Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
4 март 2011
Мислења
59
Поени од реакции
14
Sega vo posledno mnogu popularni se rev share strani. Koj e zainteresiran za posigurna strana od ovoj tip ili ptc tip na strani neka pisi poraka.
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Ај уште еден мини совет од мене. И revshare и HYIP најдобро се фаќа на почеток. Пред месец дена една revshare на која сум член пушти нов share pack, со 120% ROI. Првиот share pack што го купив во првиот час по лансирањето созреаја за 6 часа (120% за 6 часа, кој ти ги дава ;) ). Исто hqrevshare стартуваше не толку одамна, првите пакети созреаја во рок од 2-3 дена. Секогаш има ризик да не ве платат. Јас до сега не сум имала лошо искуство, пред се затоа што се трудам да се информирам пред да влезам некаде. Ама никогаш не се знае...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
ја мислам дека kasabian праша за тема за да отвори вебсајт taka да на него ќе му одговорам:) Независно која тема ќе ја одбереш (а ти реков за здравје и технологија има најмногу) биди спремен да работиш 6 месеци плус без пари - објавување текстови редовно, шеривање на сите популарни социјални мрежи (пробај да направиш добри профили со повеќе лајкови/фолоуерс). После тоа почни со PPC кампањи на фејсбук и гугл. После извбесно време почни да бараш природен начин да добиваш беклинкс (со гест пост) а и неприроден (купи си гес пост) и после година и нешто би требало да ги видиш првите реални пари:) Еве некој што има искуство со SEO нека ме демантира и нека каже дека може побрзо да се направат пари ама без почетно вложување.
А без вложување да заработиш сигурни пари може само ако работиш за други онлајн.Ама затоа ќе си работиш и на празници за да го достигнеш ова:)
 

Attachments

Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
ја мислам дека kasabian праша за тема за да отвори вебсајт taka да на него ќе му одговорам:) Независно која тема ќе ја одбереш (а ти реков за здравје и технологија има најмногу) биди спремен да работиш 6 месеци плус без пари - објавување текстови редовно, шеривање на сите популарни социјални мрежи (пробај да направиш добри профили со повеќе лајкови/фолоуерс). После тоа почни со PPC кампањи на фејсбук и гугл. После извбесно време почни да бараш природен начин да добиваш беклинкс (со гест пост) а и неприроден (купи си гес пост) и после година и нешто би требало да ги видиш првите реални пари:) Еве некој што има искуство со SEO нека ме демантира и нека каже дека може побрзо да се направат пари ама без почетно вложување.
А без вложување да заработиш сигурни пари може само ако работиш за други онлајн.Ама затоа ќе си работиш и на празници за да го достигнеш ова:)
Јас бев спреман и година дена така да работам додека не видам некој денар, ама чим викаш 6 месеци уште поарно. Иначе за најголем извор на посета на страната сметам дека се социјалните мрежи така да ке се помачам таму на почеток. За рекламирање на ФБ гледам не е многу скапо ама не знам дали има фајде од тоа? За кешот каква сметка треба да имам да не знаеш?
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
Не, немам други ама работам пишување и ова ми е нешто као што го правам за себе не за други како passive income. А за SEO не се мисли зимај компјутер одма има еден тон пари чекаат да бидат обрани:)
Имaм сoвршенa ( спoред мене) скицa зa веб сaјт. Ќе биде зa нештo штo мене мнoгу ме интересирa и имa гoлемa кoнкуренцијa. Не сум сигурен дaли дa прoмoвирaм oд aмaзoн преку линк.... Или истoтo или другo местo преку бaнер. Истo тaкa плaнирaм уште некoлку веб сaјтoви кoј ќе бидaт приличнo еднoстaвни зa кликбaнк. Зa кoмпјутер сеуште немaм бидејќи не мoжaм дa се oдлучaм.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.554
Поени од реакции
2.133
Дечки, има некој веб дизајнер или графички дизајнер кој работи на своја страна а не на фриленс сајтови?

Мислам на фан пејџ, веб страна со портфолио и контакт форма.

Дали е тоа добар начин да се добијат клиенти?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Јас бев спреман и година дена така да работам додека не видам некој денар, ама чим викаш 6 месеци уште поарно. Иначе за најголем извор на посета на страната сметам дека се социјалните мрежи така да ке се помачам таму на почеток. За рекламирање на ФБ гледам не е многу скапо ама не знам дали има фајде од тоа? За кешот каква сметка треба да имам да не знаеш?
Работам со клиент кој има и по 30.000 посети дневно. Најмногу троши на фејсбук реклами. Стигна и над 70.000 фанови повеќето од Америка што е нели и најбитно. Е сега дали кај сите страници пали овој пристап не знам. Не сум СЕО експерт за жал:)
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
23
Дечки да ве прашам за таа Net+ virtual card ако ја има некој, каде ја користите? Они викаат дека може да се користи кај што се прифаќа Мастер, а на неколку сајта што им пишав и прифаќаат мастер, ми враќаат дека оваа не ја прифаќаат..
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Дечки да ве прашам за таа Net+ virtual card ако ја има некој, каде ја користите? Они викаат дека може да се користи кај што се прифаќа Мастер, а на неколку сајта што им пишав и прифаќаат мастер, ми враќаат дека оваа не ја прифаќаат..

Јас имам и пред некој ден бев на банкомат ми ја прифати. До душа не поддигнав само проверив и ми ја јави состојбата што ја имав. Инаку имам пазарено со истата онлине на aliexpress.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
23
Јас имам и пред некој ден бев на банкомат ми ја прифати. До душа не поддигнав само проверив и ми ја јави состојбата што ја имав. Инаку имам пазарено со истата онлине на aliexpress.
Да знам за таа, јас прашувам за виртуелната
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Да знам за таа, јас прашувам за виртуелната
Да не проба да ја поврзеш со Скрил или некој сличен сервис?
Јас одамна го пробав тоа и добив одговор од support-от дека некако не соработуваат со нив или слични, поради едноставна причина - конкуренција :)

А за на други места ја имам користено и јас.. пазарање онлајн и плаќање сметки вип/евн ..
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Дечки да ве прашам за таа Net+ virtual card ако ја има некој, каде ја користите? Они викаат дека може да се користи кај што се прифаќа Мастер, а на неколку сајта што им пишав и прифаќаат мастер, ми враќаат дека оваа не ја прифаќаат..
За плаќање онлине досега сум немал проблем значи секаде каде примаат мастер кард можеш да пазариш а за поврзување со други платни процесори не знам зошто не сум пробал дали функционира
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
23
Не, не пробав да ја поврзам, туку им пишав дали примаат плаќања со таа картичка. Јас всушност уште ја немам, се мислам дали таква да си отворам или да порачам пластифицирана, па затоа се распрашувам дали ќе можам да ја користам за онлајн порачки, затоа што ако може немам потреба од пластифицираната, и така често си нарачувам од интернет. Баш сајтот се вика shein, за облека купување е, и ме интересираше дали ја примаат, и ми вратија дека не, само paypal примале.. Дали не ме сфати или што е проблемот незнам, зошто Master вика дека примаат, а за оваа ми вика не, незнам што се случи, ама ете така ми врати, па затоа прашувам
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Не, не пробав да ја поврзам, туку им пишав дали примаат плаќања со таа картичка. Јас всушност уште ја немам, се мислам дали таква да си отворам или да порачам пластифицирана, па затоа се распрашувам дали ќе можам да ја користам за онлајн порачки, затоа што ако може немам потреба од пластифицираната, и така често си нарачувам од интернет. Баш сајтот се вика shein, за облека купување е, и ме интересираше дали ја примаат, и ми вратија дека не, само paypal примале.. Дали не ме сфати или што е проблемот незнам, зошто Master вика дека примаат, а за оваа ми вика не, незнам што се случи, ама ете така ми врати, па затоа прашувам
Јас колку што видов на сајтов примаат payments од Credit Card (VISA & MasterCard) така што не би требало да имаш проблем да пазариш со виртуелнава картица од нетелер макар овој заклучок ми е само од читање на Payment Methods страната а не лично искуство значи наведуваат 4 различни начини на уплата а не само пејпал како што ти одговориле
 

Kajgana Shop

На врв Bottom