Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Були

Giorgio Chiellini
Член од
11 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Де кажете ми каде има неограничени интернет пакети:vozbud:(малку е глупо прашањето:kesa:)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Де кажете ми каде има неограничени интернет пакети:vozbud:(малку е глупо прашањето:kesa:)
Сите се неограничени во Download. Само после одреден број на симнати GB ти се намалува брзината.
 

Були

Giorgio Chiellini
Член од
11 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Сите се неограничени во Download. Само после одреден број на симнати GB ти се намалува брзината.
Тоа и баба го знае:tapp: Зборот ми беше неограничен без намалување на брзини и без доплаќање:toe:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Тоа и баба го знае:tapp: Зборот ми беше неограничен без намалување на брзини и без доплаќање:toe:
Епа друг пат убаво постави го прашањето. Инаку нема такви, секаде ти намалуваат брзина. И таму каде што пишува дека не намалуваат (Телекабел, Кејблтел) после 100-150 GB ти намалуваат брзина, ако не и порано.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Епа друг пат убаво постави го прашањето. Инаку нема такви, секаде ти намалуваат брзина. И таму каде што пишува дека не намалуваат (Телекабел, Кејблтел) после 100-150 GB ти намалуваат брзина, ако не и порано.
Почнале Телекабел да намалуваат брзина???
Немам приметено јас а идам преку 200 редовно.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Го поврзувам лаптопот со кабелски модем, thompson од Cabletel. Ама нејќе да се конектира. Го инсталирав драјверот, и кога ќе го поврзам кабелот ми вика unidentified network. Што е проблемот?
 

Були

Giorgio Chiellini
Член од
11 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Има во Телекабел неограничен интернет со добра брзина и не поскалм од 600-700 денари?:vozbud:
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
Абе има некој онлајн шоп што испорачува РАЗЕР продукти во македонија.?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Има во Телекабел неограничен интернет со добра брзина и не поскалм од 600-700 денари?:vozbud:
Сакаш да се е*еш, нејкеш да ти влезе. Убавите нешта во животот коштаат пари. Што поубаво, тоа поскапо. Нема интернет од соништата за 700 денари.

Абе има некој онлајн шоп што испорачува РАЗЕР продукти во македонија.?
www.nevada.com.mk - имаат нешто Разер на лагер, а можат да ти нарачаат што сакаш од нивните производи.
 

Були

Giorgio Chiellini
Член од
11 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Сакаш да се е*еш, нејкеш да ти влезе. Убавите нешта во животот коштаат пари. Што поубаво, тоа поскапо. Нема интернет од соништата за 700 денари.
Го знам тоа дека е така, само прашав да не има случајно нешто вакво:toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
абе денес катастрофа ми е нетов од Т-мобиле, и вие да не имате ваков проблем?

знам нешто збореа вчера имале некој дефект и во телефонијата... дали е од тоа :toe:
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Street address, P.O. box, company name, c/o шо требит тоцно овде да напишам плис помагајте???(шо значит П.О бокс и она Ц/о
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Jas poima nemam kaj da go postavam prasanjeto no me interesira kako mozam da sledam tv preku internet?Ima ZULU klik i gledaj ama ne funkcionira ponekogas i me nervira.
 

fanta

red fox
Член од
14 јануари 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo na site.
imam mreza od 4 kompjuteri i me interesira dali ima programa so koja bi mozel da imam uvid na ostvareniot soobrakaj na sekoj kompjuter posebno ako nema takva barem nesto slicno .
pozdrav


:tv:
 
П

Паган-др

Гостин
Како да поврзам 2 компјутери на 1 модем? Имам на главниот компјутер модем, сакам да го ставам и лап топот на истиот модем, имам кабел, ќе го поврзам, ќе пишам IP и останатите бројки и нема сигнал. Чаре?

п.с. edubuntu е, не е Windows
 

Kajgana Shop

На врв Bottom