Живот после смртта

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
  1. Прашање :Кој го створил бог ,па продолжуваме понатаму.
Возрасни со детска имагинација. Креирањето imaginary friend знае да закасне кај некои што по-бавно се развиваат.

:back:
 
?

..........

Гостин
Возрасни со детска имагинација. Креирањето imaginary friend знае да закасне кај некои што по-бавно се развиваат.

:back:
Ајдееее не заебавај :kez:

Кажи ни ти паметњакович ...одговори на прашањето ??
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
:icon_conf

I just did. Ајде пак зошто најверојатно спаѓаш во бавните.
Луѓето и нивната имагинација го створиле БОГ.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
^муабетов ви е :nesvest: wtf?!
он: Зошто не можете да се помирите со тоа дека толку е?Па нели ви се доволни тие 60-70 години (у просек) што ке ги имате?Мора ли ненаситни да бидете бе пууууу
Едино живо после смртта е што сапрофити ти го разградуваат телото и органската материја ја претвораат во неорганска за да може да биде консумирана од растенијата и да го продолжи животниот циклус низ синџирот за исхрана...тоа!
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
54
Поени од реакции
9
  1. Прашање :Кој го створил бог ,па продолжуваме понатаму.
Братче од твоето прашање можам да заклучам дека немаш никакви познавања за Бог. Повели и прочитај си ја Библијата и ќе сватиш што е и како е Бог? ;)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
od biblijata nema odgovor koj go stvoril bog on si postoel oduvek ko energijata, nego neka cita i kuran i drugi sveti knigi pa ke mu stane pojasno dekla bogovi ima mnoogu.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Концептот за Бог не можи секој да го разбери,или поарно речено,тешко кој можи.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Тоа ке се дознае коа ке умреш. Ако има живот после смрт тогаш си продужил но ако нема нешто такво - ти си мртов и нема ни да знаеш. Како и да е, нема да се разочараш...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Кога ќе умрам ќе го заборавам овој живот како што сега не го знам тој претходниот така? Тоа значи и да има живот после смртта исто ко да го нема затоа што ќе биде исто како што е овој прв и единствен. ;)
 
Член од
5 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
3
Prvo da kazam deka za da veruvas vo nesto treba da imas vera, a toa znaci da si hristijanin, muslimanin, jehovist, itd itd,so sto bi imal cel vo koja ke veruvas T.E.nesto vo sto ke veruvas. E sega, bi go postavila prasanjeto na site tie sto "veruvate" vo nesto: Kolku pati odite v crkva ili manastir nedelno ? Kolku pati pomisluvate na Bog vo denot? Koj celosno ja ima procitano Biblijata ili dr sveta kniga? Na kolku godini ste krsteni ? Staro kumstvo imate ? epa ova vi e edna shesnaestina od prasanjata, i koj odgovori deka pravilno se posvetil na verata mozam vistinski da kazam deka si ja pocituva svojata kako i tugjata vera. E sega pred malku procitav i deka velite bog kazuva kade da odat umrenite, dali raj pekol, dali zemja nebo,manje bitno, I deka NIE imame cel na ziveenje,znaci sekoj da ima volja za da opstojuva KOJA MU E CELTA NA BOG ???
 
M

M del Mar

Гостин
Има една добра книга поврзана со темава Живот после животот,ја има некој прочитано?:helou:
 
D

DartWader

Гостин
Жалам но нема сите да бидеме облечени во бело , седејќи во рајот и мафтајќи со палми еден на друг :smir: Најверојатно ке не јадат црви :nesum:
 

[David]

para-david
Член од
7 април 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
аман бе за бог и др глупости библијата то е off-topik слушајте сеа лифе афтеер деатх има постои че ви дам ја една страна да си прочитате оти неможам да се тормозам со тастатурава...иначе да верувам дека има живот после смртта значи умираш како еден се рајџаш како друг чоек, само сеа нз дали веднаш од кога че умриш или чекаш да ти најда ново тело за душата твоја така иди тоа некако,
:vozbud:
да да неверојатно е ама вистинито, сите спомени шо си ги имал во претходнио живот можиш да ги памтиш како бебе, исто и бебето ко че се роди користи од својот мозок мн појче од ние возрасните да способни се да гледа аури, да поместува лесни предмети само некои бебина кои се способни за концентрацијата и како растиме родителите ни го олеснува живото ја ко бев мал имаше мижитатара надвор а сеа децава има facebook iPhone nz sho i toe
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Од кога умре Тоше се мислам дека животот после смрта е подобар , Бог го зел и Аце наш млад (Александар Македонски) , сега Тоше млад отиде , ај да кажеме дека Аце не бил многу хуман но Тоше беше зошто би го зел , можеби не заслужил да живее ваков живот на земјата , може на местото (ако постој нешто после овој живот) кај што е сега е подобро .
-А од друга страна сите зли луѓе живеат многу подолго од добрите , можеби овој живот е некој вид на затвор , некое место кое служи за казна . Сепак овие се празни зборови =)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom