Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
20 октомври 2013
Мислења
20
Поени од реакции
3
Да не знај некој за на фивер шо да прам со феедбекот прво тој шо ми купи ми даде 4 звезди па после му пратив порака нешто дека ми треба 5 звезди и неможел да ми дај 5 не се појавувале шо е работата знај некој ?
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Да не знај некој за на фивер шо да прам со феедбекот прво тој шо ми купи ми даде 4 звезди па после му пратив порака нешто дека ми треба 5 звезди и неможел да ми дај 5 не се појавувале шо е работата знај некој ?
Речи му да се оклучи од компјутер, не од телефон, и да оди на порачката долу има edit feedback и ќе го поправи :)
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
Апдејт на мојава ситуација: Го купив ад-блокерот од 10$, наместив минимум на 0.01$, се качив во 2-ра група BAP и еве како ми изгледа еден работен ден на Paidverts:
adblocker showcase.jpg
До сега вкупно „инвестирано“ 16$, од баланс. По некои груби рачунки, соодносот време/заработка на Paidverts ми е ист со платата по статија (работам како новинар од дома). Така да, нивата е посеана, ќе видиме што ќе роди.

Патем, да не ширам лажна надеж, ама Птциркл ми одобрија исплата од 20$. Моментален статус е pending, ваљда треба од 1ви-10ти да стигне, дека прва ми е.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
Апдејт на мојава ситуација: Го купив ад-блокерот од 10$, наместив минимум на 0.01$, се качив во 2-ра група BAP и еве како ми изгледа еден работен ден на Paidverts:
Прегледај го приврзокот 102609
До сега вкупно „инвестирано“ 16$, од баланс. По некои груби рачунки, соодносот време/заработка на Paidverts ми е ист со платата по статија (работам како новинар од дома). Така да, нивата е посеана, ќе видиме што ќе роди.

Патем, да не ширам лажна надеж, ама Птциркл ми одобрија исплата од 20$. Моментален статус е pending, ваљда треба од 1ви-10ти да стигне, дека прва ми е.
ад-блокерот го купфаш еднаш и не истекува?
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
ад-блокерот го купфаш еднаш и не истекува?
Да, минимумот што ќе го поставиш (при купување на блокерот) останува за навек, освен ако не го смениш пак (што кошта 10$).
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Апдејт на мојава ситуација: Го купив ад-блокерот од 10$, наместив минимум на 0.01$, се качив во 2-ра група BAP и еве како ми изгледа еден работен ден на Paidverts:
Прегледај го приврзокот 102609
До сега вкупно „инвестирано“ 16$, од баланс. По некои груби рачунки, соодносот време/заработка на Paidverts ми е ист со платата по статија (работам како новинар од дома). Така да, нивата е посеана, ќе видиме што ќе роди.

Патем, да не ширам лажна надеж, ама Птциркл ми одобрија исплата од 20$. Моментален статус е pending, ваљда треба од 1ви-10ти да стигне, дека прва ми е.
И мене ми е pending ама јас сум Deuterium. Гледам деновиве бројката во proof расте, ама ќе видиме од нашево што ќе биде :)
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Апдејт на мојава ситуација: Го купив ад-блокерот од 10$, наместив минимум на 0.01$, се качив во 2-ра група BAP и еве како ми изгледа еден работен ден на Paidverts:
Прегледај го приврзокот 102609
До сега вкупно „инвестирано“ 16$, од баланс. По некои груби рачунки, соодносот време/заработка на Paidverts ми е ист со платата по статија (работам како новинар од дома). Така да, нивата е посеана, ќе видиме што ќе роди.

Патем, да не ширам лажна надеж, ама Птциркл ми одобрија исплата од 20$. Моментален статус е pending, ваљда треба од 1ви-10ти да стигне, дека прва ми е.
И јас сакам да го купам ама мора од акаунт баланс, не ми дава друга опција??
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
И јас сакам да го купам ама мора од акаунт баланс, не ми дава друга опција??
Исто е и кај мене. Едино да пробаш во cashier, да ја додадеш Payza како депозит метод. Не знам, стварно. Мислам дека @DonExo пробуваше истово, ако знае нешто повеќе нека сподели.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Исто е и кај мене. Едино да пробаш во cashier, да ја додадеш Payza како депозит метод. Не знам, стварно. Мислам дека @DonExo пробуваше истово, ако знае нешто повеќе нека сподели.
Има и подобра опција, можеш да им ја пратиш сумата на нивниот Skrill account и да отвориш support ticket со тие информации, за ден-два ќе ти ги префрлат парите на твојот MTV/PV balance.

Еве мене што реклами ми дава на PaidVerts, но треба да се потрудиш малце, и секако : кој не ризикув- тој не добива :)

Слика1
Слика2
Слика3

Па кој сака да се регистрира таму - бујрум Линкче.

------------------

Btw, @NaughtyByNature, ќе се окрлиш денеска/утре од мене, вложувам 200$ во 186 планот на MTV, и од тоа добиваш ти 10$ comissions :)
Искористи ги паметно, и ако се сретнеме низ градов некогаш - чекам кафе :D

p.s. Probux, Zapbux, Fuse - све тоа веќе потона мислам.. ако сте стандардни членови поарно не арчете си го времето, ако сте Голдени - ни останува само надежта, да си кликаме.. може ќе дојдат подобри времиња :/

У меѓувреме, има овој новиот сајт кој многу ветува, уникатна скрипта, дизајн итн итн..
Вложив и таму за Golden па што сака нека биде :)
Некои може веќе се регистрираа од линкот кој го постирав кога имаа referral contest, но за оние кои сеуште не се - еве ви го мојот линк, регистрирајте се од него и ви стојам на располагање за што и да ве интересира.
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
Има и подобра опција, можеш да им ја пратиш сумата на нивниот Skrill account и да отвориш support ticket со тие информации, за ден-два ќе ти ги префрлат парите на твојот MTV/PV balance.

Еве мене што реклами ми дава на PaidVerts, но треба да се потрудиш малце, и секако : кој не ризикув- тој не добива :)

Слика1
Слика2
Слика3

Па кој сака да се регистрира таму - бујрум Линкче.

------------------

Btw, @NaughtyByNature, ќе се окрлиш денеска/утре од мене, вложувам 200$ во 186 планот на MTV, и од тоа добиваш ти 10$ comissions :)
Искористи ги паметно, и ако се сретнеме низ градов некогаш - чекам кафе :D

p.s. Probux, Zapbux, Fuse - све тоа веќе потона мислам.. ако сте стандардни членови поарно не арчете си го времето, ако сте Голдени - ни останува само надежта, да си кликаме.. може ќе дојдат подобри времиња :/

У меѓувреме, има овој новиот сајт кој многу ветува, уникатна скрипта, дизајн итн итн..
Вложив и таму за Golden па што сака нека биде :)
Некои може веќе се регистрираа од линкот кој го постирав кога имаа referral contest, но за оние кои сеуште не се - еве ви го мојот линк, регистрирајте се од него и ви стојам на располагање за што и да ве интересира.
План А беше да си ќутам дур да се заташка работава што се шлепам на тебе и дур застари случајот.
План Б е да тргнам настрана 2-3 пива. ;)
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
20
Поени од реакции
3
Колку прајте ќар од страниве месечно ? да знам дали да почнам :cool:
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Колку прајте ќар од страниве месечно ? да знам дали да почнам :cool:
Едно до две пакетчиња орбит мастики месечно :D И тоа ако исплатат, може да се случи да кликаш а сајтот да биде scam :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom