Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Зошто живеат во некое дамнешно минато време:toe:
Леле ова дамнешниве далечни праисториски времиња немаат везе.
Де бе мајку му стара, има девојки на кои им е едноставно СРАМ. На пример и јас не ги разбирам девојките што провоцираат па се повлекуваат или пак демек ај сеа ќе се правам јака п., па ќе чекам он да ми пристапи и ќе го мотам. Мене тоа ми е глупо на пример. Ако ти се свиѓа некој тип, а имаш храброст пријди му бе, а не сега ќе се заебавам со некој.

Еве лично јас немам пријдено на машко, а се сомневам дека во блиска, а богами и во подалечна иднина ќе пријдам или ќе го направам првиот чекор. А тоа не е затоа што сакам да глумам фраерка или затоа што сметам дека треба машкото прво да потегне работа, него затоа што едноставно ми е СРАМ.

Зашто некои луѓе едноставно не го прифатат тој факт дека едноставно има девојки кои премногу се срамат?:uf:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ako ne prijdat, nemozat korpa da popapat, i site znaeme deka zenskiot pol e neli ponezen, pocustvitelen itn...taka da edna korpa bi ja butnala vo psihicka dilema so koja ke se sprave dolgu vreme........am i right?:pos2:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ako ne prijdat, nemozat korpa da popapat, i site znaeme deka zenskiot pol e neli ponezen, pocustvitelen itn...taka da edna korpa bi ja butnala vo psihicka dilema so koja ke se sprave dolgu vreme........am i right?:pos2:
Во право си :) како и да е има и мн машки што чекаат девојката прва да пријде - од страв да не ја навредат/повредат. :kesa:
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Флерт, па зашто да не.
Без никакви намери, едноставно излегуваш, се журкаш, убаво си поминуваш, симпатии фрчат, флертуваме помалку или повеќе...

Важно, да се забавуваме:)
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Е ти да останеш искулиран во таква ситуација да те видам.

Знам дека иронизираш ама Не. Отсекогаш викам за таквите од тој тип



или



Ама после им се враќа. Со еден така со друг така ќе ја научат и после :pusk: . Па се жалат после дека неможеле дечко да фатат.
Дечко ми делуваш како многу огорчен на жените. Сигурно мора да има две причини за тоа, премногу пати да си одбиван па неможеш ништо да ќариш или пак имаш девојка од твојата 17-та година, а она ти била прва и единствена до сега па почнуваш да вриеш внатре.

Како и да е, ако дошла работава до клада слободно дојди во мојот подрум. Не се плаши нема клади и такви жешки работи, само едно столче и доста каиши.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Него изгледа тргнува и у Скопје по малце јес да има повеке спонзоруши па тие прават прв чекор али ок е идеме и ние помалце у 21 век чекор по чекор
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.135
Отсекогаш викам за таквите од тој тип
читај бре поубаво што се случило во конкретнава случка. Иначе за понудата фала поласкан сум ама нит сум ајвар па да одам во подрум нит сум коњ за камшикување.:back:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Во право си :) како и да е има и мн машки што чекаат девојката прва да пријде - од страв да не ја навредат/повредат. :kesa:
ali toa e bas poentata, da ne prijdes navredlivo i povredlivo ali toa e toa sto po moe najgolemiot del od muskite ne go mozat....a baska pod vlianije na alkohol
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
читај бре поубаво што се случило во конкретнава случка. Иначе за понудата фала поласкан сум ама нит сум ајвар па да одам во подрум нит сум коњ за камшикување.:back:
Не се правдај сега, ја укака работата со сликите, плус не е прв пат да бидеш со ваков став. :)
Без разлика за конкретната ситуација, да споредиш жена со вештерка или да ги ставиш на бесилка потенцира на тоа дека си стварно огорчен на нив [освен ако не е само така на празно мелење слама тука на форумов].
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Зш се прает на висока нога е зато. Пред другаркиве се силни упм, заљубени во нас, а пред нас не бреее демек не ми гајле :D
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Зш се прает на висока нога е зато. Пред другаркиве се силни упм, заљубени во нас, а пред нас не бреее демек не ми гајле :D
a be dete dete zasto taka razmisluvas ima i takvi no mislam deka poveketo se na drugata strana druga rabota e sto nie maskite sekogas naogame izgovori demek ova ili ona dokolku devojkata vidi deka si samouveren deka 3 cisti ne davas za drugarkite deka znaes da izigras na kartata na flertot kako treba togas veruvaj nema bide toa taka i jas mislev isto se dodeka eden den ne rekov pa bas me boli za drugite odam po nea i kraj i stvarno uspea bez alkohol bez zestanuvanja ili sl.:toe:
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
Јас не чекам да ми пријдат, напаѓам индиректно...Само не правам така со сите, само со некои што подолго време ми се на мета:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom