Зошто боди билдерите имаат мали пениси

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Некој велат дека тоа се должи на фактот дека употребуваат стероиди некој велат дека вежбаат за да компезираат поради екстремно малите димензии на машкоста 5/ 9 цм во еректилна положба.
вики го вели следново
The use of steroids will shrink the genitals. Not that all body builders use them. The penis does not really benefit from weight lifting. The average male is 6 to 7 inches hard and 3 to 4 soft. One could argue the point that boys and men with smaller penis's feel the need to increase their muscles to compensate.
Кое е вашето мислење по ова прашање ?
Living With a Small Penis - 3 Steps You Can Take So It Doesn't Ruin Your Entire Life!

By Sebastian Royal

I used to have a very small penis. Only 5.5 inches long and 5 inches around. That is well below the average for fully grown men which is 6.5 inches in length. As a result, I had terrible self-confidence that infiltrated many areas of my life both in and out of the bedroom. My work life, personal relationships, and of course my sex life all suffered because I suffered from "little man syndrome." Not wanting to live my entire life in misery, I did some serious introspection and I came up with three ways to break out of my "small penis blues" and not let it ruin my entire life.
If you have a below-average penis size like I did, here are three steps you can take to start turning things around and reclaim the confidence you need to live a happy, successful life.
Work on your body! That's right, get buff. To quote a line from magazine fitness ads that used to run back in the 1970s, "Muscle up and make out!" Did you know that male bodybuilders are notorious for having smaller-than-average penises? A lot of people believe that it is due to their steroid use, but this is just flat out wrong. First of all, believe it or not, many bodybuilders do not use steroids. I am one of them. Second, while there is no question at all that steroids are hazardous to your health (this is why they are illegal) it is a complete myth that they have any effect on the size of your penis. Yes, they can atrophy your testicles by flooding your body with excess male hormone and rendering your natural production unnecessary, but they don't affect the size of your penis.
The reason so many bodybuilders are not well endowed is because they weren't well endowed before they got into bodybuilding! In fact, a lot of them got into bodybuilding because they weren't well endowed! It was a way for them to do something to give them confidence with the ladies! It works, too.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Затоа што визуелно - колку е човек поголем толку помал му изгледа пенисот, значи пенис од 17 цм каj слаб исушен тип ќе изглеа многу поголемо отколку каj некоj набилдан шифоњер. Simple as that.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Затоа што визуелно - колку е човек поголем толку помал му изгледа пенисот, значи пенис од 17 цм каj слаб исушен тип ќе изглеа многу поголемо отколку каj некоj набилдан шифоњер. Simple as that.
не збориме за изглед збориме за мали димензиии во еректилна положба 5/ 9 цм па нека е и сув како стап мало си е мало, не збориме за 17 цм туку за 5 до 9 сантиметри не ја преминува ни десетката.Значи правени се истражувања утврдено е докажано е дека боди билдерите имаат мали ку*ња не дека имаат 17 цм па дека набилдан му изгледал мал.
Дури и психијатри го препорачуваат билдањето на личности со мизерна машкост.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
9 центиметри :eek:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Каков трибјут им мавна на бодибилдериве на неколку часа пред Мистер Олимпија 2012:pos:
Не бе чисто ме интересира дали ова што го збори човеков дека со пумпање на мускули си компезираат за недостатокот сантиметри пошто да се разбереме 9 цм си е 9 цм, да имаат јаки пички покрај нив но обично тоа се некој фригидни ладни кучки кој што не чуствуваат потреба за секс, или се перкат со кого стигнат додека мајмунот е во теретана.
мистерија нема не им се мали од стероидите,од стероидидите им се сушат тестисите,значи главната причина за некој да почне да вежба и да стане боди билдер и главна предизспозиција е малото туле.
--- надополнето: 29 септември 2012 во 01:18 ---
9 центиметри :eek:
Да типов од погоре со цели 12, 73 цм го сметале за куроња во билдерските кругови,као сите други билдери му се восхитувале на големината на машкоста, и секаде за него праеле муабет.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Ако имаш петел од 9 сантима не се мучи со билдање внучко...носи си еден стреп он цело време со тебе
 
O

Orion.

Гостин
Не бе чисто ме интересира дали ова што го збори човеков дека со пумпање на мускули си компезираат за недостатокот сантиметри пошто да се разбереме 9 цм си е 9 цм, да имаат јаки пички покрај нив но обично тоа се некој фригидни ладни кучки кој што не чуствуваат потреба за секс, или се перкат со кого стигнат додека мајмунот е во теретана.
Чекајќи го почетокот на Олимпија 2012 на кајгана... :pos:

Иначе во право си, сите билдери имаат мали куриња, впрочем тоа е услов кој го детерминира твојот успех во овој спорт. Доколку си посетил некоја теретана би знаел дека за да ти дадат членска карта прво ти го мерат, ако ти е над 9 сантима те сметаат за надарен, ти љубоморат и не ти дозволуваат да влезеш и да вежбаш во соодветната теретана.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Чекајќи го почетокот на Олимпија 2012 на кајгана... :pos:

Иначе во право си, сите билдери имаат мали куриња, впрочем тоа е услов кој го детерминира твојот успех во овој спорт. Доколку си посетил некоја теретана би знаел дека за да ти дадат членска карта прво ти го мерат, ако ти е над 9 сантима те сметаат за надарен, ти љубоморат и не ти дозволуваат да влезеш и да вежбаш во соодветната теретана.
Скраја да е играм фудбал,кошарка, пливам ама во теретана до сега немам влезено ( изгледа го немам она исконското што би ме влечело накај теретана и боди билдинг уствари имам вишак затоа не ме влечело натаму ) полн сум самодоверба , со било која жена да сум бил после три дена се шетала насмеана и една недела и светкале очињата.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
O

Orion.

Гостин
Скраја да е играм фудбал,кошарка, пливам ама во теретана до сега немам влезено ( изгледа го немам она исконското што би ме влечело накај теретана и боди билдинг уствари имам вишак затоа не ме влечело натаму ) полн сум самодоверба.
И мојата женска да ја работи некој билдер во петок навечер, агонијата би ме натерала да отворам тема за билдерите на милиот ни форум:)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
И мојата женска да ја работи некој билдер во петок навечер, агонијата би ме натерала да отворам тема за билдерите на милиот ни форум:)
Ех да ја работи билдер би ја оставил на цела теретана да и се изнареди пак ке дојде кај мене да довршам работа.
А со малото прсте се само задоволувала а легнала со некој напумпан билдер ич мака си немам, такво нешто кога би се случило воопшто не би го рачунал ни за неверство,со 9 цм не се доволни ни усните од вагината да ги поминат камо ли да навлезат во внатрешноста.
Синко ако нешто као билдаш ко божем да си фит или во добро здравје а те погоди темава јас ти се извинувам нај искрено,али увек имаш опција за оперативно зголемување на пенисот.
ПС : не се вика за џабе Мистер ОЛИМПИЈА е друго ке беше да се викаше мистер ОЛИмп или мистер ЗЕВС.
 
O

Orion.

Гостин
Ех да ја работи билдер би ја оставил на цела теретана да и се изнареди пак ке дојде кај мене да довршам работа.
А со малото прсте се само задоволувала а легнала со некој напумпан билдер ич мака си немам, такво нешто кога би се случило воопшто не би го рачунал ни за неверство,со 9 цм не се доволни ни усните од вагината да ги поминат камо ли да навлезат во внатрешноста.
Синко ако нешто као билдаш ко божем да си фит или во добро здравје а те погоди темава јас ти се извинувам нај искрено,али увек имаш опција за оперативно зголемување на пенисот.
Се плашам од операции, сепак ќе си ги задржам мојве 9 сантима, колку толку, а ич:pos:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Се плашам од операции, сепак ќе си ги задржам мојве 9 сантима, колку толку, а ич:pos:
Значи ти си од билдерите со големи ако синко браво аферим, и тоа што викаш 9 сантима 9 сантима а 5 сантима да беа ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom