Економски факултет (reloaded)

Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Dali finansisko smetkovodstvo moze da se polozi so prasanjata od libro/zoki ili treba i da se cita od knigata?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Kolegi,mikroekonomija profesorkata dali pusti spisok za polaganje preku kolokvium?I ako pustila,dali ima uste sansi da se potpisam ? Deka samo ednas imam otideno,pa sea mi tekna na toj spisokot :D
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
zdravo sakam da prasam dali vo slucaj da treba da prezapisam predmet ke treba da se prefrlam vo privatna kvota?
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
zdravo sakam da prasam dali vo slucaj da treba da prezapisam predmet ke treba da se prefrlam vo privatna kvota?
Не, и пишувај на Кирилица.

Губење на статусот студент во државна квота

Студент запишан во државна квота преминува во статусот студент со кофинансирање (приватна квота), ако е задоволен еден од следниве услови:
  • до почетокот на петтиот семестар не ги положил запишаните предмети од првата студиска година,
  • до почетокот на седмиот семестар не ги положил запишаните предмети од втората студиска година,
  • до почетокот на деветтиот семестар не ги положил запишаните предмети третата студиска година,
  • до почетокот на единаесеттиот семестар не ги положил запишаните предмети од четвртата студиска година.
Доколку студентот извршил замена на неположен изборен предмет со друг изборен предмет, тогаш тој предмет влегува во наведените услови.
 
Член од
26 јануари 2011
Мислења
76
Поени од реакции
4
Сакам да прашам ако знае некој до која страна треба да се учи Финансиски менаџмент и дали е нешто скратено и ако може некој од постариве колеги да каже дали е колквиумот тежок за полаѓање или пак дава професорот некои полесни прашања ?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
8.329
Знае некој до кога е последниот рок за пријавување семинарска марктеинг?
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Kolegi,mikroekonomija profesorkata dali pusti spisok za polaganje preku kolokvium?I ako pustila,dali ima uste sansi da se potpisam ? Deka samo ednas imam otideno,pa sea mi tekna na toj spisokot :D
да да пушти .. рече дека до наредна недела може да се потпишат ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom