму најмалку нешто би ставил на забите. Дури и облеката од таму ми е сумљива:D
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Знам, имам видено дека на Али Експрес се продаваат такви работи, дури и по долар два, но од таму најмалку нешто би ставил на забите. Дури и облеката од таму ми е сумљива:D
Да, знам, сумљиви се, ама другарка ми зеде оттаму и ги избели забите за некој степен.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Знам, имам видено дека на Али Експрес се продаваат такви работи, дури и по долар два, но од таму најмалку нешто би ставил на забите. Дури и облеката од таму ми е сумљива:D
А зашто не си појдеш во некоја Стоматолошка ординација ке ти го исчистат каменецот и ке ти ги обелат забите со полирање на истите а имаат и средства за белење на истите
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
89
Поени од реакции
14
Барам некој што принтаат маици, принтот да е подобар квалитет а не после едно перење да се изљупи, и да праќаат по карго.
На Зелен пазар има еден клучар кој исто принта маици и квалитетот е супер.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
А зашто не си појдеш во некоја Стоматолошка ординација ке ти го исчистат каменецот и ке ти ги обелат забите со полирање на истите а имаат и средства за белење на истите
Каменец немам, а и тој малку што го имав што нормално е и да се појави го отстранија со ултразвук и секако ги исполираа забите, но сепак таа боја не е таква каква што јас сакам. Иначе прашав кај неколку стоматолози за белеење на заби и сфатив дека не сум баш за тоа, затоа што ем цената е висока, ем не ти гарантираат некое драстично избелување, ем ти викаат дека има веројатност забите да ти се уништат (дентинот да станел посунгересто ткиво), па затоа и барам некое нештетно решение.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom