Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

S

Stef Bachatero

Гостин
Никогаш не иди под 50% повеќе од 3 дена.
После тоа мускулите се горат,не мастите.
 
G

garthok

Гостин
Sport bar чоколатцата и мене ме интересира кај ги има, сигурно се скапи. Стеф?
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
Дали и каде може кај нас да се најде младо сирење?
Глеам кај Србиве најпопуларно е Ella koe ima 0.5 м 2 јх 13п.
Тоа уствари ќе му дојде како нашава урда само што кај нас и урда асална неможе да се најде у пм :(
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
214
Поени од реакции
51
Некој добар калкулатор за дејли калории да кажете пошто по нет се што најдов све различно ми дава myfitnesspal 1260 други по 2000 или 1800 стварно незнам на кој да верувам
Некој испробан барам


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Некој добар калкулатор за дејли калории да кажете пошто по нет се што најдов све различно ми дава myfitnesspal 1260 други по 2000 или 1800 стварно незнам на кој да верувам
Некој испробан барам


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Дај ми мене висина, тежина, возраст и отприлика дневни активности (време на спиење, време во одење.време во тренинг) и ќе ти пресметам реално колку калории ти се потребни. Мене веќе 2 пати си пресметувам за чистење и за на маса одлично ми функционира.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Sport bar чоколатцата и мене ме интересира кај ги има, сигурно се скапи. Стеф?
Наскоро ќе ги има во продажба, а цената би им била некаде околу 70-80 денари
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
42
Поени од реакции
10
Дали е во ред конзумирање на овошје за време на чистење, пошо сум слушал викат фруктозата сметала као демек во топење на мастите, може мислење???
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
^^
еве--- 100г FIT јогурт содржи 66 калории, 7,5г белковини, 4,5г јаглени хидрати, 2г млечна маст.
 
Член од
9 март 2014
Мислења
43
Поени од реакции
11
Го пробав фит јогуртот добар вкус има, а за спорт баровите со протеин од Виталиа еве што ми рекоа

Najnovata linija na proteinski zitni plocki SPORT BAR Vitalia od denes mozete da gi nabavinte vo nasite specijalizirani prodavnici za zdrava hrana I toa:
1.Diskont 1, na ul.516 br.10 so telefon za kontakt 02 321 71 77 (locirana vo naselba Keramidnica)
2.Diskont 2, na ul: 50 Divizija br 16, telefon za kontakt 02 3113 007 (lociran vo centar na Skopje, pozadi Ramstor)

Veke od utre proteinskite barsovi SPORT BAR Vitalia ke bidat dostapni I postaveni na policite vo prodavnicite za zdrava hrana :
1.Magor - locirana vo TC Leptokarija
2.Lara Vi - vo sklop na SP vo Taftalidze
3.Zelena oaza - locirna ul. Orce Nikolov bb
4.Bio S – nasproti Univerzalna sala
5.MarVik – vo TC bunjakovec
6.Asto Viva - vo naselba Dracevo ul Ratko Mitrovik bb

Od ponedelnik proteinskite barsovi ke gi postavime na policite vo marketite na Tinex, prodavnicite na DM, apteki na Zegin I sl.

Mrezata na prodavnici vo koi nasite verni potrosuvaci ke mozat da gi kupuvaat proteinskite barovi SPORT BAR Vitalia za dve sedmici ke bide kompletna za teritorijata na cela Makedonija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom