Економски факултет (reloaded)

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
dali moze da se dobie dobra ocenka 9 ili 10 bez koristenje kniga.Ne mi se kupuva original kniga na novo, a od naredna god nova kje izdava prof a na staro ne mozev da najdam pa mislev kopija da si zemam. Imam slusnato deka kejsovite gi rabotat na predavanje i potoa istite tie se pagjaat i na kolokvium, pa dali postoi shansa da resham dobro i bez kniga?
Оваа информација со кејсовите не е точна. Предава најнормално, кејсовите не се ни спомнуваат, може да ти каже случаи што ги нема во книгата како пример,ама другото не.
За на полагање книгата ти треба пошо кејсовите носат поени.
Во секој случај, ако го положиш на колоквиуми плус семинарска и активност на предавање 8ка не ти бега, а за 10ка тешко.
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
25
Поени од реакции
2
Дали некој знае менаџмент на ризик до кај треба да учиме за 1 колоквиум,што ни е скратено и ако има посебна група за предметов на фб некој да ми прати линк
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
Продава ли некој оригинал книга корпоративно управување?
 
Член од
14 април 2014
Мислења
18
Поени од реакции
1
На што треба најмногу да се обрне внимание економика на претпријатие и какви се колоквиумите?
 
Член од
16 февруари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
6
Продавам: Организациско однесување(скрипта и прашања), Англиски јазик 2 (книга,работна и прашања), Политика на технолошки развој(книга и прашања) :)
 
Член од
23 декември 2012
Мислења
64
Поени од реакции
21
Има некој шо иде на предавање претприемништво?
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
Ako ima tuka nekoj ekonomist diplomiran pred 1 do 3 god ako saka da mi pishe mi treba da prasham neshto.
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
Ako ima nekoj diplomiran ili chetvrta god sto e, ve molam pishete mi, mi treba neshto.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
13
Дали банкарство се паѓаат прашањата од либро? :/
 
Член од
30 октомври 2012
Мислења
74
Поени од реакции
172
Дали негде има одговори на прашањата и задачите од статистика?
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Kazete mi neso za organizacisko, kakvi se prasanjava? Na so da obrnam vnimanie? Dali da ucam od skripta i prasanja ili od kniga?
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
49
Поени од реакции
2
kabinetot na tatjana mirchevska megunaroden marketing
nekoj da ne znae kade se naoga nemozam da go najdam .fala
 
Член од
23 декември 2012
Мислења
64
Поени од реакции
21
Има некој што го одбрал Управување со ризик, да го прашам нешто?:)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
kabinetot na tatjana mirchevska megunaroden marketing
nekoj da ne znae kade se naoga nemozam da go najdam .fala
Не е на нашиот факултет. Оценки даваше она после испитот кај нас на факултет, кај Ежени во кабинет. Сега може да се најде само на Економски институт (ул. Пролет бр. 1) поради тоа што она таму е редовен професор, а не на нашиот факултет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom