Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Добро колеги нема ли никој овде што има сметководство на трошоци(управувачко) и знае дали колоквиумот ке биде на пишување?
 
Член од
6 март 2010
Мислења
30
Поени од реакции
0
Golemo razocarauvanje menagment 50.4.A ubeden bev deka ke pominam.Ima li sansi za utesna nagrada -popraven , a ako ne daj barem spodelete nekoe iskustvo od ispit.Tnx
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Golemo razocarauvanje menagment 50.4.A ubeden bev deka ke pominam.Ima li sansi za utesna nagrada -popraven , a ako ne daj barem spodelete nekoe iskustvo od ispit.Tnx
Обавезно појави се на увид. 10ипол во петок, предавална 10. Многу студенти ја имат пофалено "добрината" на асистентот во такви ситуации, нечесто излегувале од увид со плус 2/3 признаени прашања, јас со 46,4 ќе одам на увид со надеж дека ќе го "фатам" на расположение, доколку не ми се поклопи терминот со полагање. Иначе на испит е огин, кога ќе ти се помешат 500 страни информации, знаејќи го типот на прашања што ги дава Шуклев, у старт си со хендикеп.

Кога сме кај полагањето,
Во петок сметководство на трошоци кога се полага и истото прашање го имам како колешката погоре, дали ќе биде на заокружување и овој пат со по 1 точен одговор или има измени?
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Kolegi a so kolku se pominuvase na vtor kolokvium menadment?gledam mnogu poplaki...
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
Обавезно појави се на увид. 10ипол во петок, предавална 10. Многу студенти ја имат пофалено "добрината" на асистентот во такви ситуации, нечесто излегувале од увид со плус 2/3 признаени прашања, јас со 46,4 ќе одам на увид со надеж дека ќе го "фатам" на расположение, доколку не ми се поклопи терминот со полагање. Иначе на испит е огин, кога ќе ти се помешат 500 страни информации, знаејќи го типот на прашања што ги дава Шуклев, у старт си со хендикеп.

Кога сме кај полагањето,
Во петок сметководство на трошоци кога се полага и истото прашање го имам како колешката погоре, дали ќе биде на заокружување и овој пат со по 1 точен одговор или има измени?
Kako sho kazha Lana , kje se prepolaga samo materijalot za vtor kolokvium vo januari... i kako toa IZLEGUVALE so plus prizanaeni prashanja, od kade toa im ispadnale?! ili ti e tochno ili netochno prashanjeto, t.e. odgovorot taka da...
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Kako sho kazha Lana , kje se prepolaga samo materijalot za vtor kolokvium vo januari... i kako toa IZLEGUVALE so plus prizanaeni prashanja, od kade toa im ispadnale?! ili ti e tochno ili netochno prashanjeto, t.e. odgovorot taka da...
Излегувале со бодови плус не во стил компјутерот згрешил при вчитувањето на резултати, туку Столе на некои позаебани/замки прашања признавал по едно неточно заокружено/незаокружено решение, некои мали измени од типот на "во учебникот пишува така, на тестот е различно дадено", како и признавање на оние точно/неточно прашањата со мали измени, изоставено зборче и слично.. можеби носат по 0,6-0,8 бодови, но за некој многу значат.
Лично јас познавам колега кој на прв колоквиум имаше 37,2 бода, отиде на увид, по увид Столе го повикал во канцеларија и фино лепо напишал на списокот +1 (бод) и му рекол дојди да полагаш втор.

--- надополнето ---

Kako sho kazha Lana , kje se prepolaga samo materijalot za vtor kolokvium vo januari... i kako toa IZLEGUVALE so plus prizanaeni prashanja, od kade toa im ispadnale?! ili ti e tochno ili netochno prashanjeto, t.e. odgovorot taka da...
Излегувале со бодови плус не во стил компјутерот згрешил при вчитувањето на резултати, туку Столе на некои позаебани/замки прашања признавал по едно неточно заокружено/незаокружено решение, некои мали измени од типот на "во учебникот пишува така, на тестот е различно дадено", како и признавање на оние точно/неточно прашањата со мали измени, изоставено зборче и слично.. можеби носат по 0,6-0,8 бодови, но за некој многу значат.
Лично јас познавам колега кој на прв колоквиум имаше 37,2 бода, отиде на увид, по увид Столе го повикал во канцеларија и фино лепо напишал на списокот +1 (бод) и му рекол дојди да полагаш втор.
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Колеги може ли некој да ми каже дали има скрипта по маркетинг,како што имаше за прв колоквиум овдека на форумов..и ако има каде можам да ја најдам ? :salut:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Јадев редовно во Спицикато. Сеа она е дамки на плочки, расипано јело и една келнерка која слуша турбофолк.
Не знаеш да јадеш, ти јадеше во одење француски, треба да го јадеш кај нас во бифе, атмосферата и францускиот се неразделни, јбг, друг пат прашај ќе ти кажеме :)
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Ако може некој да ми каже колку се плајќа од испит за вонредни студенти и дали има и некои други давачки сега кога ќе пријавуваме?
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Колеги може ли некој да ми каже дали има скрипта по маркетинг,како што имаше за прв колоквиум овдека на форумов..и ако има каде можам да ја најдам ? :salut:
отиди на 245-та страна.имаш скрипта за 2 колоквиум
 
V

Viktor g

Гостин
какви се тие студии ? .. и зошто се вие мачите зар толку е тешко ? :)
Па тие ти се да кажеме да се запишеш на економски во Штип и наместо во Скопје да учиш по 500 стр предмет таму се ти е на половина ти ги кажуват прашањата и се ти си одиш и си полагаш без многу да му ја мислиш а на пример во Скопје можеш да се убиеш од учење и некој од “генијалните професори“ да те бутне иако ти е точно:nesum: значи ако несакаш да те мачат такви грижи оди во Штип, Струмица или било каде господ да те види

--- надополнето ---

Ако може некој да ми каже колку се плајќа од испит за вонредни студенти и дали има и некои други давачки сега кога ќе пријавуваме?
За испитите се плаќа 300 денари ако не се лажам а др давачки мислам дека нема
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Ако може некој да ми каже колку се плајќа од испит за вонредни студенти и дали има и некои други давачки сега кога ќе пријавуваме?
Јас сум вонреден и незнам дали многу ќе ти помогнам ама сепак ќе ти кажам јас како пријавив сега, се што имаш на колоквиум си е иста цена како кај редовните 30 ден пријава и 50 маркица од колоквиум, а секој предмет што ти е презапишан си уплаќаш 300 денари за секој на уплатница, е сега за испит ако предметот не ти е презапишан си плаќаш обично пријава 30 ден и 50 маркица, а ако ти е презапишан си уплаќаш 300 ден. Се надевам дека сфати што сакав да ти кажам. Јас пријавив испит кој не ми е презапишан и не платив ништо освен пријава и маркица. Поздрав:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom