Исчезнати лица

Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.558
Поени од реакции
3.720
Како си ги расфрлаат од ракав "теорииве", ај обичниве луѓе па и новинариве демек. Уште дека Палевски има брат близнак со кого го оделиле на раѓање и тој ги извршил убиствава (или уапсиле) или имало куќна помошничка вмешана не прочитав до сега, со тоа сите тропи на шпански/турски сапунски серии ќе неа опфатени мислам.
Момировски никогаш не треба да се зима сериозно, секогаш кога има инсајдерски информации од врвот Момировски никогаш не бил новинарот што ги обелоденил, а ова кога ќе се докаже за лага и извинување е малку.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.839
Поени од реакции
13.694
Како си ги расфрлаат од ракав "теорииве", ај обичниве луѓе па и новинариве демек. Уште дека Палевски има брат близнак со кого го оделиле на раѓање и тој ги извршил убиствава (или уапсиле) или имало куќна помошничка вмешана не прочитав до сега, со тоа сите тропи на шпански/турски сапунски серии ќе неа опфатени мислам.

Не верувам дека е текстот на Горан. Повеќе ми делува дека ликот му се обраќа со текстот и бара потврда.


А инаку и со овој текст, а и со милион други тука, Латас, колку и да не го сакам, излезе дека е во право. Ние сме народ што веднаш се фаќаме на тие муабети швалерка, наркоман, коцкар. Штом ќе се појави некаде таква коска, веднаш се фаќаме за неа и не гледаме ништо друго.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.217
Поени од реакции
16.795
Момировски никогаш не треба да се зима сериозно, секогаш кога има инсајдерски информации од врвот Момировски никогаш не бил новинарот што ги обелоденил, а ова кога ќе се докаже за лага и извинување е малку.
Јас досега не прочитав некој да се дрзни да напиши слична теорија а да не е партиски полтрон, зборам за овие квази новинари и слични испрдоци.
Да беше обратно, да беа ВМРО на власт ќе ги читавме овие другите како наоѓаат дупки во истрагата.
Племе нивно смрдено и јадосано, не бираат ни време ни место, све ќе дадат само за политички поени.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.839
Поени од реакции
13.694
Нема шанси Момировски да е автор на овој текст, како што напишав предмалку, ликот му се обраќа.


Гледајте како е пишуван, Момироски не е неписмен, сто години е во новинарството. Гледајте какви се речениците и колку има граматички грешки (пр. одколку).

Колку и да е против власта и за ДПМНЕ, барем ќе направел попрофесионален текст, дури и фб статус да е.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
@darkomic абе за што ја расипавте калимерата вие со чичиниот, дај некоја инсајдерска информација од кај вас од инфомакс. Да не ви барал и вас арач?

Ај со Ефтов разбирам за што се искараа, ама со вас емисија почнавте, и квикна работава :unsure:
Тоа што јас овде ставам вести од Инфомакс не значи дека таму и работам. Едноставно ми се како медиум најприфатливи.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.849
Поени од реакции
15.788
Не гледам зошто е проблем тоа што го однел ако не знаел за убиствата, а со оглед на тајмингот изгледа и не знаел. Ако знаел тоа е друга прича.
И не е работата во пари. Еве и мене да ми се јави мој човек да го носам у Турција или било каде, ако сум слободен ке го однесам и сигурно нема да се запрашам дали има убиено некој па бега... и обратно, имам луѓе на кои можам да им се јавам и да ме одвезат до било каде без да се сомневаат во тоа што ке им кажам...
некој медиуми пишуваа дека го носел по ИЛЕГАЛНИ ПАТИШТА ???
башка што iмам ссретнаато кој кажуваат дека Балекесир е на граница со Сирија??????
 
Член од
5 септември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
170
Do kolku godini gi bricat, za 18 godisnik bricat ?
A za 23 godisnik ? Ima nekoja granica ili kako odi toa.
Vidi ne e problem sto gi izbricija, ako toa e ustanovena praksa za sekoj osomnicen ete ajde za ubistvo neka bidi. Problemot e sto ne e ustanovena praksa da se brici osomniceniot, barem jas ne sum zapoznaen za drug slucaj. Ova ispagja kako samovolie ili izzivuvanje na upravnikot vrz osmnicen za ubistvo. Ete trojcata priznale( so kjotek, vaka, taka priznale ). Tatkoto ne priznava povrzanost. Dodusa nego neznam dali go istrizija, mislam da ali ne sum siguren. I utre ispadni nevin. Ok e toa spored tebe ?


Soznam :cautious:
Европскиот суд за човекови права налага да се почитува физичкиот интегритет на затворениците. Затворениците да не се изложени на деградирачки третман од типот на намерно шишање. Финтата е што затворот има право да има своја полица каде наведува дека да ќе се шишаат затворениците пред влез во затворот.
Проблемот во случкава е ако групата селективно е изложена на ваков третман. Ќе му помогне на Палчо да се спротиставува за екстрадиција во МК. Плус тоа ти што го кажа, пример се докаже невиност на таткото а бил изложен на ваков третман
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.337
Поени од реакции
46.445
Тоа што јас овде ставам вести од Инфомакс не значи дека таму и работам. Едноставно ми се како медиум најприфатливи.
Те немаше деновиве. Почнаа секирации тука да не си со чичино и ти..
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.186
Поени од реакции
10.644
Znaci spored tebe nema potreba od sud. Priznale, krivi se, ne priznavaat, a ok togas nikomu nisto. Daj sudot da go raspustime.
I ova sami priznavaat malce tenko e. I tebe da te sobereja tamu i ti ke priznaese. Znaci da ne se sfatime pogresno, cisto me interesira moznosta da se vadat na tehnikalii posto priznanie pri prinuda, posebno so kjotek ne drzi bas voda.
Toa so strizenjeto, jas ne pamtam slucaj dosega nekoj da e istrizan pa makar bilo i ete zakonski. Pa uste i nekoj od niv da ispadni nevin, ete tatkoto ili nema veze, bilo koj pa da ne oljusti od tuzbi po megjunarodni sudovi, da mu plakjame osteti od basnoslovni sumi oti taka mu prdnalo na upravnikot na zatvorot.
Јас те разбирам што сакаш да кажеш Владе. Уште еднаш ја изгледав и последната прес конференција на Оливер. И колку и да ние се радуваме што така брзо успеа да го "реши" случајот, он неколку пати го нарече Палчо монструм и убиец, што нели според се досега изнесено не е далеку од вистината. Но, прашањето е дали е професионално да еден министер за внатрешни работи зборува така? Што е со презумпција на невиност? Дали тој истиот Палчо сега кога ќе дојде во Македонија можи да речи дека не му е обезбедно правично судење и да бара намалување на казната или дури и да ја избегни истата?!
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.725
Поени од реакции
35.214
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.404
Поени од реакции
4.789
... Дали тој истиот Палчо сега кога ќе дојде во Македонија можи да речи дека не му е обезбедно правично судење и да бара намалување на казната или дури и да ја избегни истата?!
Сега султанот ќе ја уценува „уса“ да го врати Ѓулен Фетулах на османлиите,
па потоа тој ќе гo врати „палчо“ на вазалот на „уса“ т.н. СМ...
Така да работава јалова може да испадне.
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Те немаше деновиве. Почнаа секирации тука да не си со чичино и ти..
Се гледа какви дилајли има на форумов. Туку ја надовте снимката со колата во која се качило девојчето или ја заборавивте одеднаш?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.337
Поени од реакции
46.445
Се гледа какви дилајли има на форумов. Туку ја надовте снимката со колата во која се качило девојчето или ја заборавивте одеднаш?
Не е чичин сторителот, тоа сакаш да ни кажеш..
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.824
Поени од реакции
35.213
Бричењето е најверојатно дел од форензиката, а не козметички зафат со цел понижување или изнудување признанија.

Со оглед на тоа што беа изнесени во скафандери значи дека облеката исто им е земена на вештачење, што ја подржува мојата теорија околу фризурата.

Испитуваат честици, бараат ДНК, пример ако девојчето пружало отпор и ги фатило за коса по женски инстинкт па оставила нокт или гребнатини, или можеби честици барут остануваат на косата по некоја нова техника.
...во вештачењето спаѓа и докажување дали девојчето претходно било злоставено, според твојата логика мора да имаат и друг примерок освен алиштата и фризурата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.043
Abe kolku ste smeshni, ista prikazna 3 dena. Odi i legnete si.

I shto ako priznaj pred policija?
Na sud toa mozhi da go odreci i koga ce go prashaat zoshto vcera pred 10 Policajci si priznal? Ce reci me tepaja i mi se zakanuvaja da me ubijat ako ne priznaam i podpisham!
I so toa negovoto priznanie e dobro za narednata sredba so WC Sholja.
Кој ве лаже бе дека признанието во полиција не важи? Мислите дека е пазар ова? Луѓе дај бе не глумете со сила ебаго, и ти и оној Владе гледам ист наратив тера, што ако биле невини... :facepalm: Ај вака да ви поедноставам за да сфатите каков бил текот на настаните. Го палат возилото во Бразда, полицијата пред тоа неколку дена прибира информации од камери, луѓе, трагови, сеедно, им влегува во траг на овие и ги апси. По првичното испрашување не кажуваат ништо, а полицијата знае дека се вмешани, и затоа употребуваат сила. Не може виновен човек да не признае кад тад, затоа ги имаат млатено, а овие пошо се неискусни и чобани признале и кажале се. И како може тоа што го кажале кое е снимено и верувам и во писмена верзија доставено да не важи? А еве и да не важи да речеме, што им вреди кога имаат докази за се тоа што го направиле? Пошо и Спасовски рече дека изјавите им се поклопуваат со дејствијата така да...

Не куров ми глумете Шерлоци ебате.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom