Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 јануари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Kolegi da prasam... se nemam slikano za tie studentskite karticki... ne idev na fax togas.. da ne mi pravat nesto problem sega za upis na leten semestar???
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
За управувачко, да, слушнав дека добро ги објаснувала задачите, ама финансиско има повеќе книжења, дали добро ги објаснува...




Нема. А тебе и трговско ли ти треба тутор? :icon_lol:




Знам дека давала некои нејзини си скрипти, и гарантирала дека само од тие скрипти се паѓаат прашања... Ме интересира колку е тоа точно, ипак боље скрипта отколку книга...
Не е дека се се паѓа од нејзините скрипти..На прв колоквиум немаше нешто посебно од кај нејзе си имаше прашања од книга и некои врска немам од каде! хаха :))) Ако не ти се учи по дома иди кај Еми, бар знаеш така нешто од нешто ќе поминеш :))
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Колеги може ли некој да ми каже кога е увидот математика???
 
Член од
21 јануари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
^^ Математика дополнителен не е многу тешко,најчесто дава теми од задачи кои ги немате решено на тестот,лани даваше 2 задачи,има шанси да те пушти и со една решена,зависи како е расположен,но има многу случаи каде што бара 2 точно решени задачи. Темите кои треба да ги спремате ке ви ги каже на увид.Епа со лесно:smir:

Кога и во колку саат ке дава оценки математика?
на 01,02,2011 во 8:00 часот во некоја предавална беше... мислам 4 :)

--- надополнето ---

има ли некој од смер Е-бизнис да ми каже дали стварно статистика на овој смер решаваат само задачи без теорија?
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Itno mi e :) Vaka... Кој знае ако може да одвои повеќе време и да ми даде совети и сподели искуство. Немав баш научено ама се појавив на испитот финансиски менаџмент, не беше многу тешко, го паднав па ме интересира на кој начин најлесно се учат задачите? Дека ми беа мн нејасно поставени незнаев за која тема се работи а за теоријата ок беше... Сега од вториов семестер пак Шуклев предава мена. на мал бизнис па дали мора книгата да е оригинал и исто обемна како и менаџмент? И исто што можете да кажете за остнатите два : менан. на човечки ресурси и меѓународна економија какви се предметите и какви се проф? Благодарам на сите што одвоивте време да прочитате и ќе одговорите. :) Mozhe i pvt :)))
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
[/COLOR]има ли некој од смер Е-бизнис да ми каже дали стварно статистика на овој смер решаваат само задачи без теорија?
Не е точно. Ќе си учите кај друга професорка (Калина) за разлика од другите смерови, од посебна книга во која ги има сите работи што ги има во другата книга на професорот (Славе), и плус ќе треба да изучувате некои лекции, или само помали делови од лекции од неговата книга што ги нема кај таа од Калина. За полагање, единствената разлика е што задачите ќе ги решавате во тетратка (како математика), а од теорија ќе имате 2 дела за полагање - точно/неточно, и прашања со повеќекратен избор во шифрарник, додека кај другите смерови (кои се кај Славе) тестот целосно е во шифрарник.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
827
Kolegi da prasam... se nemam slikano za tie studentskite karticki... ne idev na fax togas.. da ne mi pravat nesto problem sega za upis na leten semestar???
И јас се немам сликано, и уште еден куп други колеги, не верувам да прават проблем при упис ако е за тоа.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Абе озбилно шо е разликата помеѓу статистика на е-бизнис и другиве? ЧД
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Боби[Мкд];4055583 напиша:
Ај не изигравај sawyer, mummy дај му жолт картон. :D
Taka Bobi,taka,kazi mu deka Sawyer e eden i edinstven,hahaha:pos2::pipi:
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
Кај првата статистика даваат бомбинчиња. Озбилно.
Колега некако многу информации даваш за предмети и професори што ги немаш слушано и кај кои што немаш полагано. Ние учевме од 2те книги, и имам видено како изгледаат 2та теста, па најкултурно му ја објаснив на колегата разликата. :smir:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Боби[Мкд];4055515 напиша:
Абе озбилно шо е разликата помеѓу статистика на е-бизнис и другиве? ЧД
Имате друга професорка и учите од две книги, таа на Славе и таа на Калина. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom