Економски факултет (reloaded)

Член од
24 октомври 2011
Мислења
21
Поени од реакции
2
Има презентации аграрна политика ама треба да ги најде некој од претходните години, велат дека прашањата биле најмногу од тие презентации
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Каков е испитот по Економија на инвестиции? Оптички или на пишување?

Незнам колку е точно ова но постар колега ми кажа демек на испит имало една задача, обемна задача која носела голем број на бодови. Само ако се реши таа задача и со уште некое одговорено прашање се минело. Точно ли е ова или е лажна информација?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Каков е испитот по Економија на инвестиции? Оптички или на пишување?

Незнам колку е точно ова но постар колега ми кажа демек на испит имало една задача, обемна задача која носела голем број на бодови. Само ако се реши таа задача и со уште некое одговорено прашање се минело. Точно ли е ова или е лажна информација?
Колквумот лани беше на заокружување со неколку мали задачки , во јануари испитот беше 10 прашања на пишување и таа таблета ( обемната задача) и точно е на испит да ја решиш таа точно ќе поминеш , јуни и август му беше цел оптички така што не се знае за на испит
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Колеги, дали некој знае до која стр или тема е трговско право 1 кол ? И дали некако може да се презакаже колоквиумот?
Abe i ja veze neam ama mi rekoa neso u libro imalo kopija od slajdovite od tamu se ucelo navodno
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Некој од колегите што полагал на колоквиум финансиски пазари за првиот колоквиум дали имаше отворени прашања и дали е точно дека задачите ке бидат слични како оние по макроекономија ?
 
Член од
9 септември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
0
kolegi , ima li nekoj sto moze od vas da mi kaze za matematika od drage,tolku kofuzno go doziveav negovoto predavanje,mislam deka ke bide problem so polaganje. baram sovet!
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
Ако ги чува некој домашните (листовите) по макроекономија од лани нека ми пише порака. :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
kolegi , ima li nekoj sto moze od vas da mi kaze za matematika od drage,tolku kofuzno go doziveav negovoto predavanje,mislam deka ke bide problem so polaganje. baram sovet!
Ај еве јас ке ти одговорам!
Муабети низ факс што се слушаат дека е многу тешко математика , и дека не се положува , не ги слушај.Ако вежбаш константно , сигурно ќе има резултати и ќе положиш.Е сеа , првиот колоквиум за мене беше полесен , и на него можат повеќе поени да се извадат, на вториот беше малку потешко имаше потешки теми... мислам дека на секој колоквиум имаше по 3 прашања , кои се истите од збирка, така да земи одговори си ги , и обележи ги во збирката точните одговори (само пази ја прегледуваат збирката, така да точните одг. нека ти бидат ситно обележани) а имаше и 3 задачи (ако сум грешка нека ме поправи некој од колегите) ... Незнам друго подетално што сакаш , прашај , ќе пробам да ти одговорам.
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Ако ги чува некој домашните (листовите) по макроекономија од лани нека ми пише порака. :)
Ај ако ти пише некој и мене пиши ми ако можеш да ми ги дадеш да ги ископирам :)
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво! Продавам таблица и збирка по математика од лани!
 
Член од
19 септември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
ми требаат добро сочувани книги за прва:
1. сметководство
2. економија
3. математика учебник, збирка, таблица
4. англиски јазик 1
контакт пп
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Jas gi imam listovite po makroekonomija od lani,taka da,vie sto gi sakate,pisete mi mene :D
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Јас треба да земам дипломска, ама поим немам кај кој професор.
Знае ли некој кај кои професори се поминува полесно, а кај кои потешко (освен кај Снежана, Нада и Митре, знам за кај нив)?
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
Знае ли некој ако не си се запишал до сега колку се плака за упис, казна нешто ?
и дали ке може редовна пак да се запишам?
фалаа многуу :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom