Зашто пиете алкохол кога ви штети?

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
освен пиво друго ништо..по едно пиво онака уз друштво може,а да се праам ѓубре не(освен неколку пати)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Не бе кој ве лажел дека штети :icon_lol: не сериозно во нормални количини е корисен:smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ne pijam jas...

ne gi opravduvam tie sto pijat mnogu...vo odredeni kolicini OK e
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
флезе ли ти чивиита у газо има лом да се направаш у моменто не размислуваш дали ти штете или не бтњ си пиим кога сме со друштвото за расположение и повеке од тоа
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
За да се дојде до пијанство кратко и јасно кажано. :helou:
Инаку ако се гледа така многу работи се штетни. Јас повеќе би рекол ова прашање треба да се постави на оние што активно пушат но очигледно кај некого и навиката си го прави своето.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
хахах, абе имат еден виц:

Ојт фраер в меана.
- Шанкер дај пиво
Го пиет,
- Шанкер дај пиво.
И после 4 - 5 чаши пијан излегвит и легвит на улица да спиет.
Го наоѓет некои педери и го кинат од дупење, а овој спиет.

Другиот ден истото, пак го наоѓет, го дупет а овој спиет.

И третиот ден ојт в меана.
- Шанкер, дај коњак.
И шанкеров му велит: - Шо бе, појќе пиво не пиеш?
- Не бе, од пивово нешо газов многу ме болит.

Абе шо мајка барате да пиете колку шо не мојте!? Јас пр: воопшто никаков алкохол не пијам, посебно откако се посветив на пеење, нити капка алкохол не пијам (освен за ептен, ептен специјални пригоди - 1 чаша).
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
ко што викаат у луд збунет нормален - ако пиеш умерено можеш да пиеш колку сакаш:salut:
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Штети во поголеми количини.. Мене знае и да ми помогне кога ќе ми се појави афта. Со неколку чашки и се се гори и оп утре ми ја снемува :)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Во нормални количини корисно. Чашка ж`та, како што прават старите или можеби чаша убаво вино.

Се што е повеќе од тоа, постои некоја недефинирана граница дали штети или не. Кога се претерува, се претерува за да се биде клен, расположен, спанко или да се отргне од цел свет. :)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Баш пошо ми штети.
Исто ко цигарите, деструктивните врски, Цеца, турбо-фолкот, брзиот јазик и уше побрзите реакции, џaнк фудот...
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.232
Поени од реакции
6.735
Pa ne znam...Ednostavno go pies,a za posledicite sam znam kako mi e utreto :pos2:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Абе со мерка е океј, ја си научив лекција да не пијам многу пошто од опијанување ( или паѓање, сеедно :pos2: ) си ја ебав фацава и сеа ќе си иам лузни до крајов на животов :)))
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Пијам оти ми се пие,не пијам за да бидам фаца.На 100 степени во кафич што ќе те изгаси најмногу?Пиво:smir:и затоа пијам....
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Можам да се напијам една чаша онака и дома кога имаме гости една чаша вино нема да ми наштети сигурно[баш било добро за циркулација], но пијанство до тој степен да не се сеќавам на ништо или да завршам на токсикологија, да не се урочам, досега сум немала. Освен она на Св. Трифун,ама сепак се сеќавам на некои работи и поминав без последици.
Пијам онака колку да ми крене расположение,не сум зависник фала богу и секогаш си имам граница,затоа шо знам колку глупо изгледа да видиш пијан чоек, поготово да е женско.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom