Каде може да најдам? (Општи прашања)

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Десен клик на десктоп > Personalize ... одбери која тема и види дали ќе се оправи. Ако не на истиот екран долу лево кај See Also одбери Display ... таму провери која е големината ... 100% е препорачана. Ако повторно не е ок, од последниот прозорец одбери Change display settings и промени резолуција ... Е ако и така не е ок, немам веќе друга идеја :)
Ништо од ова не успеа :(
Драјвер картичка нешто такво да не е?
 
E

elena.

Гостин
Кај можам да најдам иста како оваа блуза што е само да е на кратки ракави значи иста како оваа само на кратки ракави(на амазон,некој бутик или сл .)
Ваква ама женска купив од H&M за 3 евра, али не знам дали имаше машки модели...
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
355
Поени од реакции
352
Текстилна црна боја?
Чаршија, има дуќан каде што фарбаат, се вика ХЕМБОЈ, кесичка боја е 30 денари, фарбање на парче облека 200 денари.

Отприлика тука некаде е:


--- надополнето ---

Ваква облека низ Скопје?


 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Не знам кај да прашам, па ај еве овде да се обидам :)
Кај можам да најдам слушалки за мобилен телефон Sony Ericsson w910i, освен од оние што се на пазар, ефтини се ама и звукот што го даваат им е таков - за нигде! :(

Еве вакви ми требаат, значи за Walkman моделите на Sony. Значи не од оние слушалки што се огромни такви пластични,што не може ни во уво да ги ставам, а не па музика да слушам со нив. Баш вавкви ми требаат со гумички, не знам кај да најдам у Скопјево. Плисссссс ако може/сака некој да помогне, ептен ќе ми значи! :smir::pipi:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Не знам кај да прашам, па ај еве овде да се обидам :)
Кај можам да најдам слушалки за мобилен телефон Sony Ericsson w910i, освен од оние што се на пазар, ефтини се ама и звукот што го даваат им е таков - за нигде! :(

Еве вакви ми требаат, значи за Walkman моделите на Sony. Значи не од оние слушалки што се огромни такви пластични,што не може ни во уво да ги ставам, а не па музика да слушам со нив. Баш вавкви ми требаат со гумички, не знам кај да најдам у Скопјево. Плисссссс ако може/сака некој да помогне, ептен ќе ми значи! :smir::pipi:
На e-bay сигурно ќе најдеш и поефтини и нови. Тука кај нас види по приватниве мобилари.
 

junksound

KILL Iluminate's
Член од
16 јули 2010
Мислења
133
Поени од реакции
9
каде може да најдем добри тапети или големи постери во скопје :helou:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.660
Поени од реакции
13.197
големи постери чинам дека имаше во Југотон (средна големина) Истотака провери во Influence во Т.Ц.Лептокарија мада таму се металски.
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
20
Поени од реакции
0
Каде мозам да најдам архива за весници конкретно ме интересира за весникот ПУЛС весник на нип нова македонија за годината 1992.Ви благодарам!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.375
Поени од реакции
7.593
Прашај во НУБ Климент Охридски. Ако добро ме служи памтењето ги имаат сите печатени изданија кои се излезени во земјава. Е сеа за разгледаување на истите не знам како иде процедурата. Се надевам дека почнале со дигитализација на истите.
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
20
Поени од реакции
0
Tonchie благодарам но мислев нешто он лајн дали има по интернетов?
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
знае некој кај може да се најде крема за нагризување на стакло???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom