Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
Точно како што кажа калимеро, а со некои скам сајтови како на пример да правиш 1000 евра во дено тоа ти е скам откажисе.. а иначе заборавив да вметнам уште една страна даваш коментари и рејтинг за песни а потоа они ти даваат пари , добиваш поголем левел поке пари евего линкот www.slicethepie.com/?wyd=411911 пс ако не верува дека навистина исплаќаат некој нека каже одма ке му дам потврда, а иначе на микроворкерс напочеток може да е малку тешко на пример ке можите да правите само 20 работи , потоа повеќе итн.. гледајте да не правите грешки , иначе да имате вебсајт за микроворкерс добро би дошло со тои некои таскови(работи). Толку од мене.
 
Член од
20 мај 2011
Мислења
71
Поени од реакции
66
Во претходните постови не прочитав да има постирано за еден од подобрите сајтови кој исплакаат. На почетокот малку ке треба да се помачите но потоа парите сами доагаат. FileIce ова е PPD ( Pay Per Download ) и сеуште е во Beta верзија за да се регистрирате прво мора да аплицирате и во рок од 48 часа ке ви испратат меил дали ве прифатиле. Ке ви оставам линк од мене па вие одлучете дали ке се регистрирате преку мене или директно на сајтот со тоа што ке се регистрирате преку мене вие ништо не губите а јас ке добивам 5 % од вашата заработувачка. За што се работи вие треба да најдете некој фајл и да го уплоадирате потоа кога некој ке сака да го симне ке мора да изврши Survey и за секој download вие добивате во просек по 1 $ зависно од тоа од која држава е симнат и каков survey е направен за некој survey плакаат и по 7-8 $.

Исплатата се врши преку :

- Wire Transfer
- Check
- ACH Direct Deposit

Имаат некој проблеми со PayPal но до крајот на месецов се очекува пак да почнат да вршат исплата преку него.
Нема ни месец како сум регистриран на сајтов а веке добро ми оди :)



Со заработени 19.60 $ се наогам на 44-то место на дневната ранг листа. Можете да замислите тој што е на првото колку има заработено :D

Еве линк за регистрација : http://fileice.net/?index=ee85dd4ade1372600428
Оние што ке се регистрираат преку мене нека ми пишат ПП ке се обидам да им помогнам колку можам.
 

PsycLogic

Junk'n'roller
Член од
21 јуни 2010
Мислења
67
Поени од реакции
15
Дали некој од вас се има регистрирано на оваа страна. Мене ми изгледа многу уверливо. Денес се регистрирав, никаде не пишува дека е скам.
http://www.cashcrate.com/3539515
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дали некој од вас се има регистрирано на оваа страна. Мене ми изгледа многу уверливо. Денес се регистрирав, никаде не пишува дека е скам.
http://www.cashcrate.com/3539515
абе се имам регистрирано од порано на ова али како се прават пари појма неам .. не дава ништо ни понуди ништо ..
 
K

kalimer0

Гостин
Гледам во статистиката на Microworkers и најдов Македонец со заработени $1,000 за нецела година... Како прават толку пари? Тоа доаѓа околу $90.00 месечно што сепак е многу (јас со просечна работа правам околу $20.00)
 

PsycLogic

Junk'n'roller
Член од
21 јуни 2010
Мислења
67
Поени од реакции
15
абе се имам регистрирано од порано на ова али како се прават пари појма неам .. не дава ништо ни понуди ништо ..
Им пишав, немале доволно понуди за Македонија!!!


Еве ви линк за 50$ бесплатни, само ќе треба да одговорите на квизот... имате право 5 пати да одговорите точно. Ако некоја запне, нека ми пише ќе му помогнам со тоа што ќе се регистрира на мој реферал.

http://www.pokerstrategy.com/#uNECMK
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Им пишав, немале доволно понуди за Македонија!!!


Еве ви линк за 50$ бесплатни, само ќе треба да одговорите на квизот... имате право 5 пати да одговорите точно. Ако некоја запне, нека ми пише ќе му помогнам со тоа што ќе се регистрира на мој реферал.

http://www.pokerstrategy.com/#uNECMK
џабе ти се 50 $ бесплатни кога треба да направиш 1000 покер поени .. а тоа е мн .. на 1$ кеш гејм добиваш 8-10 поени ..што значи ке треба да се окозиш да ги направиш 1000 поени...
 

PsycLogic

Junk'n'roller
Член од
21 јуни 2010
Мислења
67
Поени од реакции
15
Кај го прочита тоа?! јас никаде не сретнав такво нешто. Сега неможам да тврдам пошто сеуште не ми се префрлени парите,постапката трае најмногу 24 часа. Утре ќе знам повеќе...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Кај го прочита тоа?! јас никаде не сретнав такво нешто. Сега неможам да тврдам пошто сеуште не ми се префрлени парите,постапката трае најмногу 24 часа. Утре ќе знам повеќе...
ке го прочиташ тоа кога ке ти ги префрлат парите .. имаше таму парти покер вилиам хил ,, и ке видиш таму кога ке ти легнат на сметка на било кој покер пробај да ги извадиш ке видиш ке ти бара 1000 покер поени .ова ти се еден вид виртуелни пари .. дур не ставиш твој пари не чекај од овие онлајн кладилници и покер страници !
 
Член од
30 јули 2010
Мислења
157
Поени од реакции
40
На Microworkers можит отпосле да се менит адреса? Празно остадов ко се регистрирав.
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
43
ЕЈ КОЈ СЕ НАЈСИГУРНИ ШТО ИСПЛАЌААТ И ЗА КОЛКУ ВРЕМЕ ИСПЛАЌААТ ЈАС СЕ РЕГИСТРИРАВ НА АВСУРВЕУС ТАКА НЕШТО БЕШЕ САЈТОТ ,АМА МНОГУ Е ДОБРО ЗА ДА Е ВИСТИНА ЕДЕН КОМЕНТАР 6$ ПА ЗАТОА ДАЛИ Е ВИСТИНА...ФАЛА ОДНАПРЕД
 

Kajgana Shop

На врв Bottom