Каде може да најдам? (Општи прашања)

d r a g a n

Чаве
Член од
13 мај 2009
Мислења
352
Поени од реакции
82
Каде можам да најдам депрон?

Тоа е една врста стиропор/пена, обично го користат за изолација, ама е малце поцврст од обичниот(екпадиран) стиропор. Обично е во ленти со дебелина од 1мм па до 2цм.

 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Во Дигипринт цената е 20 а во XPrint е 50 ден за печатење на А4 страна. Оваа кај Песталоци не знам која е. Во Бисер има исто за 20 ден ама не печатат на подебела хартија. Имам поголема количина за печатење па затоа ме интересираат и други копирници...
Ако знаеш да ми кажеш уште некоја друга ќе ти бидам многу благодарен :)

Имаш Дигипринт карши Рамстор, на Илинденска e Xprint (кај Сопотско, МСМ семафорите), и едно позади Песталоци (не ми текнува како се вика). Гарант има и други, но доста ти се за почеток. Инаку сите они печатат на ласер а не на инк џет, тоа тешко да најдеш. Цена би требало да се движи околу 20 денари.
Од друга страна ако ти е за слики, а сакаш одличен квалитет и подолго да ги чуваш прашај и по фото студија зошто има голема разлика во квалитетот на принтот и хартијата.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Каде можам да најдам депрон?

Тоа е една врста стиропор/пена, обично го користат за изолација, ама е малце поцврст од обичниот(екпадиран) стиропор. Обично е во ленти со дебелина од 1мм па до 2цм.

Nikade jas barav pred 1 godina i nikade nemase
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Слично на ДЕПРОН е СТИРОДУР...го има на доста места....

--- надополнето: 5 јануари 2012 во 16:18 ---
Имаше еден прирачник, т.е преводи на македонски јазик на компјутерски термини, знам дека го имаше на една страна објавен од страна на Мин. за образование. Ако некој знае, се надевам дека ќе биде љубезен да ми каже или доколку некој го има, да ми го прати. Поздрав
....контактирај ме на ПП
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Кај може да најдам акоустични панели за изолација


Што пари е метар?
 

d r a g a n

Чаве
Член од
13 мај 2009
Мислења
352
Поени од реакции
82
Слично на ДЕПРОН е СТИРОДУР...го има на доста места....
Не ми брка работа стиродурот... :/
Ако знаеш негде каде шо имаат, пиши каде барам и јас веќе некое време без успех.

Знам еден кавадарчанец шо набавил депрон од продавница за ламинат(го користеле таму за под ламинатот) ама немало веќе тврди. Ги превртив сите продавници за ламинат во последниов месец, и без успех.


п.с. Стиродурот и не е баш сличен на депронот, освен на око и допир. Јакосните особини му се многу различни.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Не е баш за овде,ама имам потреба,ако може некако да се најде листа на сите животни и растенија на територијата на Реп.Македонија,ако има некој,Го молам да ми даде линк.:)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Не е баш за овде,ама имам потреба,ако може некако да се најде листа на сите животни и растенија на територијата на Реп.Македонија,ако има некој,Го молам да ми даде линк.:)
па не знам колку би ти било од помош, можеш да провериш во Закон за ловството, за листа на животните... :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Член од
8 декември 2010
Мислења
84
Поени од реакции
16
Барам БОКС клубови во Скопје...ако некој знае нека пише... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom