Илуминати

W

Werther

Гостин
Ова и не е некој доказ... DNS може да се менува и да биде на било кое име, а да е врзано за сосема нешто друго :)

Не велам дека ова не е една добра шега за оние „Ловците на заговори“, ама сепак, да бидеме свесни дека презентацијата на податоци на пц преку мрежа до обичниот корисник може да биде како што посакал некој администратор! Илуминати... не е секогаш така како што изгледа!

П.С. Секој што се закачил на нет е виртуелно дел од ДОМАИН кој што има свои сигурносни сетинзи и има одреден или целосен пристап до вашиот пц, без разлика на вашите антивируси и слично. Антивирусот не ги гледа сертификатите на безбедност со кои се овозможува размена на податоци помеѓу вашиот пц и мрежата (некој сервер отаде светот) :) Така да, се знае дека Илуминатите ја сакаат технологијата! Во сите гранки!
Хептаграм, ова се што си напишал за нас Илуминатите, ништо не е точно. Провери си го изворот на информациите.
 
Член од
19 август 2008
Мислења
848
Поени од реакции
130
Сакав да кажам дека многу лесно било кој може да купи URL (чини десетина долари) и да го насочи кон било кој сајт. Треба две минути работа. Можам да направам сега сајт кој ќе биде amelet.com и да го врзам со сајтот на партијата ВМРО. Дали тоа ќе значи дека телемитите се врзани со ВМРО?! Луѓе многу лесно се врзуваат на вакви банални игри.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.720
Поени од реакции
11.785
Сакав да кажам дека многу лесно било кој може да купи URL (чини десетина долари) и да го насочи кон било кој сајт. Треба две минути работа. Можам да направам сега сајт кој ќе биде amelet.com и да го врзам со сајтот на партијата ВМРО. Дали тоа ќе значи дека телемитите се врзани со ВМРО?! Луѓе многу лесно се врзуваат на вакви банални игри.
Хм, знаеш дека ми даде многу идеи? :D
 
Член од
26 март 2010
Мислења
132
Поени од реакции
23
Сакав да кажам дека многу лесно било кој може да купи URL (чини десетина долари) и да го насочи кон било кој сајт. Треба две минути работа. Можам да направам сега сајт кој ќе биде amelet.com и да го врзам со сајтот на партијата ВМРО. Дали тоа ќе значи дека телемитите се врзани со ВМРО?! Луѓе многу лесно се врзуваат на вакви банални игри.

Држи вода објаснувањето. :)
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Извадок од "манивестот на Илуминатите" од Адам Вајшопт.

Introduction

THIS IS ONE OF A SERIES OF BOOKS outlining the religion, politics and philosophy of the ancient and controversial secret society known as the Illuminati, of which the Greek polymath Pythagoras was the first official Grand Master. The society exists to this day and the author is a member, working under the pseudonym of “Adam Weishaupt” – the name of the Illuminati’s most notorious Grand Master.
The Illuminati’s religion is the most highly developed expression of Gnosticism and is called Illumination (alternatively, Illuminism). Dedicated to the pursuit of enlightenment, it has many parallels with the Eastern religions of Hinduism, Buddhism and Taoism. It rejects the Abrahamic religions of faith: Judaism, Christianity and Islam, considering these the work of the “Demiurge”; an inferior, cruel and wicked deity who deludes himself that he is the True God, and who has inflicted endless horrors on humanity.
 

Mile Vuna

Majstor
Член од
21 јули 2011
Мислења
68
Поени од реакции
94
Citam gu temu podugacko vreme ama nemam komentirano. Da znaete deka imate dosta izbegano i gubite gu sustinu, jos ste daleko :unsure:
Steta sto ima mnogo malko ljudi sto gu slediv ovuj temu :(
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Има доста симболи на "окото што гледа се " и во спотови на познативе (Lady Gaga,Nicky Minaj,Rihana,will am i итн ) Гледам и Џеси Џеј почнала да се занимава со такви работи :)
Will am i
Во средината на градбата се гледа пирамидата.
Rihanna

Lady Gaga

Ја незнам која им е форава да ги покажуваат по спотови итн навистина не ги сфаќам овие луѓе.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Уште еден доказ - клавијатуристот е илуминати!! На 1:07 минута, прави пирамида со рацете!! А на 2:04 добива скриени инструкции на мобилен за сублиминална манипулација!!
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Citam gu temu podugacko vreme ama nemam komentirano. Da znaete deka imate dosta izbegano i gubite gu sustinu, jos ste daleko :unsure:
Steta sto ima mnogo malko ljudi sto gu slediv ovuj temu :(

Најискрено,5 месеци константно читам за масонеријата и сите нејзини појави и се што можев да најдам и знам дека од 10 луѓе на улица двајца нема да знаат да ми кажат кои се всушност и што прават истите.А другите тројца ке ме направат болна додека другите 5 не ги тангира такво нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom