Има ли се уште такви женски што се чуваат за прва брачна ноќ?

Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.895
Поени од реакции
21.366
ако женско не е чуканто од други мадиња , ке се чукни порано или покасно.
па подобро порано пред да те запознае отколку во меѓувреме, ова другото се вика изневерување, првото дека имала живот и пред тебе. има разлика
 
Член од
9 август 2009
Мислења
104
Поени од реакции
115
1.Зависи на колку години ќе доживее прва брачна ноќ (ако се мажи на 15 тогаш постои веројатност)
2.Зависи колку години има нејзиниот партнер и дали воопшто имале врска пред брак (ако е брак договорен од страна на нивното семејство, можно е во тој случај и двајцата да се чувале:), ако биле во врска од 15, а се земаат на пр. на 20, не верувам...)
3.Многу дискутабилно...во секој случај поголема е веројатноста да и е прв во врска и по автоматизам да остане прв и во бракот ама за прва брачна ноќ...некако тешко...освен во одредени средини можеби каде што свекрвица стои пред вратата од собата и го чека чаршавчето :D
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
1.Зависи на колку години ќе доживее прва брачна ноќ (ако се мажи на 15 тогаш постои веројатност)
2.Зависи колку години има нејзиниот партнер и дали воопшто имале врска пред брак (ако е брак договорен од страна на нивното семејство, можно е во тој случај и двајцата да се чувале:), ако биле во врска од 15, а се земаат на пр. на 20, не верувам...)
3.Многу дискутабилно...во секој случај поголема е веројатноста да и е прв во врска и по автоматизам да остане прв и во бракот ама за прва брачна ноќ...некако тешко...освен во одредени средини можеби каде што свекрвица стои пред вратата од собата и го чека чаршавчето :D
Да, има многу вистина тука.
Значи јас познавам такви примери, зошто се дружам многу со муслимански свет.
Познавам и мажи и жени кои чекаат прва брачна ноќ.
Но не чекаат зошто тие така мислат дека треба, туку зошто се плашат од осуда на околината, а жените посебно, сеуште важи кај нив тоа ,,ќе ме врати ако не сум невина,,.
Е сега, тоа постои.
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Значи има премногу случаеви каде што влагаат во врска од 17-18 години и тој им е прв дечко/девојка и со него влегува во брак... но незначи дека се чувала за бракот.... туку дека прв и бил...... и останал :)
 
Член од
9 август 2009
Мислења
104
Поени од реакции
115
Да, има многу вистина тука.
Значи јас познавам такви примери, зошто се дружам многу со муслимански свет.
Познавам и мажи и жени кои чекаат прва брачна ноќ.
Но не чекаат зошто тие така мислат дека треба, туку зошто се плашат од осуда на околината, а жените посебно, сеуште важи кај нив тоа ,,ќе ме врати ако не сум невина,,.
Е сега, тоа постои.
Точно така, не се чуваат поради сопствени убедувања...
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
577
Поени од реакции
179
Член од
9 август 2009
Мислења
104
Поени од реакции
115
Леле...ова е жалосно, може нема да дочекаат прва брачна ноќ, ама дека ќе дочекаат плескање, тоа веројатно да...сите ние си имаме по некој фетиш;)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
хахахахаха..овие сигурно и до 50 нема да бидат чепнати...:pos:
У право си... Прашањето е кои се чуваат до првата брачна ноќ, овие очигледно никогаш нема ни да имаат прва брачна ноќ што значи сепак веројатно нема такви... ЛОЛ
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Сакам да знам дали сеуште има такви женски што се чуваат за прва брачна ноќ кои никогаш ни не помислуваат да имаат секс се додека не стапат во брак. :D
Има има

На 1700 метри надморска височина, на падините на селото (некое си) постојат девојќи од по 20+ години кои не се чепнати .. затоа што немаат со кого :cautious:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Има и знам такви 2-3 .. абе не сите се шмизли од центар луѓе , има и девојчиња кои сеуште живеат по некои традиционални,патријахални вредности
Ти такви ли бркаш бе Цитро пред основно школо :icon_lol:
Иначе јас се чувам за втора брачна ноќ, првата ќе бидам уморна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom