Знае ли некој што е ова

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Најсмешно ми беше коа пред некое време Анчо отвори некоја тема, не ми текнува како се викаше, а не можам ни да ја најдам, ама имаше сликано една голема маса со еден куп мелници, клешти, не знам ни ја што точно, битно имаше милијарда кујнски помагала и алати и прашањето му беше, демек кој од алатите не припаѓа на сликата?
И сите се пробуваат да погодат, ова да не е, она да не е, и таман кога темата почна да ја достигнува кулминацијата, а веќе се наѕираше и расплетот, модераторите ја затворија и никогаш не се дозна кој бил алатот-натрапник.

Ја се надевам дека нема истата судбина да ја снајде и оваа тема.
'
Точно ја затворива,не дека не чинеше темата не им се допаѓаше на администрација иметео на „отварачот“....потоа јас во друга тема,мислам Драга кајгана објаснив што не припаѓа таму во алатот, а тоа беше едно ноже-сврдел за слатко.
Потоа уште една тема ми затворива со иста тема (најди што се крие на сликата-жаба)
- така тие мала моја,.......
Ова е многу полесно иако има многу и грешки-одговор после 1 час.(со слика се разбира)
ама сте се фатиле за бајадера и иверица а не е ни едно ни друго,а тука е негде близу.
Ама се фатив јас за работа да направам нешто и еве што остана од тоа-види слика.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Пoвеќе ми личи нa пaнел плoчa негo ли иверицa :D
Па така нешто тоа сакав да кажам затоа не знам како се вика оние што личат како дел од иверици ама дебела е скоро 5 см :)
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.022
Поени од реакции
1.282
Поховано чементо.
Мене ми личат на оние шо се продаваат триаголничина со обланда 60 или 70 ден. колку беа не знам.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 888.jpg Picture 889.jpg прашање:кој е натрапникот во алатот.
Picture 1899.jpg још пар минута и морам слати решење онима с југа...
кад че бре веч једном да се науче да сами морају решавати вакве ствари.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Алатот натрапникот е сврделот за тиква за слатко правење :D


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.127
Поени од реакции
20.334
Член од
5 февруари 2013
Мислења
440
Поени од реакции
96
мене ова ми личи на некое дрво, бидејки едното на крајот е излупено... наликувами на некој вид медијапан или на пархет исечен на пола за да се гледат страните... Можеби сум грешка, но ова е моето мислење
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Прегледај го приврзокот 107761 Прегледај го приврзокот 107762 прашање:кој е натрапникот во алатот.
Прегледај го приврзокот 107763 још пар минута и морам слати решење онима с југа...
кад че бре веч једном да се науче да сами морају решавати вакве ствари.
Е чичко Анчо, си имал и ти бе Искра бормашина исто ко шо имам јас и шлајферица. Е кога ја зеде, овије се стари ко бајги(три дена постари од библијата), уште ли работит?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom