Илуминати

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Уште еден доказ - клавијатуристот е илуминати!! на 1:07 минута, прави пирамида со рацете!! А на 2:04 добива скриени инструкции на моболен за сублиминална манипулација!!
Кој го гледа ердјан ? Ни во мк не го гледаат ,а ова низ ширум цел свет се гледа , и не само во едно видео туку во милион видеа прават симболи (претежно од славната сцена луѓе )
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Кој го гледа ердјан ? Ни во мк не го гледаат ,а ова низ ширум цел свет се гледа , и не само во едно видео туку во милион видеа прават симболи (претежно од славната сцена луѓе )
Ердјан е тајниот мајстор на Илуминатите надлежен за западен балкан! Гледаш како прави симболи? Сад го гледаш сад не го гледаш (под клавијатура), демек како горе така долу - како тоа ѓаволот што седи со скрстени нозе!
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
11.823
Ердјан е тајниот мајстор на Илуминатите надлежен за западен балкан! Гледаш како прави симболи? Сад го гледаш сад не го гледаш (под клавијатура), демек како горе така долу - како тоа ѓаволот што седи со скрстени нозе!
"Er" - потекнува од Eru Ilúvatar кој е: Eru is the supreme being, God. Eru is transcendent, and completely outside of and beyond the world. He first created a group of angelicbeings, called in Elvish the Ainur, and these holy spirits were co-actors in the creation of the universe through a holy music and chanting called the "Music of the Ainur", or Ainulindalëin Elvish.

А болдираниот момент го остварува со потеклото од остатокот на името, имено Џан т.е. Đàn nguyệt кое е: The đàn nguyệt (Vietnamese pronunciation: [ɗǎn ŋwiə̂ˀt]"moon lute") also called nguyệt cầm, đàn kìm, is a two-stringed Vietnamese traditional musical instrument. It is used in both folk and classical music, and remains popular throughout Vietnam (although during the 20th century many Vietnamese musicians increasingly gravitated toward the acoustic and electric guitar).
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ердјан е тајниот мајстор на Илуминатите надлежен за западен балкан! Гледаш како прави симболи? Сад го гледаш сад не го гледаш (под клавијатура), демек како горе така долу - како тоа ѓаволот што седи со скрстени нозе!
Ердјан има 77,214 views , Lady Gaga има 113,867,425 само на 1 видео погледни ја разликата само во гледање на видеото .Што ќе сме ние да гледам симболи на илуминати од 2 милиона држава . Станува збор за светско ниво а не за поединка држава. Ај ти бидејќи гледам ги браниш а и исто времено си и комичар кажи која е целта на овие симболи во видеата на ѕвездиве ? :)
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Ердјан има 77,214 views , Lady Gaga има 113,867,425 само на 1 видео погледни ја разликата само во гледање на видеото .Што ќе сме ние да гледам симболи на илуминати од 2 милиона држава . Станува збор за светско ниво а не за поединка држава. Ај ти бидејќи гледам ги браниш а и исто времено си и комичар кажи која е целта на овие симболи во видеата на ѕвездиве ? :)
Лејди Гага и Ердјан испланирано и тимски работат. И плус, сублиминалните пораки на Ердјан се со посебна - западнобалканска програма, затоа што тој е надлежен за западен балкан.
Инаку за целта на симболите ако ти кажам, ќе треба после и тебе да те направиме клавијатурист, а тоа е тешка професија.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Лејди Гага и Ердјан испланирано и тимски работат. И плус, сублиминалните пораки на Ердјан се со посебна - западнобалканска програма, затоа што тој е надлежен за западен балкан.
Инаку за целта на симболите ако ти кажам, ќе треба после и тебе да те направиме клавијатурист, а тоа е тешка професија.
Добро е што имаш смисла за хумор :)
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Ипсисимус, ме интересира, ОТО се сметаат за наследници на Илуминатите ?
Дел од манифестот на О.Т.О:

1. О.Т.О. е тело од иницијанти во чии раце се концентрирани мудроста и знаењето од
следните тела:

a. Гностичка Католичка Црква.
b. Ред на Витезите од Светиот Дух.
c. Ред на Илуминати.
d. Ред на Храмот (Витези Темплари).
e. Ред на Витези од Св. Јован.
f. Ред на Малтешки Витези.
g. Ред на Витези од Светиот Гроб.
h. Скриена Црква на Светиот Грал.
i. Херметичко Братство на Светлината.
ј. Светиот Ред на Розиниот Крст на Хередом.
к. Редот на Светиот Кралски Свод на Енох.
l. Древен и Првобитен Ритуал на Масонеријата (33 степени).
м. Ритуал на Мемфис (97 степени).
n. Ритуал на Мизраим (90 степени).
о. Древен и Прифатен Шкотски Ритуал на Масонерија (33 степени).
p. Сведенборшки Ритуал на Масонерија.
q. Ред на Мартинисти
r. Редот Sat Bhai, и многи други подеднакво значајни Редови, иако помалку славни О.Т.О. не го вклучува А… А… иако е во близок сојуз со тоа возвишено тело. О.Т.О. на ниеден начин не ги прекршува привилегиите на правилно овластените Масонски тела.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
“To play those millions of minds, to watch them slowly respond to an unseen stimulus, to guide their aspirations without their knowledge – all this whether in high capacities or in humble, is a big and endless game of chess, of ever extraordinary excitement.”
Sidney Webb - Fabian Society
 

Mile Vuna

Majstor
Член од
21 јули 2011
Мислења
68
Поени од реакции
94
Најискрено,5 месеци константно читам за масонеријата и сите нејзини појави и се што можев да најдам и знам дека од 10 луѓе на улица двајца нема да знаат да ми кажат кои се всушност и што прават истите.А другите тројца ке ме направат болна додека другите 5 не ги тангира такво нешто.


Prva greska e sto se mesav Masoni i Iluminati. Kako ke znaete kaoj e od iluminati...neli su tajni? ako ne su tajni ondak ne su iluminati :eek:

Ljudi ne znaev i nejkev da znaev. Zatoj ne probuj da se dokazes nego iskoristi toj sto ti znaes i zaebavaj glupi ljudi ;)
 
Член од
26 март 2010
Мислења
132
Поени од реакции
23
Уште еден доказ - клавијатуристот е илуминати!! На 1:07 минута, прави пирамида со рацете!! А на 2:04 добива скриени инструкции на мобилен за сублиминална манипулација!!


Цар е клавијатуристот ! :pos::pos::pos:

Како ти текна... Голем мајстор за Западен Балкан :pos: :icon_mrgr:
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Цар е клавијатуристот ! :pos::pos::pos:

Како ти текна... Голем мајстор за Западен Балкан :pos: :icon_mrgr:
Класичен пример за илуминати инфилтрирање! Почнува како позадинец и полека се инфилтрира, првин со превземање на бубњарските ингеренции а потоа превзема и директен обид да го завземе местото на самиот изведувач, додека тој во моментот пее - "аман, аман, аман оф, оф, оф".
Исто така непобитен аргумент е сублиминалната порака за конзумирање на двата производи во сопственост на илуминатите - кока колата и вискито.
 
Член од
9 септември 2013
Мислења
159
Поени од реакции
73
Интересна тема,веќе спомнавте дека илуминатите се спомнати во Ангели и демони и светата крв и светиот грал(барем до каде што читав јас овие беа спомнати,а и книгите ги имам читано),но ја имам и приметено и книгата ,,Илуминатите и тероризмот,,кои сте заинтересирани за илуминатите што се и какви секти биле(за мене се секти), позајмете ја од некоја библиотека или пак купете си ја,цената искрено не ја знам.
Мене конкретно за што се залагале не ме интересира,туку ме интересира нивното учење и за тоа како гледале кон религијата затоа што тоа би можел да го искористам како атеист при критика на религијата при секојдневните дискусии со верниците.
 

Jugop

The Hobbit
Член од
27 декември 2012
Мислења
295
Поени од реакции
43
Интересна тема,веќе спомнавте дека илуминатите се спомнати во Ангели и демони и светата крв и светиот грал(барем до каде што читав јас овие беа спомнати,а и книгите ги имам читано),но ја имам и приметено и книгата ,,Илуминатите и тероризмот,,кои сте заинтересирани за илуминатите што се и какви секти биле(за мене се секти), позајмете ја од некоја библиотека или пак купете си ја,цената искрено не ја знам.
Мене конкретно за што се залагале не ме интересира,туку ме интересира нивното учење и за тоа како гледале кон религијата затоа што тоа би можел да го искористам како атеист при критика на религијата при секојдневните дискусии со верниците.
Па стварно нема смисла бе. Во кина има еден милион невработени, а тебе уво не ти чуе, а за вакви глупости се интересираш. Илуминати не постојат, и не се замарај.(Освен ако не си трол, па да тепаш време, а останатите да пробуваат и даваат напор од петтини жили да те убедат во нешто што веќе го знаеш)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom