За девојките: „Лошо момче“ - да или не?

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Саншајн, сите девојки се палат на бадбојс. Без разлика дали признават или не. Е сега некои се попаметни и не сакаат да си имаат работа со идиоти, кои се класифицирани како бадбојс. ;)
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Саншајн, сите девојки се палат на бадбојс. Без разлика дали признават или не. Е сега некои се попаметни и не сакаат да си имаат работа со идиоти, кои се класифицирани како бадбојс. ;)

Тогаш јас или сум заостаната или нешто друго се случува со мене штом не се палам на бад бојс...

Што ке ми е момче покрај мене кој нема да знае да ме цени?Кој нема да знае да ме почитува?Мене тоа ама баш не ме привлекува.Мислам,кај е привлечноста овде?Да ми се допага некој кој нема врска од однесување?Да има во него идиотизам...Да не знае да ми посветува внимание поточно кажано клошарски однос?
Да не глумам Госпогица Божица но мене тие апсолутно не ми се допагаат..
За други не знам.
Така, нека и каже од прва дека ја сака, иако нема ништо со неа, па нека го згазат како пикавец. Шо убо го учиш, нема збор:icon_lol:
А што да прави?Да чека на нејзе да реагира?Да бара друга?и да и тури пепел?Верувај тоа е најлесно да се каже но коклку е подготвен да го направи тој прв чекор во откажување?
Така би знаел на што е наместо да има лажна надеж.
Добро,не мора да и каже дека ја сака...но нека превземе иницијатива.И то е то.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Тогаш јас или сум заостаната или нешто друго се случува со мене штом не се палам на бад бојс...

Што ке ми е момче покрај мене кој нема да знае да ме цени?Кој нема да знае да ме почитува?Мене тоа ама баш не ме привлекува.Мислам,кај е привлечноста овде?Да ми се допага некој кој нема врска од однесување?Да има во него идиотизам...Да не знае да ми посветува внимание поточно кажано клошарски однос?
Да не глумам Госпогица Божица но мене тие апсолутно не ми се допагаат..
За други не знам.
Јас и ти дефинитивно имаме различна дефиниција за бадбојс. Ти ова што го опишуваш е типичен сељак, не бадбој.
 
O

Orion.

Гостин
Јас и ти дефинитивно имаме различна дефиниција за бадбојс. Ти ова што го опишуваш е типичен сељак, не бадбој.
Јас мислам дека терминот ''bad boy'' е несоoдветен. Можеш да опишеш во пар реда што влага во твојата дефиниција за bad boy? :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Јас мислам дека терминот ''bad boy'' е нессодветен. Можеш да опишеш во пар реда што влага во твојата дефиниција за bad boy? :)
Later. Нешо сум у гужви сеа. Ќе пишам обавезно.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.131
Поени од реакции
15.966
Саншајн, сите девојки се палат на бадбојс. Без разлика дали признават или не. Е сега некои се попаметни и не сакаат да си имаат работа со идиоти, кои се класифицирани како бадбојс. ;)

Пост на место. (y)

Саншајн, бед бој не е некој кој ќе те ошамара, изневерува и ќе те третира ко ѓубре. Тој ти е говедо више.

Бед бој ти е некој многу шармантен, харизматичен и ужасно привлечен, али знаеш дека нема ти да бидеш таа што ќе му го сврти светот. Нити таа пред тебе, нити таа после тебе. Во 100 ако се најде некоја, добро е.
Што знам, моја дефиниција, може и врска да нема ова.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Јас мислам дека терминот ''bad boy'' е несоoдветен. Можеш да опишеш во пар реда што влага во твојата дефиниција за bad boy? :)
Ај да ти одговорам. Не мора да значи дека ова е дефиницијата, ова е само мое мислење. Извинете за оф топик.
Бад бој ти е дечко кој е еден од главните фраери во градот. Секој пат кога ќе го видиш има женска до него и секој пат е различна. Поседува харизма, шарм со кои може да и го растопе срцето на било која девојка. Знае како да заведе за да те заинтересира за него, ама знае и како да те откаче од кога ќе те издегустира. Репутацијата најчесто ја стекнал уште од раната младост, кога бил главно фраерче во одделение и сигурно бил првиот или меѓу првите од врсниците кои фатиле женска. Може да има добра кола, но и не мора. Секогаш е добро дотеран, со гелосано фризурче. Не жали пари за частење на девојки, оти тоа му е еден од начините со кои мисле дека шармира. Има историја на тепачки позади себе, по кои е познат. И физичката градба му е крупна(значи не мислам дека е некој батка како овие што се од обезбедување) и има тетоважа некаде на себе. Жените кои ги „фака“ му претставуваат само трофеи. Колку поголема бројка, толку е повеќе „фраер“. Само не знам во чии очи. Со една иста не бил повеќе од еден месец. Додека трае гледањето со некоја, тогаш ја прави кралица и е најдобар кон неа. Кога ќе му здосади, фино лепо, престанува да ја бара. Ама кога ќе се зацапа во некоја, е тогаш веќе станува лигуш, па ако оваа не му возврати, најчесто насилник...
И ова ќе го заборавев. Обично има некаква поврзаност со нешто што не е легално.
 
M

Muranyi

Гостин
Ај да ти одговорам. Не мора да значи дека ова е дефиницијата, ова е само мое мислење. Извинете за оф топик.
Бад бој ти е дечко кој е еден од главните фраери во градот. Секој пат кога ќе го видиш има женска до него и секој пат е различна. Поседува харизма, шарм со кои може да и го растопе срцето на било која девојка. Знае како да заведе за да те заинтересира за него, ама знае и како да те откаче од кога ќе те издегустира. Репутацијата најчесто ја стекнал уште од раната младост, кога бил главно фраерче во одделение и сигурно бил првиот или меѓу првите од врсниците кои фатиле женска. Може да има добра кола, но и не мора. Секогаш е добро дотеран, со гелосано фризурче. Не жали пари за частење на девојки, оти тоа му е еден од начините со кои мисле дека шармира. Има историја на тепачки позади себе, по кои е познат. И физичката градба му е крупна(значи не мислам дека е некој батка како овие што се од обезбедување) и има тетоважа некаде на себе. Жените кои ги „фака“ му претставуваат само трофеи. Колку поголема бројка, толку е повеќе „фраер“. Само не знам во чии очи. Со една иста не бил повеќе од еден месец. Додека трае гледањето со некоја, тогаш ја прави кралица и е најдобар кон неа. Кога ќе му здосади, фино лепо, престанува да ја бара. Ама кога ќе се зацапа во некоја, е тогаш веќе станува лигуш, па ако оваа не му возврати, најчесто насилник...
И ова ќе го заборавев. Обично има некаква поврзаност со нешто што не е легално.
Ако така го разбра, тогаш така нека биде. ;)


Доколку го одземеме прецртаното, веќе збориме за алфа- мажјак. Прецртаното веќе е друга категорија;)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Доколку го одземеме прецртаното, веќе збориме за алфа- мажјак. Прецртаното веќе е друга категорија;)
Збореме за бад бој... Алфа мажјак годхејтусалл го имаше објаснето во некоја тема...
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Значи бед бој е во суштина некоја комбинација од алфа мажјак и "душевен" сељак?:icon_lol:
Бедбојот ти е алфа алфа ;)
Кај него превладуваат силни, но краткотрајни чувства. Затоа ќарената се осеќа како кралица. И секоја мисли дека ќе биде последна во низата, заради која ќе се смени, и тоа се случува најчесто кога бедбојот ќе наполни 21 година. Обично тогаш се жени и пушта стомак и станува примерен граѓанин во општеството.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Чекајте малце, опишувавте "фраерче" наместо "бедбој".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom