КАКО ЌЕ ПРЕПОЗНАЕТЕ МАКЕДОНЕЦ НА ПЛАЖА?!

Член од
21 септември 2008
Мислења
1.075
Поени од реакции
582
пфф, нема веза ..онака зборам, сегде дека се плука по нашата националност, се самите се плукаме ..

:tapp:
Основно правило за секој македонец кога е во странство: Држи се подалеку од Македонци.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Овие никад нема да изгорат као Мачорка. Имаат заштитен фактор катаљон.
Тоа ти е , сум ја утнала верата и сега ќе патам поради тоа, ќе горам не само во пеколот, туку и на плажа :D
--- надополнето: Jul 23, 2011 12:52 AM ---
СИНЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ НЕ ПЛИВАЈ ВО ДЛАБОКОТО......
Немој во длабокото, грчеви има :pos:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
И јас пред една недела јадев лубеница на плажа, ама потоа ја ставив во канта :D
 
S

StormRage

Гостин
11. Цигарите најубаво се гасат збрцани у песок. Со кармин на пикавецот, да се знае која е лејди
чудна работа, болдов и ја го прам пошо нема кај да фрлиш пикавец, а то со карминот во реченицава ќе го прескокнам пошо не го користам а (скраја да е ) не сум лејди :D
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Тоа со купачите е јако. Децата се секогаш голи :)
Инаку, Македонец може да се препознае кога летува во најелитното одморалиште во Грција, цела недела, а притоа троши само 100 евра за цела недела. Зошто се прашувате? Па си има испазарено 10 леба, 5 кила домати и пиперки и ја има понесено пола кујна со него на одмор. Ако нешто пропуштил, ќе си купи по пат од Лидл. Имаат тие попусти секој ден.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Тоа со купачите е јако. Децата се секогаш голи :)
Инаку, Македонец може да се препознае кога летува во најелитното одморалиште во Грција, цела недела, а притоа троши само 100 евра за цела недела. Зошто се прашувате? Па си има испазарено 10 леба, 5 кила домати и пиперки и ја има понесено пола кујна со него на одмор. Ако нешто пропуштил, ќе си купи по пат од Лидл. Имаат тие попусти секој ден.
Има надимак за таа категорија туристи. Парадајз туристи се викаат. Али не парадајз као Paradise. :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
4.883
Тоа со шведската маса е епик.. Нема кој не го направил.. Ние кога бевме на кошаркарски камп во Грција, јас и едно другарче цел помфрит им го земавме пошо стигавме половина час пред ручекот и за другите скоро никогаш немаше.. Копиљаци али пак би го направил истото :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom