Каде за први мај?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Па нормално во Горно Којнско, дваесетина километри одалечено од центарот на градот, убаво местенце т.е. планина, иначе ке одам со друштво а таму ке седиме во една викендичка... и си се знајт скара, пијалоци, музика, зезања а можеби и едно турнирче, само да ни се погодит денот :)
 
R

reactive89

Гостин
По се изгледа Скопски парк... ќе се врти фората таму 2-3 саата само... оти другото се е веќе излишено... толку планови толку опции... на крај испадна поради една глупа работа тој ден толку малку и толку никаде да се помине... ама важно е друштвото нели... ај нема врска... во главно, дома, сам ќе си се одмарам... мераци... уше дедо ми да го избркам некаде, уживанција на големо ќе е :)
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
За Дојран,оддамна не сум бил.За Мај качуват ли цените у супермаркетите т.е. на пивото :smir:?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.463
Поени од реакции
13.945
Во едно селце, 15 километри оддалечено од моето место на живеалиште. Убаво е , има вештачко езеро, прекрасни ливади, чист воздух... Совршено !
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Па нормално во Горно Којнско, дваесетина километри одалечено од центарот на градот, убаво местенце т.е. планина, иначе ке одам со друштво а таму ке седиме во една викендичка... и си се знајт скара, пијалоци, музика, зезања а можеби и едно турнирче, само да ни се погодит денот :)
Аман бе другар, Горно Коњско е максимум 7 километри оддалечено од Охрид :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ama ke vrne za prvi maj..kako sto predviduvaat meterolozite!!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
За Дојран,оддамна не сум бил.За Мај качуват ли цените у супермаркетите т.е. на пивото :smir:?
Во Дојран +5 денари ке го качат секак во продавницата оваа што е како главна пред плажата кај големите јавори. :))))))))))))))))
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не знам, а не се ни замарам.:pipi: Битно да си се собереме весели луѓе, а каде ич не ми е битно.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не празнувам комуњарски слави!
May 1 is a national holiday in Albania, Argentina, Aruba, Austria, Bangladesh, Belgium, Bolivia, Bosnia, Brazil, Bulgaria, Cameroon, Chile, Colombia, Costa Rica, China, Croatia, Cuba, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Dominican Republic, Ecuador, Egypt, Finland, France, Germany, Greece, Guatemala, Haiti, Hungary, Iceland, India, Italy, Jordan, Kenya, Latvia, Lithuania, Lebanon, Malaysia, Malta, Mauritius, Mexico, Morocco, Myanmar (Burma), Nigeria, North Korea, Norway, Pakistan, Paraguay, Peru, Poland, the Philippines (spelled as "Labor Day"), Portugal, Romania, Russian Federation, Singapore, Slovakia, Slovenia, South Korea, South Africa, Spain, Sri Lanka, Serbia, Sweden, Syria, Thailand, Turkey, Ukraine, Uruguay, Venezuela, Vietnam, Zambia, and Zimbabwe.

Се комуњари биле бе овие....
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.339
Поени од реакции
46.468
Аj некој инсајдер нека објасни за Нов Дојран, шо е како е.
Таму ќе теба да идам, другар ми кај шо ќе живеам ми го направи Лас Вегас, троа ја потпретера со фалењето осеќам :), нека бекне некој што бил за дуќани бурекџилници кафани, ако има нели (овој ми кажа дека све има), нека бидат подредени по имиња и скапоќа ако може. : ) локација не мора, сам ќе си најдам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom