Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
8 јуни 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дечки вака. Ич не сум упатена во овие работи. На брат ми му треба моја потврда за редовен студент, за запишување во средношколски дом. Ги исконтактирав на факултет поради тоа што имав специфична ситуација. Јас бев редовен студент но од финансиски и здравствени причино во 5 семестар го прекинав студирањето. Од таму ми рече дека не може во моментов да ми издаде потврда. Кој документ сега треба да му го дадам на брат ми да го однесе за мојот статус во семејството? Треба да идам во завод за вработување или како? Таа од таму ништо не ми кажа и не ме упати. Доколку некој може да ми помогне би ви била МНОГУ благодарна..
 
Член од
3 август 2016
Мислења
18
Поени од реакции
3
Каде онлајн да нарачам бандана во Македонија?
Сакам да ми стигне за неколку дена, не да чекам месец дена од Али..

 
Последно уредено:

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Ми треба туба за носење постер како на сликава со ширина 90 цм, има некој идеја каде може да најдам такво нешто?
 
P

Patience

Гостин
Ми треба туба за носење постер како на сликава со ширина 90 цм, има некој идеја каде може да најдам такво нешто?
Во Офис плус долу во Рамстор имаш картонски туби (ако ти вршат работа) од 200 денари па нагоре. Имаш и ваква како на сликава што си ја постирала, ама па ептен мала беше (чинам 50цм) од 325 денари и една од 100 цм, ама на неа немаше цена, претпоставувам околу 400-500 денари.
На штандот на STAEDTLER горе исто во Рамстор имаш, три големини три цени - 400, 500 и 600 денари. Додуша само од 500 денари ми покажа девојчето таква имаше изложено, прилично голема...Имаш STAEDTLER книжара и наспроти слаткарница Апче.


*се погодив во Рамстор случајно вечерва, па видов, вака на брзина информации да имаш од прилика каде да ѕирнеш :X3:
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
359
Поени од реакции
356
Некој за кревање кауч (15 мин работа)?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.173
Поени од реакции
57.700
Што е со Лигар на темата "Каде може да најдам?"? :facepalm:
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Каде можам да најдам суплементи за вежбање во Тетово?Знам имаше кај диверзо но го затворија.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Nekoj da mi dade rabotno vreme od zgradata kaj MTV sto se podigaat pasosite?
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Каде може да се извади лекарско регион Н.Лисиче, Аеродром?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Каде може да се извади лекарско регион Н.Лисиче, Аеродром?
Мислам дека може во таа поликлиниката Медика Плус што е одма после Железничка, до зградата на поранешен One. Колку што памтам цените им беа од 850 - 1250 денари:)
 
Член од
28 мај 2010
Мислења
201
Поени од реакции
25
Каде може да ја исфарбам бојата на колата бидејќи ми е нова и фабричка , би сакал да ја префарбам некаде професионално или (обично) ако нема прва опција каде што се нуди мат, металик и повеќе видови на бои и фарбања.... ??

:) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom