Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.189
Поени од реакции
3.526
Дали има негде во Скопје да се купат дресови од репрезентации. Конкретно ме интересира за Хрватска ланскиот дрес, не овој новиот што излезе за ЕУРО 2024. Не ме интересираат онлајн порачки преку фб и слично, само во продавница да одам да купам.
Нема, никој не продава дресови во продавница од репрезентации. Оној фан шопот во ГТЦ едино ако има, ама крш се дресовите секако.

Најдобро да си нарачаш онлајн преку ФБ/Инстаграм или од официјалната страна на Хрватски фудбалски сојуз.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.713
Поени од реакции
6.649
Нема, никој не продава дресови во продавница од репрезентации. Оној фан шопот во ГТЦ едино ако има, ама крш се дресовите секако.

Најдобро да си нарачаш онлајн преку ФБ/Инстаграм или од официјалната страна на Хрватски фудбалски сојуз.
Ништо, ќе одам со таа варијанта. Не ни очекував дека може да се најде овде, али реков ај да прашам прво.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Најдобри bluetooth безжични слушалки (само headphones, не buds) во ценовен ранг од 3,000 до кај 4,000 денари? За женско се, така да пожелно би било да има и избор на различни бои. Не се за работа или gaming, само за рекреативна употреба (музика, итн).
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.909
Поени од реакции
39.396
Најдобри bluetooth безжични слушалки (само headphones, не buds) во ценовен ранг од 3,000 до кај 4,000 денари? За женско се, така да пожелно би било да има и избор на различни бои. Не се за работа или gaming, само за рекреативна употреба (музика, итн).
Имаш во Анхоч JBL различни бои. Јас ги имав жичаните и солиден звук даваа. Но некако замараат. Buds се многу попрактични за долга употреба. Овие што се над уше више за гејминг би ги препорачал. А звукот и со едни и со други е ист.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.124
Поени од реакции
57.545
Најдобри bluetooth безжични слушалки (само headphones, не buds) во ценовен ранг од 3,000 до кај 4,000 денари? За женско се, така да пожелно би било да има и избор на различни бои. Не се за работа или gaming, само за рекреативна употреба (музика, итн).
Јас би одел на Sony WHCH 520 (во моментов има и добар попуст во Анхоч, 2450 денари, онака се околу 3к)

Имам WHCH510 некое време и сум доста задоволен од звукот, батерија 35ч држат, лесни за носење.
520 се понов модел и нијанса подобар (50ч батерија)

*Немаат noise cancellation
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
925
Поени од реакции
602
Јас би одел на Sony WHCH 520 (во моментов има и добар попуст во Анхоч, 2450 денари, онака се околу 3к)

Имам WHCH510 некое време и сум доста задоволен од звукот, батерија 35ч држат, лесни за носење.
520 се понов модел и нијанса подобар (50ч батерија)

*Немаат noise cancellation
И јас сум презадоволен од ch510.
Батеријата држи јако добро. Звук одличен

Sent from my phone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.258
Јас би одел на Sony WHCH 520 (во моментов има и добар попуст во Анхоч, 2450 денари, онака се околу 3к)

Имам WHCH510 некое време и сум доста задоволен од звукот, батерија 35ч држат, лесни за носење.
520 се понов модел и нијанса подобар (50ч батерија)

*Немаат noise cancellation
Задоволен и од микрофонот? Кај мене на сонито беше како да зборувам од бунар.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.124
Поени од реакции
57.545
Задоволен и од микрофонот? Кај мене на сонито беше како да зборувам од бунар.
Искрено немам снимано ништо да чујам јас како звучи.
А други ми се немаат пожалено на состаноци кога сум ги користел (што и не значи дека чисто ме слушаат :D)
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
182
Поени од реакции
184
Член од
11 април 2012
Мислења
4.324
Поени од реакции
4.747
Најдобри bluetooth безжични слушалки (само headphones, не buds) во ценовен ранг од 3,000 до кај 4,000 денари? За женско се, така да пожелно би било да има и избор на различни бои. Не се за работа или gaming, само за рекреативна употреба (музика, итн).
Najdobri diskutabilno, mnogu diskutabilno sepak neli se stvar na vkusovi nekoj ke bara dobra ANC nekoj ke bara da ima dobar zvuk itn itn


Prvo ne znam dali imaat dostava do mkd, moze ke treba da brkas nekoja opcija kako bugarija grcka nesto ako imas nekoj poznanik ili ako nekoj patuva nakaj mkd u brzo vreme.

Imas PONIZENJE na istite od 30% ako koristis dobredojde30 kupon (naravno ke treba kuponot da go pises na angliski)

Ovie gi nemam licno koristeno ama imam koristeno od brendov in-ear slusalki i sum prezadovolen, 4 godini maka nemaa ama ete sega ke treba da baram novi zasto ednata mi otkaza ljubov
 
Член од
10 октомври 2021
Мислења
44
Поени од реакции
20
Decki mi treba pomosh, mi treba da najdam za da kupam ili iznajmam, avtomat (igracka) za dobivki na smart uredi(telefoni, tableti), sho se stava pari na niv za da si ja isprobas srekjata za da dobies telefon ili bilo sto :D
Ako moze da mi dadete kontakt od nekoj sto go poznavate shto poseduva takva mashina, iako ne ja prodava bi mi bilo dovolno samo kontakt, ili kade bi mozel da najdam takvi avtomati
Fala vi.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.124
Поени од реакции
57.545
Сервис за Рејбан наочари во Скопје?
Рамката ако е можно и исплатливо да се смени.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.324
Поени од реакции
4.747
Сервис за Рејбан наочари во Скопје?
Рамката ако е можно и исплатливо да се смени.
Servis za naocari nemam slusnato deka ima, eventualno da proveris vo nekoja od prodavnicite sto nosat Rayban ako se nafatat da gi izvadat starite stakla i da kupis novi ramki od kaj niv
Pretpostavuvam ke ja platis cenata na ramkite (razgledaj po tie sto se vo gtc nakaj zena park opticarite), dali se isplati pa nema da ti e bas eftino bi ti rekol barem 100€ sigurno ke e

Druga opcija ako moze da zemes eftini ramki i da gi stavuis tie stakla, na kraj kraeva ramkata e sasim nebitna osven za kurc, stakloto e toa sto ja brka cela funkcija
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.111
Поени од реакции
9.942
(Плишани) детски играчки низ Скопје што не се со цени ко стан да купуваш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom