Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
1000:) po 10 min na den, sedenje do laptop:D Sakav samo da proveram dali ispalka, so premium i taskovi moze da bidat 2-5 na den :0 Ojoo e kombinacija na ptc i ptp sajt.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
http://www.all-encuestas.com/ Уште на регистрација демек се добивало 10 евра, и потоа требало да гледаш видеа и да потполниш анкета после видеото и за секое видело се добивало 3 евра? Можело 5 видеа дневно да се поминат и странава на 23ти секој месец исплаќа на 6ти наредниот се добивале парите и најмала можност за исплата било 300 евра... Мене ми изгледа премногу совршено за да биде реално, SCAM ли е странава? Нешто повеќе за неа вие што се разбирате?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
http://www.all-encuestas.com/ Уште на регистрација демек се добивало 10 евра, и потоа требало да гледаш видеа и да потполниш анкета после видеото и за секое видело се добивало 3 евра? Можело 5 видеа дневно да се поминат и странава на 23ти секој месец исплаќа на 6ти наредниот се добивале парите и најмала можност за исплата било 300 евра... Мене ми изгледа премногу совршено за да биде реално, SCAM ли е странава? Нешто повеќе за неа вие што се разбирате?
Ми личи на либертагиа хахах
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
hits4pay искуства? Некој да кликал? :)
На оваа сум веќе извесно време.Истокако и другите стабилни страни,спора е заработката,и висока исплатата.Минимум е 25$.Со зачленување добиваш 5$.Првите денови од зачленување не добиваш реклами,а потоа зависно,по една или 2 дневно.Но затоа,рекламите се 0.02$.Финтата во оваа страна се сведува на 2 точки.Апгрејд и реферијали.Ако некој има желба да проба - http://www.hits4pay.com/members/index.cgi?spidermix38
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
На оваа сум веќе извесно време.Истокако и другите стабилни страни,спора е заработката,и висока исплатата.Минимум е 25$.Со зачленување добиваш 5$.Првите денови од зачленување не добиваш реклами,а потоа зависно,по една или 2 дневно.Но затоа,рекламите се 0.02$.Финтата во оваа страна се сведува на 2 точки.Апгрејд и реферијали.Ако некој има желба да проба - http://www.hits4pay.com/members/index.cgi?spidermix38
Се регнав вчера, требаше да ми стигне меил со линк за потврда ама не ми стигна, и им пратив меил мануелно и еве уште чекам нешто (ни ја незнам што) :) Неможам да работам, ми вика waiting for confirmation (така нешто) :(
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Почекај некој ден,не е баш брза страницата.Ако се апгрејдираш оди побрзо,ама стандардно е споро.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
Luge dali nekoj od vas e cul za Cash tasks.com i dali ima iskustvo vo vrska so niv.Me interesira dali stvarno ima zarabotka tamo ili e samo uste edna prevara,posto mnogu lesno mi se cini kako doagaat toa dolarite a za vadenje posle dali mozes da si gi povleces.I dali mozes od paypal preku taa strana da vleces pari podocna od bankomatot.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
1000 klika 5 sec eden klik ti e 1 saat i 30 minuti. a eden klik nema sansi za 5 minuti taka da 2 saati i povekeke klikas za 1 dolar.[/quo1000 klika za 1 mesec..:D sepak prosekot e povisok (0,03) nego na mn drugi ptc(0,015-0,020)..ima i ptp raboti koi ako se razbirash, mozes mn poveke ! task e na pr. 4000 poeni..mada ja ne se razbiram vo ptp:)
[DOUBLEPOST=1413809370][/DOUBLEPOST]SIte legitimni sajtovi imaat spora ama sigurna zarabotka..clixsence, neobux i sl.etablirani..koj saka avanturi mozese i da klika na clearbux i probux...isplata ---nikad :D (clearbux crkna RIP):pos:
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
[DOUBLEPOST=1413809370][/DOUBLEPOST]SIte legitimni sajtovi imaat spora ama sigurna zarabotka..clixsence, neobux i sl.etablirani..koj saka avanturi mozese i da klika na clearbux i probux...isplata ---nikad :D (clearbux crkna RIP):pos:
Авантури....хахахахах или на сајтови како sevendollarclick и сл.....деца, сето тоа е скам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom