Кавадарци прв град со 3D кино во Македонија

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
А зошто е во ЧДА темава?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Член од
13 јануари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Еве на страната кавадар4е.цом на веста за 3Д кино во кавадарци, пишав каде иде опремата за 3Д кино - односно на пазар3 и одговори инвеститорот:

Gi ima i na reklama 5 , vo srbija, bugarija , hrvatska i grcija. Kako i se drugo mora da se ima izbor za se shto e vo vrska so biznisot. Jas sum optimisticen i sakam da bide proektot no nemozam da ostavam na odluki … koi ne se vo moja kontrala. Dokolku ispadne vo naredniot mesec da se pocne so rabota vo salata i da se grade, proektot ke prodolze no jas nemozam da cekam so meseci bidejki ne ziveam vo Mak. Opciite se da se ponudi na nekoj koi bi mozel da cheka i da go prodolze proektot, da ja nosam opremata nazad vo Belgija ili pak da prodolzam jas dokolku ne se raboti za meseci. Pozdrav

Изгледа како сериозен инвеститор на кој му е смачено од овие Македонски одолговлекувања! :nesvest:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
Колку ќе кошта карта?

Има доволно луѓе Кавадарци за да се исплати тој проект?
За луѓе има доволно, ама кој нема пари, кој не му се давало (еее ја со толку пари воа че направам ноа че направам) Не верувам дека ќе се исплати
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Колку ќе кошта карта?

Има доволно луѓе Кавадарци за да се исплати тој проект?
Кавадарци има 40,000 жители и има доста добра платежна моќ ,што ке му е такво кино во Велес или Штип кога народот е многу посиромашен .
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Бил некој во киново на 3D? Сакам да отидам викендов натаму да го ѕирнам Аватар, само ме збуни тоа што викаат ако сакаш за 100 денари да си ги купиш наочарите.....

3D наочари за 100 денари се оние картонски/пластични што ги даваат во разгледници, па сумЉиво ми е :)
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.296
Колку и да ставаш прилепчани, мислам дека детето е во право.


01-07-08 КАВАДАРЦИ НАЈГОЛЕМ ИЗВОЗНИК
Во последното издание на неделникот Капитал излезе специјално издание Топ 100 извозници во Македонија. Фени Индустри, производителот на феро никел е најголемиот извозник од Македонија, со извоз од над 500 милони долари.​


Фени, учествува со над 15% во вкупниот македонски извоз. На 5-тото место се наоѓа уште една кавадаречка компанија, станува збор за ИГМ Трејд, со извоз од над 60 милиони долари.
Најголем број на фирми во топ 100 извозници се со седиште во Скопје, вкупно 40 додекаКавадарци учествува со 3 компании, освен Фени Индустри и ИГМ Трејд во лисата на 20-тото место се наоѓа и Алајанс Уан која се занимава со тутунска индустрија.
Уште еден интересен податок, компаниите со седиште во Скопје(вкупно 40) прават 50% од вкупниот извоз на Македнија, додека компаниите од Кавадарци 33%. Останатите 17 посто го прават компаниите од останатите градови низ Македонија.​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom