Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
17 јануари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
23
Токму така @Emmy, ти објасни човекот од прилика што како е работата.. јас ја имам картичката веќе 1 ипол година и се си функционира совршено.
Но ќе ти препорачам само искрено ако не планираш да вадиш доста поголеми суми на месечно ниво (рецимо 200-300$ бар) - не би те советувал да ја нарачаш картичката.. бидекји целиот профит ќе ти отиде во нејзина нарачка и при самото вадење пари.
Како и да е - пиши ми ПП со наслов Нетелер - ќе ти средам како да си ги извадеш 17те $$ (или колку и да се) со минимални провизии, без потреба од картички и слично.
Фала ви :) Не, не планирам сега да ги вадам, ама прибирам инфрормации која опција е најдобра за во Македонија, со оглед дека се понудени и PayPal i Payza па затоа.. Фала на одговорите :)
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Фала ви :) Не, не планирам сега да ги вадам, ама прибирам инфрормации која опција е најдобра за во Македонија, со оглед дека се понудени и PayPal i Payza па затоа.. Фала на одговорите :)
Здраво Емми значи од понудените опции за повлекување пари на Необукс , Нетелер ти е најисплатлива варијанта . Единствен трошок ти е порачувањето на картичката од 13$ со која после можеш да си плаќаш на сите терминали што примаат мастер кард со минимална провизија од 2.9% за конверзија на валутата или да ваѓаш пари од банкомати при што провизијата е малку поголема 6$ +2.9% за конверзија на валута. Во случал да не заработуваш голема сума на пари па не ти се исплаќа да ја нарачуваш картичкава можеш да си отвориш виртуелна картичка сосема бесплатно со која што ке можеш да си порачуваш работи директно од на интернет (ali express , ebay) . Само пази при правење на акаунт на Нетелер да ставиш валута во која ке ги повлекуваш парите да биде истата во која те плаќаат од Необукс (долари) за да не дојдиш до ситуација да ти земаат пари за дупла конверзија на валутите.Јас си ја користам картицава веќе една година и сум презадоволен . Инаку ако не планираш да вложуваш во Необукс батали ги рефералите и фокусирај се исклучиво на mini jobs ако сакаш да заработиш некој долар.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
http://www.neobux.com/?r=ivander1 од оваа посигурно нема за исплата само треба малку време кој сака бујрум
Treba mnogu povece od malce vreme:) :D[DOUBLEPOST=1435417607][/DOUBLEPOST] zxzxzxblitz.jpeg ZZZBLITZ.jpeg
Slikite zboruvaat mnogu povece od zborovi:) I ne lazat, pred se:)
http://www.blitz-ads.com/?ref=aleks1[DOUBLEPOST=1435417839][/DOUBLEPOST]
Фала ви :) Не, не планирам сега да ги вадам, ама прибирам инфрормации која опција е најдобра за во Македонија, со оглед дека се понудени и PayPal i Payza па затоа.. Фала на одговорите :)
Ete ti kazaa , kartickata e sjajna, ama se plaka dosta golema, , skoro ogromna provizija pri rabotenjeto so nea..taka da..;)
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
23
Treba mnogu povece od malce vreme:) :D[DOUBLEPOST=1435417607][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 123690 Прегледај го приврзокот 123691
Slikite zboruvaat mnogu povece od zborovi:) I ne lazat, pred se:)
http://www.blitz-ads.com/?ref=aleks1[DOUBLEPOST=1435417839][/DOUBLEPOST]
Ete ti kazaa , kartickata e sjajna, ama se plaka dosta golema, , skoro ogromna provizija pri rabotenjeto so nea..taka da..;)
Колку? 2.9% за конверзија е океј според мене..
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Колку? 2.9% за конверзија е океј според мене..
Остај го КралАлекс што пишуват појма неам кај ги виде тие огромни провизии значи единствен трошок ти е картичката што ја плаќаш а потоа таа конверзија на валути е незначителна според мене што ја запираат плус засега само преку Нетелер можеш да си ги повлечеш парите зошто Пауза дери со провизијата а пејпал уште не ни е овозможен за примање пари
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Имаше и за пејпал опција,слично како со нетелер.Мислам дека беше опцијата со поврзување на мастер кард,која тие ја испраќаат,и потоа само ги префрлаш парите на нивна сметка.Се плаќаше доколку добро паметам 17 долари за активација на картицата,и директно ги подигаш.Е сега,ако има некој заинтересиран,би побарал,бидејќи мене од пејпал исплата и не ми треба,се трошам на интернет,но,ако некој сака,би побарал.А за трансакција колку земаат,искрено не паметам.Знам дека беше преку Bank of Canada,или нешто слично.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Имаше и за пејпал опција,слично како со нетелер.Мислам дека беше опцијата со поврзување на мастер кард,која тие ја испраќаат,и потоа само ги префрлаш парите на нивна сметка.Се плаќаше доколку добро паметам 17 долари за активација на картицата,и директно ги подигаш.Е сега,ако има некој заинтересиран,би побарал,бидејќи мене од пејпал исплата и не ми треба,се трошам на интернет,но,ако некој сака,би побарал.А за трансакција колку земаат,искрено не паметам.Знам дека беше преку Bank of Canada,или нешто слично.
Не можиш да префрлиш пари од Необукс на пејпал никако самата страна ги блокира трансферите ако државата не може да прима пари на пејпал така да остануваат само нетелер и пауза во игра од кои засега подобри услови дава нетелер.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Jас не зборувам за необукс,зборувам за од пејпал да си ги земиш на банкомат.А за необукс,уште одамна имаше проблеми со пејпал,посебно за Македонија,дека не ги исплаќа.Инаку јас ти кажувам за подигање на пари од пејпал преку картица.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Остај го КралАлекс што пишуват појма неам кај ги виде тие огромни провизии значи единствен трошок ти е картичката што ја плаќаш а потоа таа конверзија на валути е незначителна според мене што ја запираат плус засега само преку Нетелер можеш да си ги повлечеш парите зошто Пауза дери со провизијата а пејпал уште не ни е овозможен за примање пари
I nema da vi bide PP ovozmozen...samo Mak. ostana bez asolen paypal vo regionov, a vo svet samo Indja mislam Kina :)(zatoa batkite si imaat stranski paypali i ic ne im dreme)..:
A vo vrska so Neteller, sepak e edina alternativa na Paypa za nasl!!![DOUBLEPOST=1435589379][/DOUBLEPOST]A koj ja raboti blitz-ads, od denes ovozmozena e nadgradbi i za 1 i 3 meseci , sto epten ja pravi dostapna za secij geb..na pr. za 5 $ na blitz 1 za 3 meseci e full...(ja do denes bev an nea a sega se nadgradiv na blitz 4 ;) i sum extra zadovolen:) Koj saka sovet kako najfino da zaraboti tuka neka pise privatna poraka, zasto sega zaraboruvam okolu 10 $ na den...
a da , raboti i so neteller(najvece na nego povlekuvaat pari clenovite) Najgolema maana na payza i e 8$ sto zema pri povlekuvanje od nea na kartica, a mislam deka provizijata pri konverzija e tuka nekade so neteller..
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.682
Поени од реакции
35.019
Видов денес дека некој отворил тема за Webtransfer, е сега не ме интересира конкретно да работам на страната туку нешто друго.
Дали кај нас може да се подигне некоја слична страна и јас да бидам застапник како што е вебтрансфер? Ако може кои се условите и кои банки се отворени за таков бизнис?
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Видов денес дека некој отворил тема за Webtransfer, е сега не ме интересира конкретно да работам на страната туку нешто друго.
Дали кај нас може да се подигне некоја слична страна и јас да бидам застапник како што е вебтрансфер? Ако може кои се условите и кои банки се отворени за таков бизнис?
Интернетот е интересна работа.Сега,јас не разбирам руски,ама, ова го разбрав.
http://scam-info.ru/webtransfer/
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Дечки јас почнав на необукс и имам околу 17 долари, уште не планирам исплата ама сакав да прашам која опција според вас е најдобра? Јас читам за Neteller нешто и за картичката нивна, па ако може некој подетално да ми објасни како функционира тоа, дали се плаќа, колку е сигурно и слично. И дали кога ти стига на домашна адреса, ти стига и пин се тоа и после може да се користи исто како нормална картичка?
Фала однапред
Скоро сите интернет банки преку кои се врши наплатата од разни сајтови на кои може да се заработува, нудат и издавање дебитна платежна картичка на Visa или Master. Можеш да ги подигаш парите на банкомати низ цел свет, а провизијата варира во зависност од која банка е банкоматот како и која интернет банка ти ја издала картичката.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.682
Поени од реакции
35.019
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Видов денес дека некој отворил тема за Webtransfer, е сега не ме интересира конкретно да работам на страната туку нешто друго.
Дали кај нас може да се подигне некоја слична страна и јас да бидам застапник како што е вебтрансфер? Ако може кои се условите и кои банки се отворени за таков бизнис?
ова мене како онлајн лихварство ми изгледа. не верувам дека некоја банка би сакала да учествува во ваков бизнис. си имаат они нивни начини за молзење на клиентите.
а сајтот е најверојатно и измама за потенцијалните инвеститори, понзи шема во стилот на HYIP програмите.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
ова мене како онлајн лихварство ми изгледа. не верувам дека некоја банка би сакала да учествува во ваков бизнис. си имаат они нивни начини за молзење на клиентите.
а сајтот е најверојатно и измама за потенцијалните инвеститори, понзи шема во стилот на HYIP програмите.
90% od vakvite sajtovi se ponzi semi:)[DOUBLEPOST=1435684112][/DOUBLEPOST]XX jubilejna isplata od legendarniot traffic monsoon :)
https://trafficmonsoon.com/?ref=kralmortal
XXXmonsoon1.JPG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom