Живот после смртта

Член од
22 април 2005
Мислења
1.334
Поени од реакции
504
Zivot posle smrt postoi, e sega koj kaj ide koj matriks koja dimenzija e toa ne znam, otkako pocina majka mi bidejki mi se javi vo forma na druga zena (ne me prasuvajte kako sto ednostavno toa se cuvstvuva) znam deka ima posle smrtta nesto, a sto kako kaj otide posle toa ne znam
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Zivot posle smrt postoi, e sega koj kaj ide koj matriks koja dimenzija e toa ne znam, otkako pocina majka mi bidejki mi se javi vo forma na druga zena (ne me prasuvajte kako sto ednostavno toa se cuvstvuva) znam deka ima posle smrtta nesto, a sto kako kaj otide posle toa ne znam
Остај тоа, реткост е живеење пред смртта...
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Никој не се вратил па да каже.
Ќе отидеш кај дедо Боже кој ќе ти каже дали си бил добар човек во животот или лош ако си бил добар ќе те испрати во рајот ако си бил лош ќе те испрати во пеколот.
толку
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Никој не се вратил па да каже.
Ќе отидеш кај дедо Боже кој ќе ти каже дали си бил добар човек во животот или лош ако си бил добар ќе те испрати во рајот ако си бил лош ќе те испрати во пеколот.
толку
До толку ли ти кажаа програмерите? :)
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Никој не се вратил па да каже.
Ќе отидеш кај дедо Боже кој ќе ти каже дали си бил добар човек во животот или лош ако си бил добар ќе те испрати во рајот ако си бил лош ќе те испрати во пеколот.
толку
http://www.fakulteti.mk/news/12-10-11/rajot_postoi_iskustvo_so_zhivot_po_smrtta_na_eden_doktor.aspx

РАЈОТ ПОСТОИ: ИСКУСТВО СО ЖИВОТ ПО СМРТТА НА ЕДЕН ДОКТОР
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
http://www.fakulteti.mk/news/12-10-11/rajot_postoi_iskustvo_so_zhivot_po_smrtta_na_eden_doktor.aspx

РАЈОТ ПОСТОИ: ИСКУСТВО СО ЖИВОТ ПО СМРТТА НА ЕДЕН ДОКТОР

И ти му веруваш?

зависници за слава,моќ и пари.Текстот што ги напишал не е ништо повеќе освен квази ставови на отпаднатите секти!
сега ќе издаде книга која ќе чини цело богаство за брзо збогатување и манипулирање на неуки и страсни авантуристи по натприродното.
случај мак Ниче!:) .
 
Член од
28 март 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
a zs da ne poznavas nikoj tamu od kade izleze toa deka ako ima zivot nema da si go poznavas ni rodenoto dete?
 
Член од
9 мај 2014
Мислења
14
Поени од реакции
7
Sto mislite dali ima zivot posle smrtta? Mislite deka vasata dusa talka zasekogas po zemjata,ke idete vo pekolot ili rajot ili se ragate kako nov covek ama ne se sekavate na predhodniot zivot...kazete mi gi vasite mislenja zaso mnogu sum zanteresirana!!!
apsolutno se slozuvam so tvojot komentar, i jas isto taka ne sum siguren dali postoi rajot ili pekolot, no ubavo e covek da ne bide gresnik ili da ne pravi loshi raboti odnosno kako sto e napisano vo bozjite zapovedi no nema takov covek ne postoi samiot covek ushte so samoto ragjanje e gresnik taka da ...
a za ova sho go kazuvash deka covekot posle smrtta se ragja povtorno vo nov chovek ke se stvori fakticki toa pokazuva kako dushata da mu odi vo drugo telo, no kojznae nikoj ne se vratil i nikoj nemoze da go dokaze toa . pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom