Заработка на интернет (официјална тема)

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Креативност немам многу за Fiverr. Направив gig, никој не го купува...
So what?, до пред 2 недели и јас бев без креативни и оригинални гигови па тоа не ме спречуваше со месеци наназад да заработувам од сајтот.
Одам по категорија, подредувам според бројот на reviews и гледам дали има нешто од тоа што можам да го направам.
Имаш и многу идеи онлајн споделено, само треба малку да се заинтересираш.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
So what?, до пред 2 недели и јас бев без креативни и оригинални гигови па тоа не ме спречуваше со месеци наназад да заработувам од сајтот.
Одам по категорија, подредувам според бројот на reviews и гледам дали има нешто од тоа што можам да го направам.
Имаш и многу идеи онлајн споделено, само треба малку да се заинтересираш.
Еве почнав со неколку гигови... :D
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
дали некој од тука се има занимавано со CPA?
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Ти се имаш ? Ако имаш сподели неко мислење :)

Инаку Fivesquids е подобра од фивер за почетници :)
Имаш вадено пари од таа страна? ќе ти треба пејпал за тоа..
--- надополнето: 24 август 2012 во 16:16 ---
добро бе луѓе на ова postloop досега 2пати пробавам и 2пати поради poor grammar ме зејбават а ја се убаво пишувам и точки и запирки и се и шо ме ебат баш.....има некој таму регистрирано :P?
--- надополнето: 9 август 2012 во 12:25 ---
добро бе луѓе на ова postloop досега 2пати пробавам и 2пати поради poor grammar ме зејбават а ја се убаво пишувам и точки и запирки и се и шо ме ебат баш.....има некој таму регистрирано :P?
Хахах исто и јас.. 2 пати баниран си реков доста е.. а убава пара можеш да вадиш од тоа..
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Ти се имаш ? Ако имаш сподели неко мислење :)

Инаку Fivesquids е подобра од фивер за почетници :)
јок.. планирам да почнам па затоа сакав да прашам околу тоа, а имам другарче шо вади добра пара
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Имаш вадено пари од таа страна? ќе ти треба пејпал за тоа..
--- надополнето: 24 август 2012 во 16:16 ---
.
Сајтот исплаќа, веќе неколку месеци работам на него.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
Imam nekolku prasanja:
1.Daliako se registriram na microworkers kako us clen ke mozam da si podignuvam pari tuka vo mk?
2.Daj kazete nekoji angliski forumi so nastafka .com i page rang1.(po pp linkovi)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Imam nekolku prasanja:
1.Daliako se registriram na microworkers kako us clen ke mozam da si podignuvam pari tuka vo mk?
2.Daj kazete nekoji angliski forumi so nastafka .com i page rang1.(po pp linkovi)
за да подигнеш пари од microworkers мора прво кога ке пратиш налог за да ти ги исплатат парите да ти стигне писмо со код на адресата така да ако се регистрираш како us член ке мора на таа адреса да ти го пратат писмото.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
за да подигнеш пари од microworkers мора прво кога ке пратиш налог за да ти ги исплатат парите да ти стигне писмо со код на адресата така да ако се регистрираш како us член ке мора на таа адреса да ти го пратат писмото.
Znaci moram da se registriram kako mk clen? A linkovi za forumi?
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Imam nekolku prasanja:
1.Daliako se registriram na microworkers kako us clen ke mozam da si podignuvam pari tuka vo mk?
2.Daj kazete nekoji angliski forumi so nastafka .com i page rang1.(po pp linkovi)
Имаш на мозила додаток, се инсталира, Page rank checker мислам дека се викаше, напиши page rank и ке го најдеш, нема многу такви додатоци.
Она што прави додатокот е во горниот десен дел ти покажува кој pagerank има сајтот кој го посетуваш.
за форуми искористи го Google и ке го добиеш тоа што ти треба ;)
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
Имаш на мозила додаток, се инсталира, Page rank checker мислам дека се викаше, напиши page rank и ке го најдеш, нема многу такви додатоци.
Она што прави додатокот е во горниот десен дел ти покажува кој pagerank има сајтот кој го посетуваш.
за форуми искористи го Google и ке го добиеш тоа што ти треба ;)
Pa so da napisam na google? Forumi? Lista na forumi? Kazi. Od kaj da znam kako se vikaat forumite?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom