Исчезнати лица

Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Сега го гледав видеото.
Мајката не оди на полиграф оти е бремена.
На жалост помислувам на најлошото ако багери го копаат местото :(
А каква врска има полиграф со бременост? Мислам дека нема никакво зрачење или било што друго што може да и наштети на бременоста...
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.274
Поени од реакции
2.147
Со оглед на брзината со која го снемало девојчето и со оглед дека се работи за место кое е рурално, не треба да се исклучи и можноста да е земено и од некој орел или сокол.... Има такви птици кои за секунда дигаат јагне, овца.... и имам слушано за случаи кога биле дигнати и деца. За детето што пред неколку години го снема во Мариово, човек што добро го познава теренот таму е на мислење односно е убеден дека е дигнато од птица, таму имало огромни птици...
Како бе орел или сокол ја земал а мајката нема да пријави или било кој комшија дека слушнал врисок? Чавка да те кљукне на глава ќе вриснеш не па орел да ти зарие канџи на грб/рамо.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Зарем штети нешто полиграфот на бременоста!?
А каква врска има полиграф со бременост? Мислам дека нема никакво зрачење или било што друго што може да и наштети на бременоста...
Screenshot_2024-03-28-13-52-59-380-edit_com.android.chrome.jpg

Инаку местото го расчистуваат со багери оти онде реално е дувло, трња има и најверојатно ја отежнува истрагата, моја претпоставка ова, не се знае ништо официјално.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.491
Да не грешам душа, но нешто ми е многу сомнителна цела работа, да се надеваме дека не се вмешани родителите во ова исчезнување.:(
А мене не ми е јасно зошто во старт сите ги напаѓаат родителите?

Јас колку што сфатив детето било оставено кратко време во дворот, а не во паркот? Не дека е нормално да оставиш и само двегодишно дете во дворот, ама може ете за кратко го оставила? Не знам.

Во секој случај, детето не може само туку така да избега.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Како бе орел или сокол ја земал а мајката нема да пријави или било кој комшија дека слушнал врисок? Чавка да те кљукне на глава ќе вриснеш не па орел да ти зарие канџи на грб/рамо.
Нешто вакво, за секунда дига животно кое е многу потешко и посилно од двегодишно дете...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
А мене не ми е јасно зошто во старт сите ги напаѓаат родителите?

Јас колку што сфатив детето било оставено кратко време во дворот, а не во паркот? Не дека е нормално да оставиш и само двегодишно дете во дворот, ама може ете за кратко го оставила? Не знам.

Во секој случај, детето не може само туку така да избега.
Не, неее...не ги напаѓам, затоа реков да не грешам душа, само ми е сомнителна работата...ајде да оставиме истрагата до каде ке дојде, да се надеваме дека девојчето е живо и здраво.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Како бе орел или сокол ја земал а мајката нема да пријави или било кој комшија дека слушнал врисок? Чавка да те кљукне на глава ќе вриснеш не па орел да ти зарие канџи на грб/рамо.
Колку и да звучи заебано, Лазар има до некаде право за големиве птици.Ретки се ваквите случаеви ама одвреме-навреме и тоа ќе се случи.При вакви ситуации жртвата не мора да значи дека ќе вриска.Можно е да доживее инстант шок во моментот.
Е сега која е точната вистина во приказнава тоа е друга работа.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.317
Јас колку што сфатив детето било оставено кратко време во дворот, а не во паркот? Не дека е нормално да оставиш и само двегодишно дете во дворот, ама може ете за кратко го оставила? Не знам.
Абе да оставиш 2 годишно дете само 1,5 минута, и да не можеш да го најдеш 10 км радиус од куќата, мислам дека има нешто скриено тука. Не велам дека се родителите и слично, ама има нешто што се крие...
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.274
Поени од реакции
2.147
Нешто вакво, за секунда дига животно кое е многу потешко и посилно од двегодишно дете...
Не озбилно мислиш дека орел може да крене дете и детево глас да не пушти? Се осеќам ко у скечон на Монти Пајтон за афричките ластовички што врзале кокос со сламка да го пренесат од Африка во Англија.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Нешто вакво, за секунда дига животно кое е многу потешко и посилно од двегодишно дете...
Нема такви птици на Балканов што можат да кренат дете. А кога ќе ги кренат не ги носат далеку, така да пак во близина ќе бидат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
А мене не ми е јасно зошто во старт сите ги напаѓаат родителите?

Јас колку што сфатив детето било оставено кратко време во дворот, а не во паркот? Не дека е нормално да оставиш и само двегодишно дете во дворот, ама може ете за кратко го оставила? Не знам.

Во секој случај, детето не може само туку така да избега.
Неколку аналитичари и луѓе кои се во пензија а работеле на такви случаеви викаат дека станува збор за класично крадење на дете, со оглед на информациите кои се познати за јавноста.
Дали самите родители или некои нивни блиски засега не знајме ама се алудира на тоа.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.616
Од толку диви животни, орел одбра.

Каква царчина. :pos:
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Од толку диви животни, орел одбра.

Каква царчина. :pos:
Даваа пред неколку години документарец на МТВ баш на оваа тематика и еден експерт кажуваше дека сеуште е возможно да се случи такво нешто во државава, тоест голема птица да грабнува одвреме-навреме и деца.
Зборуваа специфично за еден вид на орел (не му го запамтив името).
Мислам дека на Балканов најголем предатор од птициве бил и највеќе го имало во Србија ако сеуште ме држи меморијава.

Како и да, никој не вика дека баш тоа мора да е вистината во случајов, туку дека дури и тоа треба да се земе во обзир, колку и да звучи неверојатно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom