Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Davas 1$ za reklami toa e vo protivvredenost od 2000BAP, a toj 1$ daden za reklami ti nosi 3100 BAP koi vredat 1.55$ koi treba da gi isklikas vo oglasi. Fakticki 1$ ti nosi 1.55$, samo oglasite ne ti gi dava odma nego vo period od nekolku dena i moze da bidat po 0.0005, amoze i po 0.20, 0.50 zavisi.Kako i da e za da se kari ubava para od paidverts treba mnogu da se vlozi, ili da se ceka mnoguu dolgo vreme i non stop da se kupuvaat reklami.
Ок фала :)
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
239
Поени од реакции
699
Исто така и јас денес добив исплата од PTCIRCLE, после толку време чекање, изгледа се исплати, а бев на момент до откажување. Доколку некој сака да се зачлени...
http://www.ptcircle.com/?ref=zabiste
 

Attachments

Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Како примаш пари на пејпал нели не е дозволено за кај нас? Бтв се логирав на buxwon како твој рефф па ќе видиме како ќе оди :)
Ако си го имаш одпоодамна креирано, ќе си можел/а да си средиш преку НЛБ тутунска, бла бла.. незнам ни ја точно како оди процедурата преку нив..
Инаку конкретно за мене - имам го поврзано со Бугарска картичка :)
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Ако си го имаш одпоодамна креирано, ќе си можел/а да си средиш преку НЛБ тутунска, бла бла.. незнам ни ја точно како оди процедурата преку нив..
Инаку конкретно за мене - имам го поврзано со Бугарска картичка :)
Колку $ е минимална исплата на Паидвертс на пајза? Да повлечам и не ја кликам повеќе мислам дека нема ќар од неа...
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Ми стигнаа 32$ од microworkers на Skrill. Да ги повлечам на картичка или да чекам да се соберат повеќе пари па тогаш да ги земам? Fee пишува дека е 3$. Дали fee зависи од сумата што сакам да ја подигнам или не?
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Ми стигнаа 32$ од microworkers на Skrill. Да ги повлечам на картичка или да чекам да се соберат повеќе пари па тогаш да ги земам? Fee пишува дека е 3$. Дали fee зависи од сумата што сакам да ја подигнам или не?
Не зависи од сумата...
 
Член од
12 септември 2014
Мислења
39
Поени од реакции
8
Не ми се верува какви луѓе сте. Таман помислив дека најдов место и луѓе кои ќе ми помогнат и ќе ми дадат некоја информација како и јас да заработам некој денар! Ама како да не, проклето Македонче, мислите ако помогнете некому тој ќе го земе вашето.
Се откажувам! Поздрав до IvicaPunk!
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Значи попаметно е да чекам да се собере поголема сума на пари па да ги повлечам. Фала на информација :)
Сега забележав дури... баш некни повлекував пари од скрилл, не на картичка туку со bank transfer. 3.50 беше fee, ама евра. кај тебе 3$ е ?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
3 и нешто $ е. Онака кажав јас дека 3$, ме мрзеше да видам точно.[DOUBLEPOST=1411480481][/DOUBLEPOST]
Не ми се верува какви луѓе сте. Таман помислив дека најдов место и луѓе кои ќе ми помогнат и ќе ми дадат некоја информација како и јас да заработам некој денар! Ама како да не, проклето Македонче, мислите ако помогнете некому тој ќе го земе вашето.
Се откажувам! Поздрав до IvicaPunk!
?
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Не ми се верува какви луѓе сте. Таман помислив дека најдов место и луѓе кои ќе ми помогнат и ќе ми дадат некоја информација како и јас да заработам некој денар! Ама како да не, проклето Македонче, мислите ако помогнете некому тој ќе го земе вашето.
Се откажувам! Поздрав до IvicaPunk!
ете де, ионака ти требало изговор да не се замараш со такви работи.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
20
Поени од реакции
3
Ми стигнаа 32$ од microworkers на Skrill. Да ги повлечам на картичка или да чекам да се соберат повеќе пари па тогаш да ги земам? Fee пишува дека е 3$. Дали fee зависи од сумата што сакам да ја подигнам или не?
А шо работиш на microworkers ? за брзо собра толку пари или треба да се топниш од работење ? Кажи ако не ти е мака да почнам и јас :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom