Економски факултет (reloaded)

V

Viktor g

Гостин
Двете болдирани некако ми имаат смисла заедно така, како да би се однесувале на една иста личност. Ме насмеа да си жив и здрав :pos:
Завршниов цитат ти е на место.

Он топик - ништо не разбрав за заверување семестатр, не плаќаме сега рата? Ај некој нека ми направи услуга и нека наброи СЕ што ни треба за заверка, листови, уплатници.. (ако има за плаќање да си завршам на друго место, општо познато е дека во банките на факултет е лудница).
За заверка на семаестар ти треба семестрален лист и уплатница за таксена марака , ратите обично се плаќат септември и јануари патем провизија на уплатниците во ттк банка ( на рекорд се наоѓа) е 10 денари
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
17
Поени од реакции
2
Финансиски пазари и институции:

Глава 9- 165 не треба за Институционални структури
Глава 10- 181 и 182 не треба
Глава 11- се треба
Глава 12- 209-213 НЕ
Глава 13- не треба табела 16 и 229-232 и 237 моделите не треба
Глава 15 нетреба цела
Глава 16 ТРЕБА само:308-313
Глава 17 СЕ треба
Глава 18-не треба 335-338 и 350-352
Глава 19 не треба
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
^Се утепале од кратење, не да не...
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Финансиски пазари и институции:

Глава 9- 165 не треба за Институционални структури
Глава 10- 181 и 182 не треба
Глава 11- се треба
Глава 12- 209-213 НЕ
Глава 13- не треба табела 16 и 229-232 и 237 моделите не треба
Глава 15 нетреба цела
Глава 16 ТРЕБА само:308-313
Глава 17 СЕ треба
Глава 18-не треба 335-338 и 350-352
Глава 19 не треба
Што не треба од 15?
 
Член од
20 септември 2010
Мислења
30
Поени од реакции
1
AНГЛИСКИ 1 ја има некој поплнето вежбанката?ај ако има нешо стајте тука,не знам ни кој стр. треба а и ме мрзи :D
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
AНГЛИСКИ 1 ја има некој поплнето вежбанката?ај ако има нешо стајте тука,не знам ни кој стр. треба а и ме мрзи :D
Мора сите да ја однесат таа вежбанка?

И колку прашања ќе има со колку точни одговори, знае некој? Ако кажала на што треба да обрнеме внимание, слободно споделете со нас.. :smir:
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Мора сите да ја однесат таа вежбанка?

И колку прашања ќе има со колку точни одговори, знае некој? Ако кажала на што треба да обрнеме внимание, слободно споделете со нас.. :smir:
Не мора сите, кој сака. Јас, на пример, нема да ја однесам. 350 ден е мислам од филолошки, така? Ќе зеам од некои ќе исфотокопитам да извежбам граматика, помина долго време откако го учев тоа.

Не и одев на предавања, ама од тоа што ми го пренесоа ќе има 50 прашања со по 5 понудени одговори од кои само еден е точен, така да лесно би било. Што подетално ќе има никој не знаеше да ми каже, бидејќи и професорката не кажала или колегиве не ја чуле. Братучетка ми имаше лани, ќе ја прашам у четврток што поточно имало и ќе ви пишам тука. Само знам дека многу лесно поминала.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Важи уште правилото за годишна семинарска за 2-ра и 3-та година?
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
Не мора сите, кој сака. Јас, на пример, нема да ја однесам. 350 ден е мислам од филолошки, така? Ќе зеам од некои ќе исфотокопитам да извежбам граматика, помина долго време откако го учев тоа.

Не и одев на предавања, ама од тоа што ми го пренесоа ќе има 50 прашања со по 5 понудени одговори од кои само еден е точен, така да лесно би било. Што подетално ќе има никој не знаеше да ми каже, бидејќи и професорката не кажала или колегиве не ја чуле. Братучетка ми имаше лани, ќе ја прашам у четврток што поточно имало и ќе ви пишам тука. Само знам дека многу лесно поминала.
Фала ти колега, ќе чекаме твој пост во четврток.

Иначе, има резултати економика на страната. :)
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
84
Поени од реакции
35
Дали некој знае како се границите по менаџмент на мал бизнис и дали оценките се кумулатив од сите освоени поени по различна основа(семинарски активност присутност)?
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Фала ти колега, ќе чекаме твој пост во четврток.

Иначе, има резултати економика на страната. :)
Што е финтава со резултатите економика, квадратчето за втор колоквиум ми е празно???
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457

Kajgana Shop

На врв Bottom