Зошто нема женско што се тушира помалце од пола саат?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Како бре нема женско што се тушира помалце од пола саат? Јас кај сум во муабетов, алооо!
Ни имам време да се замарам толку во када, ни па ми е ќеиф ... ретко се дешава да се вртам до пола саат со повеќе пропратни работи, иначе секојдневното туширање ти е 10-тина минути и крај.:umorno:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Леле клипов е закон :pos::pos:А инаку и јас се бањам по 30 мин,а кога се туширам околу 15 мин.Е сеа ако се брзам можам и за 10 мин да бидам готов.Како и да е зависи од човекот,некои сакаат да седат под топла вода дур не се потроши (како ја на пример :))Ама ете мајка ми секогаш завршува за 10-15 мин така да не се сите женски такви.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
mary_jane напиша:
исто ко шо вие уживате жмиејќи пред телевизор и гледајќи фудбал е исто така и ние уживаме коа се тушираме,бањаме,средуваме пред огледало и.т.н..
јас да речеме кога се туширам не искачам од када додека не се поминам со сапун, па со гел за туширање..и после ја трошам и последната капка врела вода само уживајќи под тушот и релаксираки се, а додека пак кога се бањам-обавезно пунам када откако прво ќе ја измијам косата неколку пати ќе и ставам маска и ќе ја завиткам у пешкир,легнувам у купката со етерични масла и не станувам додека не се олади-совет до мужите: пробајте го ова
едит-сеа го видов клипчетоо!:vozbud: колку е се точно!!...вие мужите така се туширате??
Јас мислам дека на клипчево претеруваат и за мажите и за жените,те молам...вистина имате 10 работи со кои ги миете косата и се?Вистина мора да измиете купатилото од кога ќе се избањате или миете секој ден во точно време?дали се гледате на огледалото и цицките си ги вишите и дали после бањање стапнувате баш на килимот
За машките,никогаш не се гледам у огледало и такви работи кога одам да се бањам/туширам,ниту пак прдам и да ми е смешно...а да мочам у када?

Не,не се сложувам со ова!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
СпаЈдеР напиша:
Јас мислам дека на клипчево претеруваат и за мажите и за жените,те молам......За машките,никогаш не се гледам у огледало и такви работи кога одам да се бањам/туширам,ниту пак прдам и да ми е смешно...а да мочам у када?

Не,не се сложувам со ова!
Дај си време сине. Ќе биде маж од тебе. Донт вори :)
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
СпаЈдеР напиша:
Јас мислам дека на клипчево претеруваат и за мажите и за жените,те молам...вистина имате 10 работи со кои ги миете косата и се?Вистина мора да измиете купатилото од кога ќе се избањате или миете секој ден во точно време?дали се гледате на огледалото и цицките си ги вишите и дали после бањање стапнувате баш на килимот
За машките,никогаш не се гледам у огледало и такви работи кога одам да се бањам/туширам,ниту пак прдам и да ми е смешно...а да мочам у када?

Не,не се сложувам со ова!
хехе,барем јас правам се однаведеното во клипчето (добро освен тоа со килимчето, и стругањето на фацата) :wink:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
СпаЈдеР напиша:
За машките,никогаш не се гледам у огледало и такви работи кога одам да се бањам/туширам,ниту пак прдам и да ми е смешно...а да мочам у када?

Не,не се сложувам со ова!
Ај вас хеппи вен Ај ваз фортин ту :)

Ќе биде, ќе биде :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Никогаш не се туширам , секој ден си полнам када и тоа повеќе пати . Процедура си е , чистење на лице , па маска ,па пилинг на тело , регенаратор за коса , па често и депилација ,и колку и да сум брза одзема време . А да не спомнам за тиа пати кога ке излези Космо и си полнам када со миризлива купка и узивам со сати хихихи .
Башка женска привилегија ние !
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Скулгрл напиша:
Зошто нема маж што не може да одолее на утакмица фудбал?Some questions no one can answer...
Оу колку само има мажи што не гледаат фудбал. ЈАС на пример може да гледам фудбал само ако е тоа уз друштво т.е. светско првенство со скара и пиво на отворено. Болдираното е мислам за понежните т.е. жените:)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
точкест напиша:
Оу колку само има мажи што не гледаат фудбал. ЈАС на пример може да гледам фудбал само ако е тоа уз друштво т.е. светско првенство со скара и пиво на отворено. Болдираното е мислам за понежните т.е. жените:)
Исто така,колку само има жени кои не се тушираат долго.Јас максимум се туширам 15,евентуално 20 минути.И верувам дека не сум единствена.:smir:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
она обично секојдневно туширање трае 10 минути максимум...нема потреба од пола саат...

а она другото капењето најчесто го правам во недела опуштено...па коса два пати...па маски...па лосиони..пилинзи....па креми...ова она е тогаш може и саат да ме фати...али еднаш или два пати неделно е тоа...секој друг ден набрзинка по 10 мин:nokti:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Скулгрл напиша:
Зошто нема маж што не може да одолее на утакмица фудбал?Some questions no one can answer...
Освен кога е светско првенство финале, ако има попаметни работи од гледање фудбал тоа и ќе го правам, тоа значи еднаш во 4 години, мислам дека и не е толку трагично за која и да било што ќе заглави со мене.

Мери-џејн, вод 95% од делот од клипот за како се тушираат мажите е запазено скоро се, само можеби редоследот е малку поинаков(исклучок е цртањето на огледало пошто после ме мрзи да го бришам за да нема прсти).
Инаку мој личен рекорд за туширање со двапати миење коса во летен период е 3,5 минути.
За барата што зад мен ја оставам после туширање ми следува казна викање од мајка ми, ама не е толку страшно, во меѓувреме се усовршив цело купатило да го избришам во рок од 45 секунди.
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
Jas obicno sekad sum nekako vo brzanje i koa se tusiram nikogas poise od 20 min ne se zadrzuvam..A koa se banaj e togas uzivam...
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Имам обичај се’ шо прам да прам брзо, ама ко ќе е прашање за туширање или капење сеедно, е тогаш сум флегма невидена. Едноставно си уживам ко ќе се капам и не сакам никој да ме замарат. А и вие мажите не знам шо се замарате со то... па женски сме... спечифични....ко шо морате вие да прајте некои работи така и ние :devojce:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
ragazza напиша:
Никогаш не се туширам , секој ден си полнам када и тоа повеќе пати . Процедура си е , чистење на лице , па маска ,па пилинг на тело , регенаратор за коса , па често и депилација ,и колку и да сум брза одзема време . А да не спомнам за тиа пати кога ке излези Космо и си полнам када со миризлива купка и узивам со сати хихихи .
Башка женска привилегија ние !

Па и 46 часа да траеше еден ден, ќе немаше време друго да правиш, а не па вака ... да не се лажеме, мислам ...:uvo:
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
АЈ АК САКАШ ПОМАЛЦЕ МАМИ

ragazza напиша:
Никогаш не се туширам , секој ден си полнам када и тоа повеќе пати . Процедура си е , чистење на лице , па маска ,па пилинг на тело , регенаратор за коса , па често и депилација ,и колку и да сум брза одзема време . А да не спомнам за тиа пати кога ке излези Космо и си полнам када со миризлива купка и узивам со сати хихихи .
Башка женска привилегија ние !
девојко и јас заглавувам на капење по еден саат,ама ти ептен гледаш ОЧАЈНИ ДОМАЌИНКИ! :tv: ај бек ту риалити,плис:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom