Искуство со купено возило од друга земја

Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
ај споделете некое искуство за тие што имаат купено кола од увоз
задоволни ,незадоволни?
чини нечини........
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Супер исто вака:

 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.883
306ка дизел 1.9 од Австрија (прв газда), коска сега за сега.
Ја земав лани во септември и тера нема гајле.
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
јас гледам нешто од бугарија да земам евтини се таму ама некако не ми се сигурно од кај да знам што делови имаат ствано
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
јас гледам нешто од бугарија да земам евтини се таму ама некако не ми се сигурно од кај да знам што делови имаат ствано

Мајстор со тебе под рака или некој што поише се разбира ... ако не се разбираш никако сам,може свашта да ти учукаат,бугарите се големи лопужи..
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Е што мајстор, сам може да познаеш шасиски дали е мавано или не. Ќе видиш кај ивиците и целосните делови дали даваат исти отсјај.
А моторот, мање више може да ти се погоди а може и не тоа не можеш да го знаеш. Па на крај краева потрошлив материјал веќе е и моторот па ќе си го смениш ако не се погоди (сеа да не дојде до тоа).

Од кај знаеш што се` им пикаат за да работат моторите како што треба.

Не мора да значи ако 10 души имале лошо/добро искуство дека и ти ќе имаш исто.

Како ќе ти се погоди, сепак со среќа! :)
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
Мајстор со тебе под рака или некој што поише се разбира ... ако не се разбираш никако сам,може свашта да ти учукаат,бугарите се големи лопужи..
znam i zatoa nekako se mislam
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
90% од луѓето што продаваат кола на старо е дека веќе не ги служи како што треба.
10% продаваат поради финансиски причини. Ако успееш да налеташ на вториве ќе бидеш задоволен.
 

Martin Ramadan

RamDagaDam
Член од
17 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
19
90% од луѓето што продаваат кола на старо е дека веќе не ги служи како што треба.
10% продаваат поради финансиски причини. Ако успееш да налеташ на вториве ќе бидеш задоволен.
Не е точно ова пријателе.
50% ги продаваат поради тоа што сакаат да земат нешто подобро.
40% поради тоа што не се задоволни.
10% поради финансиски причини.
И на крај немора ништо да значи, може да ти се погоди колата да е екстра а може и секој ден да си ја тераш кај мајстор:) така да со среќа.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
ако земаш од бугарија ке ти речам само опулиси ги очите да не ти ги опулат.
инаку јас колку што бев последно 99% се префарбани, ако се потрудиш малце ке забележиш. друга работа ке гледаш бројките на џамовите да бидат сите исти и да одговараат со годината на производтсво. за моторот ке се прекрстиш и ке однесиш едно шише масло во црква. и со среќа
 

Martin Ramadan

RamDagaDam
Член од
17 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
19
Зошто да не, ја имам увезено Опел Фронтера пред 1 година и сум задоволен.
Доколку решиш овдека да змееш многу повеќе ке те кошта од увезен автомобил.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Не е точно ова пријателе.
50% ги продаваат поради тоа што сакаат да земат нешто подобро.
40% поради тоа што не се задоволни.
10% поради финансиски причини.
И на крај немора ништо да значи, може да ти се погоди колата да е екстра а може и секој ден да си ја тераш кај мајстор:) така да со среќа.
Па не се баш 50%, не ги ставив нив во статистиката пошо македончето купува кола обично +10 години стара, а тој што менува кола за подобра е добро ситуиран и ги менува на секој 3-4 години колите. Твојата статистика важи за коли произведени 2007-2008

Никој неможе да ме убеди дека кола стара преку 10 години е топ. Јас така се заебав порано, топ беше првата година кога ја земав, ама после ги покажа роговите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom