Интерно решение-медицинска сестра

Член од
20 јули 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Вработена сум во државна болница со решение ми кажаа дека може да се преместам на друга клиника во државна болница со интерно решение.Моето прашање е дали има некој преместен со интерно решение и како оди целата постапка :):):)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Вработена сум во државна болница со решение ми кажаа дека може да се преместам на друга клиника во државна болница со интерно решение.Моето прашање е дали има некој преместен со интерно решение и како оди целата постапка :):):)
Мислам дека сега, секоја клиника си е посебно- т.с. јавна здравствена установа......Детска,Хирургија,Гинекологија, и т.н.
а порано беше државна како една фабрика со повеќе погони и можеше такво преместување.
Сега освен ако најдеш замена соодветна и од таа страна се согласни на тоа,ама и администрацијата,кадрово и директорот.
А тоа ти сакаш да се преместиш или ?.Како тоа ти кажале...ти рекле барај си ОДИ СИ, на друга клиника,да не сметаш некому.
Па и во таа клиника каде си има повеќе одели,е таму е веќе можна замена и лесно ќе оди.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
мислам дека иако се клиниките поделени преку министерство за здравство можеш да бараш трансфер, може да те преселат и во болница во друг град ако се селиш. Како оди постапката можеш да прашаш во управа во клиниката кај што работиш сигурно знаат
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Вработена сум во државна болница со решение ми кажаа дека може да се преместам на друга клиника во државна болница со интерно решение.Моето прашање е дали има некој преместен со интерно решение и како оди целата постапка :):):)
а зошто мислиш дека овде би знаеле да ти кажат нешто повеќе отколку на пример еве нешто прво што ми паѓа на памет да прашаш во државна болница а???
 
Член од
20 јули 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zatoa shto sakam da slushnam nekoj ako imal slicno iskustvo bidejki teshko se dobiva premestuvanje dali e vozmozno pred da spomnam takvo neshto na rabota
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Малку невкусно звучи, ама тоа е реалноста...Ако си убава и згодна и му се бендисаш на главниот каде сакаш да се преместиш, може да помогне. Исто и ако имаш некој у партија да ти ги потера работите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom